ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Interwencja Bolec.Info30 września 2020r. godz. 16:52, odsłon: 7330, Kazimierz Marczewski
- Dziękujemy Straży Miejskiej za profesjonalne zaopiekowanie się 67- letnim niesprawnym mężczyzną - Bolec.Info
Bolesławiec - Informacje: Dwie doby na wózku na klatce schodowej Trzy dni czekał aby go zabrali do Schroniska dla Osób Bezdomnych (fot. Kazimierz Marczewski)

Mieszkańcy ulicy Ogrodowej poinformowali nas o tym, że już dwie doby przebywa inwalida na wózku na ich klace schodowej Pojechaliśmy na. miejsce i zobaczyliśmy 67-letniego nieprawnego mężczyznę, który powiedział nam, że przedwczoraj przyjechał do Bolesławca pociągiem z Legnicy. Wcześniej pracował w Niemczech. Prawdopodobnie uległ wypadkowi i został deportowany do Polski .

Pochodzi z Bolesławca, a jego żona, z którą wcześniej się rozstał, mieszkająca, jak mówił nam mężczyzna, w domu przy ul. Mickiewicza, nie wpuściła go do mieszkania.

W klatce przy ulicy Ogrodowej 3 przebywał na wózku inwalidzkim ponad dwie doby. Lokatorzy dawali mu jedzenie, więc "jakoś przetrzymał". W środę 30 września mieszkańcy domu poinformowali o tym policję. Starali się o to, aby zabrano go do Domu Opieki Społecznej, bądź do Schroniska dla Osób Bezdomnych. Ich prośby pozostawały bez echa. Informowano ich, że może w czwartek uda się go z tej klatki zabrać bo teraz nie ma samochodu do jego przewozu.

Zniecierpliwiona  mieszkanka domu zadzwoniła do redakcji Bolec.Info, prosząc o pomoc. I nie zawiodła się. Nasz redaktor natychmiast zajął się tą sprawą i interweniował, między innymi w straży miejskiej, na policji i u rzecznika Urzędu Miasta i Komendy Powiatowej Policji.

Po jego rozmowach w wieloma osobami niemal natychmiast niepełnosprawnym mężczyzną zaopiekowały się służby do tego powołane.

Szczególnie chcemy  podziękować straży miejskiej, która w sposób profesjonalny i skuteczny zajęła się tą sprawą i doprowadziła do zabrania niesprawnego mężczyzny do schroniska dla bezdomnych. Dziękujemy też za pomoc ratownikom medycznym, policji oraz rzeczniczce Urzędu Miasta i Komendy Powiatowej Policji. Gorące podziękowania kierujemy lokatorom ulicy Ogrodowej 3 za opiekę nad niepełnosprawnym na wózku inwalidzkim.

To kolejna skuteczna interwencja naszej redakcji! Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zawsze podejmujemy się trudnych spraw i chętnie pomożemy każdemu, kto o to poprosi. 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Brązowawożółty Barwinek   5 października 2020r. o 7:07

~~Brązowawożółty Barwinek

Postów:

za co im dziękowaćza to ,że wykręcali się od zabrania Pana do domu opieki?patologia.wstyd i my im za to płacimypo co oni są jak nie reagować w takich sytuacjach.znieczulica krec ......dzieki wam go zabrali.jak ich szanować

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!