ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort7 listopada 2018r. godz. 06:58, odsłon: 3805, Bolec.Info
Pożegnalna sesja Rady Powiatu, radni rozstali się w zgodzie ale niektórym było smutno.
Bolesławiec - Informacje: Zawsze coś się zaczyna i kończy Pożegnalne posiedzenie Rady Powiatu 6.11.2018 (fot. Kazimierz Marczewski)

We wtorek 6 listopada odbyła się pożegnalna sesja Rady Powiatu. Nie brakowało podsumować i podziękowań.

  -Trzeba wiedzieć kiedy odejść i zaprzestać działalności w samorządzie - powiedział w czasie interesującego wystąpienia, były prezydent Bolesławca, radny Rady Powiatu Józef Król - Nie kandydowałem w wyborach samorządowych bo uważam, że moja efektywna działalność w tej sferze powinna się skończyć. Powinniśmy robić zawsze to co do nas należy.

Nie krytykujmy poprzedników, szczególną uwagę zwracajmy na teraźniejszość i przyszłość. Praca w samorządzie powinna służyć całej społeczności, która patrzy na nasze ręce. Powinniśmy wiedzieć kiedy skończyć. Serdecznie dziękuję za to, że mogłem razem z Wami brać czynny udział w tej sferze działalności i rozwoju powiatu i miasta.Życzę wszystkim samych sukcesów i spełnienia marzeń - dodaje.

 - Jestem i byłem zwolennikiem współpracy powiatu z miastem - mówi Kazimierz Gawron, były wieloletni wójt Gminy Bolesławiec. - Doszedłem do wniosku tak jak mój kolega Józef, że moją działalność w samorządzie powinienem zakończyć. Dziękuje mieszkańcom powiatu za zaufanie i wspieranie mnie w mojej wieloletniej działalności. Bez Was nie mógłbym zrobić 'kariery" samorządowej - dodaje.

Radnym, prezydentowi Bolesławca, burmistrzowi Nowogrodźca, wójtom gmin i pracownikom Urzędu Powiatowego, dyrektorom szkół za działalność w ubiegłej kadencji podziękował starosta Karol Stasik. Wszyscy radni i włodarze gmin otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki.

W czasie sesji Rady Powiatu wystąpił także nasz dziennikarz Kazimierz Marczewski. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że radni ubiegłej kadencji i pracownicy urzędu  byli otwarci dla mediów i chętnie rozmawiali z dziennikarzami Bolec.Info.

- Na media nie można się obrażać - powiedział Kazimierz Marczewski.- Reprezentujemy nieco inny punkt widzenia na niektóre sprawy, które realizowane są w powiecie czy mieście. To są  opinie mieszkańców, które od nich otrzymujemy na bieżąco. Konstruktywna krytyka zawsze przyczynia się do rozwoju.Dziękuję władzom za reakcje na nasze uwagi i naszą krytykę dla niektórych Waszych decyzji - dodaje.

Kazimierz Marczewski wręczył Katarzynie Biegasiewicz - Mularczyk rzeczniczce Urzędu Powiatu symboliczną wiązankę kwiatów, jako podziękowanie za znakomitą współpracę w czasie mijającej kadencji.

- Do Pani mogliśmy zadzwonić prosząc o niezbędne informacje o każdej porze dnia i nocy - mówi Kazimierz Marczewski. - Zawsze spotykaliśmy się z Pani strony z wielką życzliwością, zaangażowaniem i merytorycznymi odpowiedziami na nasze pytania. Dziękuję Pani za to z całego serca. Proszę przyjąć te symboliczne kwiaty - dodaje.

Podziękowaniom ze wszystkich stron nie było końca, nie wszyscy radni byli jednak zadowoleni, na twarzach tych, którzy nie zostali wybrani na kolejną kadencję widać było smutek. Niektórzy także zapewne wiedzieli, że została zawarta nowa, zaskakująca koalicja w powiecie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Perłowoszary Jesion   7 listopada 2018r. o 6:59

~Perłowoszary Jesion

Postów:

Gratulacje, brawo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Miedzianoczerwony Brokuł   7 listopada 2018r. o 8:02

~~Miedzianoczerwony Brokuł

Postów:

Ściemniać nieświadomych gładką gadką to główna cecha prezesa. Jeszcze, żeby na emeryturę poszedł, byłoby cacy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biskupia Laurencja   7 listopada 2018r. o 8:20

~~Biskupia Laurencja

Postów:

Coś ta Sondajowa smutna ,że nie wybrano jej na nową kadencję a taka była pewna ,Ewka nie przejmuj się będziesz miała czas na wczasy zimowe w Szklarskiej Porębie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Groszkowa Lepnica   7 listopada 2018r. o 9:24

~~Groszkowa Lepnica

Postów:

Wreszcie stare grzyby odchodzą ! Szkoda tej laudacji na sesji :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoróżowa Tawułka   7 listopada 2018r. o 10:39

~~Ciemnoróżowa Tawułka

Postów:

Szkoda że nie wszyscy dorośli do decyzji że trzeba się wycofać
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mlecznobiała Bakopa   7 listopada 2018r. o 11:09

~~Mlecznobiała Bakopa

Postów:

"Na media nie można się obrażać - powiedział Kazimierz Marczewski.- Reprezentujemy nieco inny punkt widzenia na niektóre sprawy, które realizowane są w powiecie czy mieście. To są opinie mieszkańców, które od nich otrzymujemy na bieżąco. Konstruktywna krytyka zawsze przyczynia się do rozwoju.Dziękuję władzom za reakcje na nasze uwagi i naszą krytykę dla niektórych Waszych decyzji - dodaje." Panie Kazimierzu zgodziłbym się z pańskim zdaniem gdyby nie powszechny osąd mediów, że są trzecią władzą. Mają tę właściwość, że mogą swobodnie manipulować opinią publiczną i jej nastrojami. Mechanizm ten znany jest od wieków. To jak społeczeństwo odbiera media to już zależy od umiejętności tych, którzy tworzą serwisy informacyjne. Wystarczy porównać bolesławieckie portale informacyjne to tak jakbym porównywał "Gazetę Wyborczą" i Gazetę Polską".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnofioletowy Słoneczniczek   7 listopada 2018r. o 11:10

~Ciemnofioletowy Słoneczniczek

Postów:

Niestety niektórych trzeba wywwlić bo dogadają się z każdym byle tylko trwać...trwa mać
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowopłowy Złotlin   7 listopada 2018r. o 21:49

~~Brązowopłowy Złotlin

Postów:

~~Biskupia Laurencja napisał(a): Coś ta Sondajowa smutna ,że nie wybrano jej na nową kadencję a taka była pewna ,Ewka nie przejmuj się będziesz miała czas na wczasy zimowe w Szklarskiej Porębie .

A dlaczego akurat w Szklarskiej czyżby jakieś miłe wspomnienia ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama ZSET Twoją szkołą!