ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4824, 18 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


12 stycznia 2021r. godz. 08:58, odsłon: 3992, Bolec.Info
Prokuratura zaskarżyła wyrok sądu w sprawie Dariusza F. Chce zakazu sprawowania funkcji!
Bolesławiec - Informacje: Sąd znów rozpatrzy sprawę radnego Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Choć kilka dni temu informowaliśmy w tekście Radny Dariusz F. z wyrokiem o wyroku w opisywanej przez nas od listopada 2019 roku sprawie o mobbing, w której oskarżony jest miejski radny, to jednak nie koniec. Prokuratura złożyła sprzeciw wobec wyroku wydanego 23 grudnia przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu w trybie nakazowym (bez przesłuchania świadków, na podstawie zebranego materiału).

W grudniu Sąd stwierdził, że w świetle zebranych dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości i uznał radnego winnym popełnienia zarzucanego czynu polegającego na znęcaniu się psychicznym nad pracownikiem i uznał Dariusza F. winnym popełnienia czynu polegającego na nakłanianiu pracownika do podrabiania jego podpisu za popełnienie czynów wymierzył grzywnę 8000 złotych. Wydał także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej pracownicy na odległość nie mniejszą niż 50 metrów przez okres 2 lat i nakazał wypłatę poszkodowanej pracownicy zadośćuczynienia w kwocie 10 000 złotych. Cały ten wyrok nie uprawomocnił się dzięki sprzeciwowi prokuratury.

- Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem, m.in. z karą grzywny i brakiem zakazu sprawowania funkcji kierowniczych w administracji publicznej - mówi dla Bolec.Info Zastępca Prokurator Rejonowej w Bolesławcu, Sebastian Woźniak. - Biorąc pod uwagę zgromadzony w tej sprawie materiał dowody oraz poczynione na jego podstawie ustalenia faktycznie, jak też rodzaj i charakter zarzuconych przestępstw, uzasadnia to nałożenia kary surowszej i dopełnienie tej kary stosownymi środkami karnymi.

W związku z tym Sąd Rejonowy w Bolesławcu musi sprawę rozpatrzyć ponownie, już w zwykłym trybie, z przesłuchiwaniem świadków i radnego.

Po grudniowym wyroku Dariusz F. nie straciłby mandatu a, o ile sam by z niego nie zrezygnował. Gdyby sąd wydał nowy wyrok uwzględniając sprzeciw prokuratury, Dariusz F. przed wyszystkim nie mógłby już sprawować funkcji kierowniczych w administracji publicznej. Mógłby także stracić mandat radnego.

O sprawie mobbingu w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu informowaliśmy m.in. w tekście Do niczego się nie nadajesz, w którym opisaliśmy wnioski, do jakich doszła zakładowa komisja antymobbingowa.

Sprawa pozostałych przypadków mobbingu, które zarzucono Dariuszowi F wobec innych pracowników została wyłączona do odrębnego postępowania i umorzona.

Komentowania sprawy unika zarówno Łukasz Jaźwiec, szefa klubu radnych "Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka" w Radzie Miasta, do którego należy skazany w grudniu radny, jak i sam radny. Na nasze prośby o komentarz nie odpowiedział także prezydent miasta.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Biała Konwalia   12 stycznia 2021r. o 15:24

~~Biała Konwalia

Postów:

~~Jasnopomarańczowa Jagoda napisał(a): Brawo dla Prokuratora ! tylko portal to podkręca ! a chłop niewinny !

Super jak niewinny to ma możliwość się wreszcie wybronić, myślę że jak Pan Radny zatańczy i zaśpiewa przed Sądem to ten w podskokach umorzy sprawę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   12 stycznia 2021r. o 17:41

Horus

Postów: 4440
o tak...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kremowa Skimia   13 stycznia 2021r. o 5:55

~Kremowa Skimia

Postów:

Panie Dyrektorze PKS Jażwiec. Czy Panu nie wstyd, iż w Pana Klubie nadal działa psychopatyczny, nieżyciowy i nie lubiący ludzi Bezradny Radny skazany nieprawomocnym wyrokiem Sądu Obywatel Fajfuzinski?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3