ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4832, 26 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony26 listopada 2020r. godz. 09:47, odsłon: 757, Zlecony tekst
Smog to bardzo groźny wróg człowieka, co roku przyczynia się do śmierci milionów ludzi na świecie.
Bolesławiec - Informacje: Smog - problem, o którym należny wiedzieć Smog - problem, o którym należny wiedzieć (fot. )

Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę o tym, że smog ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Edukacja i zwiększanie świadomości na temat zanieczyszczeń powietrza są bardzo ważne. Pamiętajmy, że nasze zachowanie ma realny wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich. Warto, więc chronić siebie i najbliższych podejmując działania, które maja na celu eliminacje zanieczyszczeń w naszej okolicy. Bardzo ważne jest również unikanie ekspozycji na smog, dlatego monitoring jakości powietrza powinien stać się naszym codziennym zwyczajem.

Smog - problem, z którym należy walczyć

W jaki sposób możemy przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń powietrza w naszej okolicy? Jak wiadomo nie na wszystko mamy wpływ, ale zawsze dobrze jest zacząć od siebie i zmienić chociażby te nawyki, które mogą przyczyniać się do pogorszenia jakości powietrza w miejscu, którym mieszkamy. Jeżeli posiadamy stary piec należy wymienić go na nowy ekologiczny w tym celu można skorzystać z dofinansowania z gminy. Pod żadnym pozorem nie palmy w piecu śmieci. Natomiast, aby zmniejszyć liczbę aut na drodze, a tym samym emisje spalin samochodowych warto przesiąść się do komunikacji miejskiej lub korzystać ze wspólnych przejazdów z innymi osobami. Należy również zauważyć, że do pomocy w walce ze smogiem przychodzi nam także pewna krakowska firma o nazwie Airly, której misją jest zwiększanie świadomości ludzi na temat jakości powietrza. Firma ta stworzyła platformę jakości powietrza i aplikacje mobilną, dzięki którym dostarcza wielu osobom dane dotyczące zanieczyszczeń powietrza w tym informacje o aktualnym poziom pyłów zawieszonych PM1, PM 2.5 i PM10.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji i map Airly?

Airly to firma, która zajmuje się badaniem jakości powietrza. Jej działania mają na celu zwiększanie świadomości na temat smogu wśród ludzi. Dzięki niej miliony osób są w stanie uzyskać aktualne informacje na temat jakości powietrza w okolicy, w której mieszkają. Firma ta udostępnia, bowiem aplikacje do sprawdzania poziomu zanieczyszczeń powietrza w ponad 2000 lokalizacji. Aplikacja Airly jest bardzo popularna wśród wielu osób, ponieważ dzięki niej można na bieżąco monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. Co ważne dane te są rzetelne i wiarygodne podlegają, bowiem ciągłej weryfikacji. Ponadto warto dodać, że czujniki Airly zostały skalibrowane z państwowymi stacjami pomiarowymi. Korzystanie z map i aplikacji Airly jest proste i wygodne, za ich pomocą jesteśmy w stanie sprawdzić nie tylko aktualny poziom zanieczyszczeń, ale także 24 godzinną prognozę jakości powietrza. Dzięki temu możemy tak zaplanować swoją aktywność na, zewnątrz aby uniknąć ekspozycji na smog. Poza tym należy również zaznaczyć, że mapy stworzone przez firmę Airly pomagają także i lokalnym władzą w pozyskaniu wiedzy, która umożliwi im skuteczne planowanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu poprawę stanu jakości powietrza na danym obszarze.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Cynamonowy Pomidor   26 listopada 2020r. o 18:52

~Cynamonowy Pomidor

Postów:

Przecież smog już nie zabija, zastąpiono go COVID-19 !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kanarkowa Ślazówka   26 listopada 2020r. o 20:26

~~Kanarkowa Ślazówka

Postów:

Do Polski zwozi sie z Niemiec, Anglii, Belgii setki tysięcy ton śmieci które następnie są podpalane. Odbywa się to za zgodą ekooszołomów i urzędasów.
Na autostradzie tir wali za tirem każdy pali 30-50 l ON na setkę, a obok biegnie linia kolejowa gdzie pociąg towarowy przejeżdża jeden dziennie.
Prąd do samochodów elektrycznych jest z wiatraków a dla kolei jest z elektrowni węglowych ( tak twierdzą ekooszołomy) .
Utylizacja i produkcja ogniw do samochodu elektrycznego niesie za sobą więcej zanieczyszczeń niż przeciętny diesel wyprodukuje przez 20 lat.(szkodliwość razy ilość).
Niemcy żądają od nas likwidacji elektrowni węglowych, a w tym samym czasie u siebie otwierają nowe.
Tylko kasa się liczy.
Wasze zdrowie to oni maja głęboko. A zwłaszcza tacy ekoterroryści jak greenpeace.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Atramentowy Głąbigroszek   27 listopada 2020r. o 0:00

~~Atramentowy Głąbigroszek

Postów:

Wszyscy wiemy, że ziemia jest płaska.
Polski miał węglowy jest najlepszy na świecie, wszyscy się o niego biją. Rządowa ARM nie dopuściła do sprzedaży naszego dobra narodowego, skupiła z hałd całe zapasy - za ostatnie pieniądze.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Tojeść   27 listopada 2020r. o 0:13

~~Zielonkawobłękitny Tojeść

Postów:

A w tym czasie w Niemczech ekoterroryści oprotestowują budowaną fabrykę Tesli. Ciekawe kto im zapłacił.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1