ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4493, 22 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Jump Heaven zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo19 stycznia 2020r. godz. 22:31, odsłon: 2760, KWP Wrocław/Bolec.Info
Ponad 12 tys. ujawnionych wykroczeń, blisko 870 zatrzymanych praw jazdy - efekt działania grupy SPEED
Bolesławiec - Informacje: SPEED eliminuje piratów drogowych Grupa Speed (fot. KPP Bolesławiec)

Od lipca ubiegłego roku na dolnośląskich drogach pojawiło się nowe, skuteczne „narzędzie” skierowane przeciw piratom drogowym, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Mowa o grupie SPEED, która już blisko pół roku prężnie działa na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Efekty pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład tego zespołu to tysiące skontrolowanych pojazdów i ujawnionych wykroczeń, a także setki kierowców, którzy za rażące naruszenia przepisów musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębia przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych.

Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników wypadków drogowych. W celu eliminowania tych negatywnych zjawisk z dolnośląskich dróg pół roku temu do życia powołana została grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi.  

W dniu 17 stycznia funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowali spotkanie, na którym podsumowali sześciomiesięczny okres działania tego specjalistycznego zespołu na Dolnym Śląsku. Efekty pracy SPEED-a przedstawił Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu – podinsp. Piotr Wiśniewski.

Pomimo faktu, iż dolnośląska grupa SPEED funkcjonuje dopiero pół roku, to dokonania policjantów wchodzących w jej skład robią wrażenie. Od momentu jej powołania skontrolowano niemal 13 tys. pojazdów, namierzono ponad  9 tys. kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ponad 800 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili blisko 2 tys. innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono niemal 11 tys. mandatów karnych, a w 119 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również ponad 850 dowodów rejestracyjnych. Wszystko po to, aby poprzez eliminowanie wszelkich przejawów drogowej agresji i niebezpiecznych zachowań, na dolnośląskich drogach było bezpieczniej.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od nas samych. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.

Natomiast każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka specjalistów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brązowawożółty Ambrowiec   20 stycznia 2020r. o 7:58

~Brązowawożółty Ambrowiec

Postów:

Karac piratow
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowawy Słonecznik   20 stycznia 2020r. o 13:23

~~Brązowawy Słonecznik

Postów:

Policja to gałgany, tej formacji nie zasilają ludzie mądrzy, ani tym bardziej sprawni umysłowo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zzieleniały Śnieżnik   20 stycznia 2020r. o 18:07

~Zzieleniały Śnieżnik

Postów:

Kocham nasz kraj.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobiały Chmiel   20 stycznia 2020r. o 21:55

~~Szarobiały Chmiel

Postów:

~~Brązowawy Słonecznik napisał(a): Policja to gałgany, tej formacji nie zasilają ludzie mądrzy, ani tym bardziej sprawni umysłowo.
Jakim gałganem trzeba być, żeby wypowiadać się tak o ludziach których się nie zna...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Loando - Chwilówki online
reklama Jump Heaven zaprasza!