Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska przed rokiem 966

8375
#GosiaG nieaktywny
23 czerwca 2015r. o 12:03
Kroniki biskupie i arcybiskupie podają powstanie państwa polskiego w ok. V w.p.n.e i króla Krakusa yako pierwszego nie legendarnego króla, którego grobowiec(kopiec), góruje nad Krakowem .Lecha- króla, niektóre źródła lokują w okresie 2tys. lat przed Chrystusem .

Tu jest poczet królów polskich od Lecha , obraz znajdujący sie w Częstochowie na Jasnej Górze .

Lachvs I, Cracvs, Lechvs, Wenda, LescvsI, Lescvs II, Lescvs III, Lescvs IV,Popielvs I, Popielvs II, Piastvs, Semowitvs, Lescvs V, Semomyslvs, Mieceslavs I, Boleslavs I

itd..

[img=1435053445_3joidqc.jpg]


I hit sezonu 1990 ;) https://books.google.pl/books/about/Jasnog%C3%B3rski_poczet_kr%C3%B3l%C3%B3w_i_ksi%C4%85%C5%BC%C4%85.html?id=sEw0AAAAIAAJ&hl=pl

Nie znalazłam nigdzie źródła historycznego o powstaniu Państwa Polskiego w 966r ;)

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
23 czerwca 2015r. o 14:53
~Iza napisał(a): W 966r. Mieszko I, władca całkiem już potężnego państwa Polan , przyjął chrzest z Czech.
Dlaczego?
Chrześcijaństwo m.in. wzmacniało struktury państwa i panujący ród , dawało jednolity system wierzeń. Była to decyzja polityczna, bardzo słuszna.:)
Inaczej tyle by po nas zostało, co po Słowianach połabskich funkcjonujących do końca w związkach plemiennych. :D

Proces chrystianizacji całej Polski trwał trochę dłużej ;), bo kilka wieków. :D

Pozdr. :)


Ja oczywiście podzielam ten pogląd.Właśnie dlatego zadaje pytanie .
Kto i dlaczego ogranicza powstanie Polski do tej daty.?
Każdy naród stara się sięgnąć jak najdalej do swoich pradziejów .Czyżbyśmy my Polacy zrezygnowali z poszukiwania i dokumentowania swoich najstarszych korzeni ?

Zmoderowano 23.06.2015 godz.15:14 - powód: 2x (moderator)

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolczyk niezalogowany
23 czerwca 2015r. o 15:26
Ograniczenia związane z tą datą związane są z chęcią połączenia w jedną wielką rodzinę , rodzin pana M i Piotra R :P .Wszystko w temacie :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 czerwca 2015r. o 15:38
~lennik napisał(a): ....W tamtych czasach przyjęcie chrześcijaństwa było posunięciem politycznym dające takie korzyści ja dzisiejsze członkostwo w UE, NATO lub ONZ...


Wierutna bzdura panie lennik :) Przyjęcie chrześcijaństwa było aktem wiernopoddańczym . Coś na zasadzie : (będziesz dla mnie pracował a ja w nagrodę nie rozwalę ci łba tym kamieniem) :P

Członkostwo w UE ,NATO itp. daje nam niewiele więcej ale chociaż pozory przyzwoitości zachowują :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
23 czerwca 2015r. o 19:50
~lennik napisał(a): Dokładnie ~Iza, trzeba na to spojrzeć z wielu perspektyw, nie tylko z własnych pobudek poglądowych :) W tamtych czasach przyjęcie chrześcijaństwa było posunięciem politycznym dające takie korzyści ja dzisiejsze członkostwo w UE, NATO lub ONZ. To czysta polityka, a nie grymasy rządzących :]

Gdyby tylko w UE Niemcy aż tak nie dominowali, a Polska miała dobrych przywódców, dbających o nasze interesy … ;)

PanM napisał(a):
Ja oczywiście podzielam ten pogląd.Właśnie dlatego zadaje pytanie .
Kto i dlaczego ogranicza powstanie Polski do tej daty.?
Każdy naród stara się sięgnąć jak najdalej do swoich pradziejów .Czyżbyśmy my Polacy zrezygnowali z poszukiwania i dokumentowania swoich najstarszych korzeni

A dlaczego Pan tak sądzi? Przecież badania były i są prowadzone przez historyków, archeologów, etnografów, a teraz w sukurs przychodzi genetyka i badania DNA.

:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pech czy głupota niezalogowany
23 czerwca 2015r. o 20:35
Polacy nigdy nie mają porządnej mądrej władzy.Albo mają pecha albo są głupi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
23 czerwca 2015r. o 20:47
Nie wiem co było, ale wiem co jest :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~lennik niezalogowany
24 czerwca 2015r. o 0:36
No tak, ale przecież większość akcji i ustaw w UE są właśnie tworzone dla własnego interesu, bo za Chiny nie uwierzę że Komisję oświeciło nagle i zakwalifikowali ślimaki jako ryby dla dobra przyrody xD
Watykan dzięki swojej potędze, któremu de facto trzeba przyznać sukces, miał monopol na sytuacje panujące między królestwami, a nawet na małżeństwa :D Ja tam zawistny na nikogo nie jestem, ale rzeczywiście nie powinno się datować początków Polski od przyjęcia chrztu. Idąc tym tokiem myślenia, dzisiejsza Polska istnieje od 2004 roku :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza