ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4663, 10 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


16 lipca 2020r. godz. 10:08, odsłon: 3038, Kazimierz Marczewski
Prosimy o zachowanie niezbędnej w danych okolicznościach ostrożności i przegotowywanie wody przed spożyciem,
Bolesławiec - Informacje: Oświadczenie w sprawie przydatności wody Oświadczenie (fot. KWP)

15 lipca w artykule Woda z bakteriami coli pisaliśmy o decyzji Sanepidu do sprawy odniósł się Radosław Palczewski prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Lubkowie.

Odnosząc się Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w z dnia 15 lipca 2020 r. (znak HK-511-2-1/MSN/20) w sprawie przydatności wody do spożycia na SUW Raciborowice Górne, Zakład Gospodarki Komunalnej w Lubkowie informuję, że wymagania dla kwestionowanych parametrów mikrobiologicznych określone są w części C tabeli 1 poz. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczone do spożycia przez ludzi (DZ.U z 2017. Poz.2294) i wynoszą:-liczba bakterii grupy coli –0jtk/100 ml, ale dopuszcza się pojedyncze bakterie mniej niż 10 jtk, pod warunkiem wykonania badania parametrów E.coli i enterokoków oraz wykluczenia ich obecności. Powyższe zostało stwierdzone również w przedmiotowej decyzji sanepidu. W badaniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wykazano (tylko) 8 jtk/100 ml bakterii grupy coli, przy czym nieobecne były enterokoi i bakterie Eschericha coli.

Niezależnie od powyższych działań PPISw Bolesławcu,Zakład Gospodarki Komunalnej w Lubkowie już 8 lipca br. wstrzymał podawanie wody z SUW w Raciborowicach, rozpoczynając płukanie instalacji. W dniu 13 lipca zostały zrobione badania wody na ujęciu w Raciborowicach,które nie wykazały bakterii z grupy coli w SUW Raciborowice Górne. W dalszym ciągu ZGK w Lubkowie prowadzi działania naprawcze.

Mając na uwadze powyższe, Zakład Gospodarki Komunalne w Lubkowie–stosując się do przedmiotowej decyzji PPIS z dnia 15.07.2020 r.prosi mieszkańców Raciborowic Górnych o zachowanie niezbędnej w danych okolicznościach ostrożności i przegotowywanie wody przed spożyciem,stosowanej do posiłków, mycia i spożywania owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków.

Z poważaniem Radosław Palczewski Prezes ZGK w Lubkowie sp. z o.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Karmelowa Lawenda   20 lipca 2020r. o 19:55

~~Karmelowa Lawenda

Postów:

Szanowny panie Kazimierzu Marczewski, gdzie się pan ukrywa, jak jest pożar, wypadek lub inne nieszczęście to szybko pan pokazuje się, a że mieszkańcy Raciborowic trują się wodą z bakteriami coli to nie chce pan tego tematu poruszyć. Jak widać bolec. info.pl jest bardzo stronnicza i układziki i kolesiostwo się tylko liczy. Zapraszamy pana do degustacji tej wody, z panem wójtem przed kamerami wypijecie prosto z kranu po 1,5 litra na głowę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"