ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo14 maja 2020r. godz. 15:35, odsłon: 4307, Blec.Info
Mieszkańcy domów przy Kościuszki czują się traktowani przez władze jak ludzie gorszej kategorii. Chyba że są wybory...
Bolesławiec - Informacje: Uroki życia na osiedlu przy Kościuszki (fot. Bolec.Info)

- Przywieźli drzewo, tak zostawiali i bałagan jest, prezydent miasta wcale się nami nie interesuje - mówi jedna z mieszkanek osiedla domów socjalnych przy ulicy Kościuszki. - Tu też ludzie mieszkają!

Koło placu zabaw do dziś leżały pocięte fragmenty ogromnego drzewa, które w dodatku ktoś podpalił. Kiedy realizowaliśmy materiał akurat przypadkiem pojawiło się auto z prywatnej firmy, która dostała pilne zlecenia od miasta, aby drzewo usunąć. Jak mówią mieszkańcy - leżało ono od miesięcy.
Niewykoszona trawa, zniszczone elementy zarośniętego placu zabaw, przepełnione pojemniki na śmieci, ruiny samochodów przy nich - tak wygląda osiedle przy Kościuszki.

- Przed wyborami potrafią tu przyjechać, prezydent Roman i pan radny Łukasz Jaźwiec. Wtedy obiecują, ale ze wszystkich obietnic zrobili nam tylko próg spowalniający - mówi jedna z mieszkanek. - Nie reagują na pisma. Dlaczego w mieście wszystko jest takie wyremontowane, wszystko ładnie wygląda a tu nikt o nas nie dba? Na 1 czerwca przed wyborami byli i mówili: "głosujcie na nas, my wam zrobimy", kalendarzyki i długopisy dawali dzieciom, żeby tylko głos oddać. Nic nie zrobili.

Wypowiedzi mieszkańców możecie usłyszeć w naszym materiale wideo:Tak wygląda osiedle:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~Szarobrunatna Miodunka   25 maja 2020r. o 0:26

~Szarobrunatna Miodunka

Postów:

Tym bardziej powinno być osiedle monitorowane. A kto sprząta ile razy z moim synkiem jeszcze miał 2 latka chodziłam trafiłam. Zrzucalam się na płot chociaż moje dziecko było malutkie i nie korzystało. Są mamy które biorą worki i sprzątają. Wystarczy częściej być na osiedlu i patrzeć chociażby ta kamera na osiedlu. Dzwonimy do dzielnicowego jesteśmy w stałym kontakcie. Tak mamy świetlicę i dzieci z niej korzystają ale w mieście też są świetlicę takie w mieście są gorsi ludzie . Swoje dziecko uczę porządku A w problemy małe czy duże mają nawet urzędnicy . Nie każdynaduzywa alkoholu i nie każdy chce patrzeć na to co się dzieje . Serdecznie ja jako matka dziękuję mzgm pracownica wspaniałym którzy doprowadzili i pracownika do ładu w miarę te osiedle . Dziękuję i dowidzenia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Fiołkowy Kalocefalus   25 maja 2020r. o 0:35

~Fiołkowy Kalocefalus

Postów:

Skoro jesteśmy także miastem więc też wymagamy i także płacimy jak w mieście. Dużo razy zakładaliśmy się na paliwo i komuś placilismy by wynosił bo robione było tylko na dzień dziecka jak telewizja przyjezdzala. Zbieram i syna też uczę tego. Oczywiście ma Pani rację w nie którym co Pani napisała. Ale jeszcze raz napiszę matki kilkakrotnie do ładu doprowadzili osiedle nawet z panią że świetlicy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.