ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4597, 5 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja21 marca 2020r. godz. 16:19, odsłon: 4417, Kazimierz Marczewski
Pasażerowie PKS boją się o siebie, kierowców i kasjerów. Mamy wypowiedź prezesa firmy.
Bolesławiec - Informacje: Czy podróż autobusem PKS jest bezpieczna? Nowy Dworzec PKS Bolesławiec otwarty 7.11.2017r. (fot. Krystian Kawa)

Otrzymaliśmy list od pasażerów bolesławieckiego PKS w sprawie bezpieczeństwa pasażerów, kierowców i kasjerów w czasie trwania epidemii. Ostatnio u kierowcy PKS Tour Jelenia Góra wykryto koronawirusa - funkcjonowanie autobusów tej firmy zostało wstrzymane. Kursy zawiesił też bolesławiecki MZK.

- Zwracamy się do Państwa z prośbą o małą interwencje w Bolesławieckim PKS-ie. O co chodzi? Chodzi o bezpieczeństwo pracowników, naszych kolegów, koleżanek - pisze Czytelnik Bolec.Info. Poniżej prezentujemy cały list. O sprawę zapytaliśmy także prezesa PKS, radnego z komitetu Piotra Romana, Łukasz Jaźwca.


Szanowna Redakcjo Bolec.Info!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o małą interwencje w Bolesławieckim PKS-ie. O co chodzi? Chodzi o bezpieczeństwo pracowników, naszych kolegów, koleżanek. Od poniedziałku, 16 marca, MZK Bolesławiec zawiesiło kursy.

Od 20 marca kursy zawiesił PKS Jelenia Góra.

Czytając aktualności na stronach PKSów, możemy zobaczyć, że wiele z nich ogranicza kontakt swoich pracowników z podróżnymi. Zamykane są kasy biletowe, obowiązuje płatność kartą... montowane są płyty na okienkach, aby ograniczyć kontakt z kupującym bilety. W autobusach oddzielane są strefy, które zapobiegają styczności kierowcy z pasażerem.

A w Bolesławcu? Kasy Biletowe działają bez zmian. Kasjerka, jak zawsze uśmiechnięta obsługuje nas w okienku. Często jest tak, że nawet ktoś wsadzi głowę w to okienko. Co będzie jeśli wtedy kichnie? Całkiem przypadkowo na kasjerkę? Może okazać się wtedy najgorsze.

Kierowcy spokojnie sprzedają bilety, biorą w swoje ręce pieniądze, nie mają zachowanej bezpiecznej odległości od pasażera.

I znów... co jeśli ktoś kichnie na niego? Zakaszle? Można się zarazić nawet podczas zwykłej rozmowy...

Powtórzy się ta sytuacja z Jeleniej Góry?

Większość pracowników PKS Bolesławiec, jest po 40-ce. Kierowcy nawet grubo po... Czyli są w wieku potencjalnie narażonych na zarażenie koronawirusem.

Na stronie PKS czytamy:
"Zachęcamy Państwa do kupowania biletów przez internet lub w kasie naszego dworca.
Kupowanie biletów w ten sposób przyczynia się do ograniczenia kontaktu z kierowcą autobusu i tym samym prawdopodobieństwa wzajemnego zakażenia wirusem. Szczególnie narażeniu w tej kwestii mogą być nasi kierowcy z racji styczności z każdym z pasażerów kupujących bilet."

Czy kupując bilet w kasie dworca, nie narażamy Pani kasjerki na wzajemne zakażenie się wirusem?

W PKS-ie pracują nasi znajomi... martwimy się o ich bezpieczeństwo.

Odkąd zmienił się prezes - firma działa dużo lepiej. Odczuwamy to my - pasażerowie. Zawsze gdy mamy problem, możemy spokojnie dodzwonić się do Pana Prezesa. Zgłosimy Mu problem, a on na spokojnie nam wszystko wytłumaczy. Nie rzadko interweniowaliśmy w różnych sprawach do poprzedniego Szefa PKSu. Nic wtedy się nie zmieniało. Teraz autobusy jeżdżą "jak w zegarku", już od długiego czasu, nie ma na co się skarżyć. Ale podejście Zarządu do obecnie panującej sytuacji jest dla nas niezrozumiałe.
Serdecznie pozdrawiamy.


