ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4888, 19 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy do Intermarche
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony20 lutego 2021r. godz. 09:32, odsłon: 696, Zlecony tekst
W ostatnich kilku latach nastąpił prawdziwy boom na gry planszowe.
Bolesławiec - Informacje: Gry rodzinne planszowe – gwarancja dobrej zabawy dla każdego! Gry rodzinne planszowe – gwarancja dobrej zabawy dla każdego! (fot. )

W wielu instytucjach kultury organizowane są boje planszówkowe, na które przychodzą całe rodziny. W czym tkwi atrakcyjność tego typu rozrywki?

Gry rodzinne planszowe kontra gry komputerowe

Coraz więcej osób wraca do tradycyjnych gier planszowych, które łączą pokolenia. W szerokiej ofercie producentów planszówek znajdują się gry o różnym stopniu trudności. Dobrze bawić mogą się pięciolatki i ich rodzice, spędzając wspólnie czas na planszówkowych zmaganiach. Skąd się wzięła tak duża popularność tego typu zabawy?

Na pewno duże znaczenie ma spędzanie czasu z bliskimi i z przyjaciółmi. Gry komputerowe rzadko dają taką możliwość. Co więcej, nawet największa rodzina z dziećmi w różnym wieku znajdzie idealną dla siebie planszówkę. Po drugie gry tradycyjne mają właściwości terapeutyczne. To zazwyczaj spokojne rywalizacje pełne koloru i przyjaznych postaci. W zdrowej i atrakcyjnej rywalizacji znajdzie się zawsze wiele uśmiechu i sposób na dobry relaks.

Gry planszowe familijne – które z nich wybrać?

Wśród wielu tytułów można znaleźć te z elementami strategii, fantastyki i ekonomiczne. Dużą popularnością cieszą się też gry  rodzinne planszowe polegające na budowaniu miast, wiosek czy gospodarstw. Niewątpliwie bardzo atrakcyjne są gry mające walory edukacyjne, które łączą zabawę z nauką. Taką grą może być rozgrywka polegająca na budowaniu średniowiecznej cywilizacji lub zajmowanie zamku.

Młodsi i starsi gracze dobrze się bawią, prowadząc rozgrywki oparte na skojarzeniach i logistyce. Takie gry rodzinne planszowe łączą się z dużą dawką humoru i pobudzają kreatywność, co jest niezwykle ważne szczególnie dla dzieci. Za przykład może posłużyć tradycyjna gra scrabble, której popularność nie słabnie. Układanie kolejnych haseł z literek – niby nic – a może dać mnóstwo dobrej zabawy w rodzinnym gronie.

Niektóre gry rozwijają mocno strefę emocjonalną. Rozgrywka polegająca np. na zadawaniu pytań czy opowiadaniu historii członków rodziny, zacieśnia więzi między domownikami. Do takich gier dołączone są atrakcyjne, mocno kolorowe akcesoria w postaci tekturowych lub plastikowych obrazków. Bardzo ciekawie przebiegają rozgrywki w grach planszowych, w których tworzy się opowieści. Kolorowe kości o różnych kształtach oraz barwne obrazki, do których trzeba ułożyć historię tworzą przytulną rodzinną atmosferę.

Mnóstwo gier familijnych opiera się również na umiejętnościach zręcznościowych. Trzeba ułożyć wieżę, różne budowle, element miasta i ulic. Budulcem są elementy papierowe, plastikowe bądź drewniane w umiejętnie dobranej szacie kolorystycznej.

Gry rodzinne planszowe łączą pokolenia, rozwijają strefę emocjonalną i świetnie relaksują. Dzieci uczą się wytrwałości, cierpliwości i kreatywności. Każda rodzina może znaleźć dla siebie grę, która spełni oczekiwania wszystkich domowników.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Różowawy Omieg   25 lutego 2021r. o 16:31

~Różowawy Omieg

Postów:

Zakochaliśmy się w grach planszowych siedząc na przymusowej kwarantannie. Zamówiliśmy kilka nowości Alexandra np. Kwaki Rozrabiaki. Proste zasady, więc dzieci się nie zniechęciły, nawet tablety poszły w odstawkę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy do Intermarche