ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4494, 23 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Loando - Chwilówki online
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo22 stycznia 2020r. godz. 11:06, odsłon: 8202, KPP w Żaganiu
Policjanci z Żagania zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uciekał. ZOBACZ WIDEO
Bolesławiec - Informacje: Pijany pirat  z Bolesławca Pijany bolesłanin - pirat drogowy (fot. KPP Żagań)

Kierujący seatem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując niebezpieczną jazdę i stwarzając zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego. Dzięki umiejętnościom szprotawskich policjantów uciekinier został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. Jechał na „podwójnym gazie” mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto 31-latek naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz ich znieważył. Usłyszał łącznie sześć zarzutów oraz odpowie za szereg zarzutów. Zatem za kółko prędko nie powróci.

Zobacz film z policyjnego pościgu:

W piątek (17 stycznia) policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie dostali zgłoszenie o kierującym osobowym seatem, który może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze bardzo szybko przystąpili do weryfikacji tej informacji ruszając patrolować trasę, którą miał jechać zmotoryzowany. W Lesznie Górnym zauważyli samochód, który odpowiadał opisowi w zgłoszeniu. Próba zatrzymania nie okazała się jednak taka prosta. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał reagował. W bardzo niebezpieczny sposób kontynuował jazdę. Przyśpieszał i gwałtownie zwalniał, a także zjeżdżał na przeciwległy pas czym powodował zagrożenie dla policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Mimo uderzenia pojazdem w barierę ochroną dalej kontynuował ucieczkę i wjechał do lasu, a następnie gwałtownym hamowaniem doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący to 31-letni mieszkaniec Bolesławca.

Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący jest pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Katalog zarzutów uzupełni wielokrotnie znieważenie policjantów oraz naruszenie ich nietykalności. 31-latek został przewieziony do Komisariatu Policji w Szprotawie.

Oprócz zarzutów z kodeksu karnego: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie oraz naruszenie nietykalności policjantów, odpowie również za szereg wykroczeń drogowych.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Burgundowy Ogórecznik   25 stycznia 2020r. o 0:47

~~Burgundowy Ogórecznik

Postów:

ja tylko po ziele jezdze, nigdy nie po pijaku jestem wzorowy obywatellll a pale za dwóch i skonczyc nie moge
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!