ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo20 września 2020r. godz. 18:15, odsłon: 5985, Kazimierz Marczewski
Seniorzy bawili się na wyjątkowym balu - w czasie epidemii koronawirusa.
Bolesławiec - Informacje: Emeryci w maseczkach i z dystansem Emeryci w maseczkach i dystansem (fot. Kazimierz Marczewski)

Do niezwykłego spotkania integracyjnego i balu seniorów doszło w niedzielę, 20 września, przy ulicy Spacerowej w Bolesławcu. Mimo epidemii, członkowie i sympatycy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowali zabawę na świeżym powietrzu. Przyszło blisko sto osób.

Widzieliśmy bawiących się seniorów - niektórzy bawili się w maseczkach i z dystansem. Przeważały tańce nowoczesne i dynamiczne z zachowaniem dystansu. Były też pary, które tańczyły do tradycyjnych melodii.

To pierwsze tego typu spotkanie emerytów po wybuchu pandemii. Dobrze, że do niego doszło. Seniorzy bardzo chcieli się spotkać, potańczyć a przede wszystkim być razem i porozmawiać. Zgromadzeni odśpiewali tradycyjne sto lat i podziękowali Bronisławie Kruczyńskiej za 30 letnią pracę na rzecz Związku

- Niech pan zobaczy jak wszyscy są zadowoleni, że się spotkaliśmy - mówi Kazimierz Mlak, przewodniczący Związku. - Przestrzegamy  zasad sanitarnych i unikamy czułych uścisków i pocałunków. Mamy nadzieję, że kolejne zabawy uda nam się także zorganizować, na razie na świeżym powietrzu. Zdrowie jest najważniejsze - dodaje.

Seniorzy jak zwykle dali czadu i ciężko było im się rozstać po pięknym spotkaniu i bardzo udanej zabawie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Brudnozielona Scewola   21 września 2020r. o 10:24

~~Brudnozielona Scewola

Postów:

Ważne, że się spotkali i bawili.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitny Rannik   21 września 2020r. o 10:43

~~Błękitny Rannik

Postów:

Ich nic nie bierze i wykończą ZUS takim długim pożyciem , Już się Duda za was weźmie oj weźmie skończy się ..tańcowanie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   21 września 2020r. o 17:36

skorn

Postów: 11969

emem napisał(a): No cóż. Skoro na weselach ludzie mogą się bawić, skoro na wiecu wyborczym można było chodzić bez masek, skoro najważniejsi w państwie powiedzieli, że wirus w odwrocie, no to raczej cięzko przekonać ludzi, że jest odwrotnie ;)


Zdrowy rozsądek jest lub go nie ma i żadni "najważniejsi w państwie" nie mają tu nic do gadania, bo faktem jest, że covid to problem przede wszystkim dla ludzi 70+. Ja osobiście nie mam problemu z takimi imprezami, zupełnie inaczej niż (jeszcze do niedawna) twój ojciec. Trochę hipokryzja. ; )

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

qwax_   21 września 2020r. o 17:54

qwax_

Postów: 1288

emem napisał(a):
qwax_ napisał(a): Ja nie próbuję bawić się w dziennikarstwo.
A wam nic by się nie stało, gdybyście robili zdjęcia czymś poważniejszym, niż żelazko ;)


My się nie bawimy w dziennikarstwo, my je robimy.
Ale nie ma żadnego powodu, żebyś definiował wobec nas oczekiwania - dlaczego mamy robić coś dla kogoś, kto tylko hejtuje? Jak Ci się fota nie podoba to następnym razem lecisz na imprezę i sam robisz fotę.

Ty chyba nie za bardzo zrozumiałeś.
Napisałem o "cieniutki" fotach, by wytłumaczyć "zwidy" twórcy autora artykułu o dystansie i maseczkach.
Skoro internauci widzą, ze nie było ani dystansu, ani praktycznie maseczek, to jedynym dla mnie wytłumaczeniem były właśnie te cieniutkie foty, które widocznie wprowadziły autora w błąd ;)
A lecieć to następnym razem Ty możesz po piwo.

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Fiołkowa Miodunka   21 września 2020r. o 20:20

~Fiołkowa Miodunka

Postów:

Wara od Dziennikarzy z Bolec.Info.Reportaz piekny fotki widoczne.Pozdrawiam M.i K Marczewskich.Oskar dla Was - Wasza fanka
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowoczerwona Borówka   21 września 2020r. o 20:28

~~Kasztanowoczerwona Borówka

Postów:

pis zniszczył Państwo Prawa a emeryci się temu w znacznym stopniu przyczynili.
Ludzi młodych czekają teraz chude i niepewne czasy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Piwny Heliotrop   21 września 2020r. o 22:24

~~Piwny Heliotrop

Postów:

Jak niszczyło się i niszczy bakterie i wirusy w salach szpitalnych lampą ultrafioletem a gdzie są fale ultrafioletu od Słonka co jeszcze niszy je tlen a gdzie jest tlen w powietrzu a więc jakie maseczki jakie siedzenie w domu na słońce to = Vit D ta chroni przed chorobami
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnopomarańczowa Trzmielina   22 września 2020r. o 1:14

~Ciemnopomarańczowa Trzmielina

Postów:

"...Politycy i kółka różańcowe polityków, czy weźmiecie na swoje sumienie tragedię setek tysięcy ludzi, którzy stracili swoje biznesy, pracę, plany życiowe i marzenia?

Czy uregulujecie z własnych kieszeni ponad 100 miliardów długu i strat, a mówi się o 230 miliardach w ostatecznym rachunku.

Lekarze, znów politycy, „naukowcy”, „księża”! Czy spojrzycie w oczy tysiącom ludzi, którzy stracili bliskich albo ich stan zdrowia to walka o życie, bo i tak ledwo zipiąca służba zdrowia przerodziła się tragifarsę?

Zabranialiście ludziom odwiedzin ciężko chorych, zabranialiście wizyt w przychodniach, a nawet udziału w pogrzebie. Jak się z tym czujecie, zakładacie maseczki i przyłbice po same oczy, żeby nie widzieć, do czego doprowadziliście?

Policzyliście ilu ludzi po prostu umarło z powodu waszych histerii i irracjonalnych egoistycznych i megalomańskich guseł, co nazywacie „dbałością o innych”?

Dziennikarze, jak wam wychodzi makijaż, gdy patrzycie w lustro, prostą linią? Dostrzegliście już swoją śmieszność? Pamiętacie te radiowozy, które puszczaliście non stop po osiedlach, pamiętacie pizzę i brawa na balkonach dla medyków siedzących w pustawych szpitalach? Doliczyliście się wszystkich swoich ofiar, ludzi pogrążonych w depresji, rozwodów, konfliktów rodzinnych, macie statystyki samobójstw, co tak skrzętnie liczyliście w przypadku ofiar księży i „wykluczonych” z LGBT?"...

Z wyrazami szacunku, prof. dr hab. Ryszard Rutkowski
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!