ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4769, 24 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


29 października 2020r. godz. 09:30, odsłon: 4580, Kazimierz Marczewski
Segregacja śmieci obowiązkowa, ceny za wywóz śmieci wzrosły o 136 %.
Bolesławiec - Informacje: Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci (fot. Bolec.Info)

Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenia jej stawek na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec. Za podjęciem uchwały głosowali radni z obozu prezydenta (13 głosów), przeciwko radni opozycyjni Impuls Miasta i PiS (7 głosów). Jeden radny nie głosował.

Radni uchwalili, że opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, stanowi stawka w wysokości 26 zł od każdej osoby.

Rada ustaliła również podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 52 zł od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, w przypadku jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Innymi słowy: kto nie segreguje odpadów, płaci dwukrotność opłaty.

Uchwała określa zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 1,00 zł na każdego mieszkańca.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2021 r.

Przewidywane koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami na 2021 rok wynoszą 10 300 378 zł. W Bolesławcu liczba osób deklarujących powstawanie odpadów komunalnych na ich nieruchomościach to 32067. Stawka opłaty na poziomie 26 zł od jednego mieszkańca ma zapewnić zbilansowanie się systemu.

Nowe uprawnienia Straży Miejskiej zintensyfikują działania mające na celu uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi i zweryfikowanie wszystkich osób zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

~Tabaczkowa Margerytka   31 października 2020r. o 5:20

~Tabaczkowa Margerytka

Postów:

Czy ktoś pomyśli o monitoringu pojemników na odpady segregowane. Wystarczy podpisać umowę z kimś kto mieszka blisko takich miejsc i dopłacić mu lub obniżyć koszt za wywóz odpadów o kilka złotych, to może w końcu ludzie przestaną podrzucać zderzaki od samochodów, czy dziesiątki pełnych słoików, które nasza kochana młodzież rozbija. Za wywóz zderzaków z takich miejsc płacimy potem my w wszyscy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobrązowy Zawilec   31 października 2020r. o 15:32

~~Ciemnobrązowy Zawilec

Postów:

~Bordowa Perowskia napisał(a): Na tym polega demokracja, że wybieramy radnych, którzy podejmują decyzje przeciwko interesom mieszkańców, czyli nas - wyborców! Oni siebie nie skrzywdzą, mają w mieście szereg stanowisk a dla nas podwyżki finansujące ich karuzelę posad.
Same galy widzialy kogo wybieraly, czyz nie ? Boleslawianin.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płomienisty Kasztanowiec   1 listopada 2020r. o 12:40

~Płomienisty Kasztanowiec

Postów:

Hehe, przecież tu prawie wprost jest napisane, że ktoś "przytuli" 2 bańki. Raport gliny Bolesławiec jasno wskazuje liczbę mieszkańców na 38 872 osoby. W treści artykułu czytamy o 32 067 osobach deklarujących produkcję śmieci (pomijam fakt sensowności założenia, przyjęcia danej, że 6805 osób nie wypuszcza w świat ani jednego śmiecia. W każdym razie prosta kalkulacja: rzeczywista liczba mieszkańców X stawka 26PLN X 12 m-cy = 12 128 064 złoty. Na gospodarkę odpadami wydamy 10 300 378 zloty. Nie potrzebne są żadne działania straży miejskiej weryfikujące liczbę mieszkańców - urząd Miasta już ujął to w raporcie! Także do kasy miasta wpłynie niecałe 2 mln złoty więcej niż jest potrzebne, bo zapłacić będą musieli wszyscy, całe 38 tys.ludzi. Cóż za absurd! BETON
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza