ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4624, 2 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Przyszłość z klasą!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 lutego 2018r. godz. 11:54, odsłon: 8454, Bolec.Info

Dariusz Mucha usunięty z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBolesławiec - Informacje: Mucha znów wyrzucony Dariusz Mucha (fot. Bernard Łętowski)

Decyzją prezydenta Piotra Romana radny Dariusz Mucha nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mucha pracował w komisji od początku kadencji, czyli od ponad 3 lat. Został jej członkiem na prośbę… Piotra Romana.

Kłopoty prezydenta z radnym zaczęły się, gdy ten w 2016 roku, jako szef Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ujawnił sprawę nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu oraz grobów a terenie cmentarza będącym formalnie drogą. 

Mucha nie chciał także przyjęcia w poczet członków komisji radnego Wojciecha Kasprzyka i na jakiś czas udało mu się powołanie Kasprzyka do komisji udaremnić.

Rok temu radni z klubu Forum, czyli ludzie Piotra Romana, usunęli Dariusza Muchę ze swojego klubu. Odwołano go także a funkcji szefa Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a na jego miejsce powołano Kasprzyka. Mucha sam złożył rezygnację z tej funkcji uprzedzając uchwałę o odwołaniu go.

Wykluczenie Muchy z klubu radnych Forum szef tego klubu, Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”.

Problem w tym, że prezydent potwierdził, iż składowisko odpadów przy cmentarzu jest nielegalne a odpowiedzialny za nie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ponosi konsekwencje finansowe swoich zaniedbań. Zaś teren, na którym pochowano zmarłych na cmentarzu faktycznie, w sensie formalnym był drogą.

Wyrzucenie Muchy z klubu radnych i pozbawienia stanowiska szefa komisji nic nie dało i radny wciąż lubuje się w zadawaniu rządzącym na sesjach Rady Miasta niełatwych pytań. Wskutek interpelacji radnego prezydent musi się tłumaczyć z rozmaitych spraw a w obecnej kadencji rady nie jest to częsty przypadek.

Teraz przyszedł czas na usunięcie Dariusza Muchy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Niech ludzie się boją, bo zemsta prezydenta dotknie każdego, jeśli będzie niegrzeczny - mówi dla Bolec.Info radny Dariusz Mucha. - Pan prezydent powiedział na sesji, że myślał, iż będę grzeczny i że się uspokoję. To jest dla mnie jednoznaczne, że doszedł do wniosku że jestem niegrzeczny i musi mnie odwołać. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej uzmysłowić ludziom z kim mają do czynienia. Ja dalej robię swoje. Prezydent odwołał także Barbarę Wojciechowską pokazując, że taki fachowiec jak ona nie jest dla niego ważny. W komisji pozostali tacy wybitni fachowcy jak panowie Zbigniew Razik i Józef Pokładek

Rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont, poinformowała Bolec.Info, że na razie nie będzie komentować sprawy a okoliczności odwołania zostaną najpierw przedstawione radnemu na zaplanowanym spotkaniu z nim.

Co o tym sądzicie? Czy usunięcie Muchy z komisji to kara za jego krytyczny spojrzenie na rządzących miastem i działania MZGK?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   12 lutego 2018r. o 12:09

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

"Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”."

Wymowne :) trzeba było dodać "i partii prezesów"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobiała Brzoza   12 lutego 2018r. o 12:23

~~Zielonobiała Brzoza

Postów:

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka napisał(a): "Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”."

Wymowne :) trzeba było dodać "i partii prezesów"


"Działał na niekorzyść klubu"... co to znaczy? Na czym ma polegać ten brak korzyści klubu?

Pan Filistyński mnie zadziwia, już od dawna, dziwię się nawet, że włażąc w rzyć Prezydentowi może jeszcze oddychać!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonozłoty Szczodrzeniec   12 lutego 2018r. o 12:32

~Czerwonozłoty Szczodrzeniec

Postów:

Muszę się wypowiedzieć ponieważ od dawna współpracowałam zarówno z Panem Dariuszem Muchą jak i z Panią Wojciechowską która jest fachowcem i robiła kawał dobrej roboty.W głowie mi się nie mieści jakim prawem Piotr Roman traktuje Boleslawiec jak swój osobisty folwark.Mam nadzieję że podczas wyborów mieszkańcy mu "podziękują" a Pan Dariusz Mucha głośno mówi o problemach i to się niektórym nie podoba.Trzymam za Pana kciuki aby Pan nadal robił swoje i życzę powodzenia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonopomarańczowy Złotlin   12 lutego 2018r. o 12:36

~Czerwonopomarańczowy Złotlin

Postów:

Mimo że zapewne komisja straci na fachowca go to jednak jest to miła informacja bo pokazuje bezradność i nerwowość układu, którego początek końca już wielu wyczuwa. II tura wyborow prezydenta będzie na bank a w drugiej nastąpi definitywny koniec kumoterstwa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pąsowy Przegorzan   12 lutego 2018r. o 13:40

~Pąsowy Przegorzan

Postów:

Towarzysz"imperatorek" żondzi... ak długo jeszcze?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hebanowa Abelia   12 lutego 2018r. o 13:40

~~Hebanowa Abelia

Postów:

~Czerwonopomarańczowy Złotlin napisał(a): Mimo że zapewne komisja straci na fachowca go to jednak jest to miła informacja bo pokazuje bezradność i nerwowość układu, którego początek końca już wielu wyczuwa. II tura wyborow prezydenta będzie na bank a w drugiej nastąpi definitywny koniec kumoterstwa.
Pan Radny Mucha musi isc za ciosem,bo wrogowie go rozdepcza.A kolejny kopniak w niczym mu nie zagraza,a powieksza jego elektorat.I powieksza mu ogromna grupe zwolennikow.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowoczerwona Sośnica   12 lutego 2018r. o 14:18

~~Różowoczerwona Sośnica

Postów:

Z tego co wiem to Pani Wojciechowska przeszła na emeryturę...więc coś tu .....?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Poczerwieniały Żagwin   12 lutego 2018r. o 14:26

~~Poczerwieniały Żagwin

Postów:

Razik i Pokładek są w komisji rozwiązywania problemów Alkoholowych ?
NIE WIERZĘ ! A jakie oni mają do tego papiery ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama ZSET Twoją szkołą!