Zapytaliśmy prezesa PKS w Bolesławcu o to jak w czasie epidemii funkcjonuje firma oraz to jak chronieni są kierowcy, kasjerzy i sami pasażerowie.

- Spółka PKS Bolesławiec zapewnia przewóz pasażerów w możliwie optymalnych warunkach, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Kierowcy autobusów zostali przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony osobistej, a pojazdy i pomieszczenia są czyszczone i dezynfekowane - mówi Łukasz Jaźwiec.

- Pasażerowie są na bieżąco informowani - media społecznościowe,strona internetowa - o zmianach w rozkładzie jazdy. Kolejne decyzje będą podejmowane w oparciu o nowe informacje i wytyczne ze strony władz państwowych i samorządowych, bo zdrowie naszych pasażerów i pracowników jest najważniejsze - dodaje.

Po opublikowaniu artykułu autor listu komentuje sytuację PKS i zadaje pytania;
- Pan Jaźwiec nie widzi tego, że decyzją o kontynuacji kursowania autobusów i otwarciu Kas Biletowych naraża pracowników... jest to oburzające - pisze pasażer PKS
- Dowiedziałem się od kierowców, że autobusów nikt nie dezynfekuje, a środki ochrony osobistej, to tylko płyn do odkażania rąk.Co im da szkolenie, jeśli i tak są bezpośrednio narażeni?  Druga sprawa... skąd Pan Prezes ma pewność, że nikt z naszego PKSu nie miał styczności z kierowcą z Jeleniej Góry? Przecież mogli mijać się na dworcach, czy w innych miejscach. Nie lepiej byłoby wysłać pracowników, choć na tydzień kwarantanny - dodaje.

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

skorn   29 marca 2020r. o 15:40

skorn

Postów: 11458

Ludzie jeżdzą "Grażyną", bo PKS nie stanowi żadnej konkurencji. Droższe bilety, kursy w godzinach, kiedy nikt nie jeździ. Kolejna spółka dla obsadzania kolesiów.

http://pressmania.pl/polacy-zapomnieli-jak-bylo-w-czasach-rzadow-po-psl/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kruczoczarny Jaśminowiec   29 marca 2020r. o 16:17

~~Kruczoczarny Jaśminowiec

Postów:

Jakie to szczęście że mamy u władzy PiS z tak wysokim intelektem, partie uczciwą, prawdomówna, skromna, nie łamiąca prawa i szanująca wszystkich Polaków. Spokojnie spędzę niedzielę pod takimi rządami .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudnożółta Portulaka   29 marca 2020r. o 23:44

~~Brudnożółta Portulaka

Postów:

Tylko wtedy kiedy kierowca jest trzezwy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomarańczowa Fuksja   30 marca 2020r. o 8:08

~Pomarańczowa Fuksja

Postów:

Zarazki ,wirusy,robactwo itd było z nami,jest i będzie.Nue dajcie się zwariować ludzie i manipulować.W mediach tylko dramat,strach ,uwaga , pandemia itp.Uzywanie mocnych słów wpływających na psychikę ludzka, a także późniejsze zachowania.Szczucie jeden na drugiego Bo ten kichnoł a ten smarknoł tamten nie miał rękawiczek ,a inny nie zachował odległości.Nastepny wyszedł z domu ,a trzeba siedzieć.Itd, itp.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawozłoty Winobluszcz   30 marca 2020r. o 16:18

~~Rdzawozłoty Winobluszcz

Postów:

~~Kruczoczarny Jaśminowiec napisał(a): Jakie to szczęście że mamy u władzy PiS z tak wysokim intelektem, partie uczciwą, prawdomówna, skromna, nie łamiąca prawa i szanująca wszystkich Polaków. Spokojnie spędzę niedzielę pod takimi rządami .


W poniedziałek się obudzisz ....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!