ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4533, 2 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Restauracja zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


24 marca 2020r. godz. 13:13, odsłon: 2262, Bolec.Info
Specjaliści ze szpital wojewódzkiego oferują bezpłatną pomoc psychologiczną, psychiatryczną i psychoterapeutyczną
Bolesławiec - Informacje: Pomoc psychologiczna na czas pandemii Szpital Wojewódzki w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Ogłoszenie przez WHO stanu pandemii skutkuje nagłym wzrostem lęku. Poziom lęku może się zmieniać w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Praca ze skutkiem lęku leży w zakresie naszych zawodowych kompetencji.Ograniczenie epidemiologiczne szybko powoduje wzrost frustracji, a w konsekwencji zarówno reakcje depresyjne jak i agresywne. Praca z depresją i agresją leżu również w zakresie naszych zawodowych kompetencji.

Zespół Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych udziela bezpłatnego, telefonicznego psychologicznego wsparcia osobom pracującym w obszarze walki z pandemią. Pomocy i wsparcia także dla wszystkich, którzy jej potrzebują:

Porada psychologiczna i porada psychiatryczna
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00

571 306 436

Porady psychologiczne
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00

600 369 237
601 266 265
607 285 907

Porady psychoterapeutyczne
wtorek od godz. 14:00 - 19:00

600 369 237
601 266 265
607 285 907

 

• Prosimy o przygotowanie danych osobowych i aktualnego miejsca pobytu
• W razie potrzeby możliwość konsultacji za pomocą aplikacji WhatsApp

 

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~Pomidorowa Frezja   25 marca 2020r. o 10:34

~Pomidorowa Frezja

Postów:

Jasnoszara Lawenda... a kto powiedział, ze jestem specjalista z interwencji kryzysowej? Ty jestes specjalista od kranów jak mniemam, No wnioski to wnioski. Poza tym odsyłam do WHO do APA, ale nie znaczy, ze mam to tłumaczyć, bo nie jestes specjalista. Najłatwiej wejść w Google i znaleźć artykuł i tradycyjnie negować pomoc jaka została zaoferowana POTRZEBUJACYM. Naprawde nie życzę, zebys musiał z niej korzystać kiedy bedziesz na skraju swojego jestestwa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszara Lawenda   25 marca 2020r. o 10:52

~~Jasnoszara Lawenda

Postów:

~Pomidorowa Frezja napisał(a): Jasnoszara Lawenda... a kto powiedział, ze jestem specjalista z interwencji kryzysowej? Ty jestes specjalista od kranów jak mniemam, No wnioski to wnioski. Poza tym odsyłam do WHO do APA, ale nie znaczy, ze mam to tłumaczyć, bo nie jestes specjalista. Najłatwiej wejść w Google i znaleźć artykuł i tradycyjnie negować pomoc jaka została zaoferowana POTRZEBUJACYM. Naprawde nie życzę, zebys musiał z niej korzystać kiedy bedziesz na skraju swojego jestestwa.


Chyba nie za bardzo rozumiesz, o czym mówimy i nie znasz tematu, w którym się wypowiadasz. Ja się pytam, po co nakręcać atmosferę nieuzasadnionego strachu i po co się pisze o lękach, agresji i depresji? I po co niektórzy psychologowie już mówią o powszechnym zjawisku PTSD? To jest szaleństwo. Nie ma żadnej powszechnej traumy!
I pytam się, na podstawie chociażby zaleceń WHO, po co uruchamiać interwencje kryzysowe, bo tak rozumiem reklamę pomocy. WHO jasno pisze, że silnie nie zaleca stosowania debriefingu psychologicznego w stosunku do osób poddanych zdarzeniom traumatycznym jako interwencji mającej na celu zmniejszenie ryzyka pojawienia się stresu pourazowego, lęku lub symptomów depresji.
Ja piszę, na podstawie danych i zaleceń WHO, że taka "pomoc" może zaszkodzić.
Niech czytający sami wyciągają wnioski.

Miłego dnia wszystkim życzę!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszara Lawenda   25 marca 2020r. o 10:57

~~Jasnoszara Lawenda

Postów:

I jeszcze jedno - ponieważ jak widać dwóch laików ze sobą rozmawia, a sprawa poważna, to proszę fachowców o wypowiedź i odniesienie się do podanych przeze mnie materiałów (Witkowski, WHO, inne linki).
Może redakcja się dopyta, żeby czytelnicy mieli jasność.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomidorowa Frezja   25 marca 2020r. o 11:25

~Pomidorowa Frezja

Postów:

Przecież nikt się nie kłóci. Nie ma sensu dalsza konwersacja. Mysle, ze sytuacje widzimy podobnie, ale podchodzimy z zupełnie innej strony. Nie każdy psycholog widzi korzyści z interwencji kryzysowej, a zupełnie inaczej ma sie forma doraźnego wsparcia psychologicznego. Coraz więcej jest podważan w każdym zawodzie. Ale pamiętajmy, ze człowiek człowiekowi nierówny, a tym samym sposób w jaki niesie pomoc psychologiczna czy nawet interwencje kryzysowa. Dlatego sa specjalnie wyznaczone ośrodki interwencji kryzysowej, dlatego sa poradnie zdrowia psychicznego, szpitale i gabinety psychoterapeutyczne. W każdym z nich ZUPEŁNIE INNA FORMA POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy