ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4597, 5 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


22 lipca 2013r. godz. 23:26, odsłon: 21927, Kazimierz Marczewski
- Biwakowanie, grillowanie, przebywanie przy zbiorniku wodnym w Krępnicy dla osób niebędących członkami Polskiego Związku Wędkarskiego jest nielegalne i grozi grzywną - mówi Komendant Powiatowej Straży Rybackiej Janusz Latoch.
Bolesławiec - Informacje: Nie masz Karty Wędkarskiej, nie łap Janusz Latoch Szef Powiatowej Straży Rybackiej w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)
W Redakcji Bolec.Info spotkaliśmy się z Komendantem Powiatowej Straży Rybackiej Januszem Latochem w celu wyjaśnienia spraw związanych z legalnym wędkowaniem.
< W powiecie bolesławieckim są dwa Obwody Rybackie: Obwód Rybacki rzeki Bóbr nr 3- ciągnący się od tamy Elektrowni Wodzice Wielkie, wzdłuż rzeki Bóbr płynącej przez Gminę Wiejską Bolesławiec, do Bolesławca a potem z kierunku północnym przez Bolesławice, Łąkę, Krępnicę w kierunku Dąbrowy Bolesławieckiej - powiedział Janusz Latoch. Tutaj kończy się Obwód Rybacki nr 3 i zaczyna się Obwód Rybacki rzeki Bóbr nr 4 - dalej w kierunku północnym "idzie" przez miejscowości: Golnice, Golniczki, Parkoszów, Trzebień, Trzebień Mały, Stara Oleszna, Kozłów do granicy województwa dolnośląskiego i kończy się w Sierakowie w województwie lubuskim. Wszystkie zbiorniki wzdłuż Bobru są własnością Polskiego Związku Wędkarskiego lub przez związek są wydzierżawione.

Na wszystkich zbiornikach PZW można wędkować. Warunkiem jest posiadanie opłaconej Karty Wędkarskiej. Na pozostałych zbiornikach, które nie są własnością PZW - wolno wędkować, ale także trzeba mieć ważną Kartę Wędkarską i zgodę do wędkowania właściciela danego zbiornika.

Ten, kto nie posiada Karty Wędkarskiej, nie ma uprawnień do wędkowania, nie wolno wędkować bez Karty Wędkarskiej także na zbiornikach komercyjnych, np. w Łące.

Największy zbiornik wodny w Trzebieniu Małym jest własnością Polskiego Związku Wędkarskiego. Związek w niektórych miejscach wprowadził zakaz wędkowania i biwakowania (informacja na tablicach informacyjnych).

Jeżeli ktoś nie jest członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego to nie może biwakować przy zbiornikach prywatnych Polskiego Związku Wędkarskiego. Osobom biwakującym niebędącym członkami PZW grozi mandat i kara grzywny lub postępowanie administracyjne. Na wszystkich zbiornikach PZW obowiązuje zakaz kąpieli.

Rzeka Bóbr jest rzeką górską i tu obowiązują inne prawa do wędkowania, między innymi przynęta sztuczna i haczyki bezzadziorowe i dodatkowa opłacona Karta Wędkarska.

- Człowiek, który ma wędkę w ręku i łapie ryby, musi posiadać opłaconą Kartę Wędkarską. Kartę Wędkarską wydaje starosta tak jak prawo jazdy. Jeżeli ktoś wędkuje na zbiornikach prywatnych zgodnie z prawem powinien posiadać ważną Kartę Wędkarską - podkreśla, kolejny raz Janusz Latoch.

Do kontroli i nakładania mandatów i grzywny upoważnieni są: Państwowa Straż Rybacka, Policja, Straż Miejska w obrębie miasta. Sporne sprawy kierowane są do sądu.

- Straż Rybacka prowadziła niedawno akcję "Bezpieczna woda" i ukarała dziewięć osób na łączną kwotę 1500 zł za łamanie Prawa Wodnego - informuje Komendant Straży Rybackiej. - Palenie ognisk i korzystanie z otwartego ognia jest zabronione i niedopuszczalne. Grozi karą grzywny - dodaje.

Zbiornik wodny w Krępnicy jest własnością Gminy Wiejskiej Bolesławiec, wydzierżawiony przez Polski Związek Wędkarski. Tutaj również obowiązuje zakaz biwakowania, grillowania, kąpieli i pływania. Zbiornik Krępnica jest rezerwowym zbiornikiem wody pitnej dla Bolesławca. Mimo tych zakazów, ludzie tu przebywają i nie stosują się do obowiązującego prawa. Tak nie tylko jest przy zbiorniku w Krępnicy, ale także przy wielu innych. Nie szanuje się prywatnych oznakowanych terenów, poza nielegalną obecnością, totalnie się je zaśmieca.

Janusz Latoch jest doświadczonym Komendantem Powiatowym Straży Rybackiej. Ostatnio odznaczony Srebrną Odznaką Polskiego Związku Wędkarskiego za zasługi dla Polskiego Wędkarstwa.


Polski Związek Wędkarski prowadzi racjonalną gospodarkę wodną, zarybia istniejące akweny i zbiorniki wodne oraz rzekę Bóbr.


Bolesławiec - Informacje: Nie masz Karty Wędkarskiej, nie łap Wędkowanie to sport i relaks (fot. Kazimierz Marczewski)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Sepiowa Słonecznica   10 października 2019r. o 18:03

~~Sepiowa Słonecznica

Postów:

~~Brązowy Pomidor napisał(a): Na zbiorniku komercyjnym, czyli stawie hodowlanym prywatnym, to pan Latoch i cała sfora kontrolerów może mnie pocałować, nie powiem gdzie. Żadna karta wędkarska nie jest mi na prywatnym terenie i za zgodą właściciela potrzebna.

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/pojde-siedziec-za-owienie-ryb-w-moim-wasnym-stawie-aa-TkPi-7m9J-yj9i.html
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowy Pomidor   10 października 2019r. o 20:16

~~Brązowy Pomidor

Postów:

Łowiłem już na wielu stawach hodowlanych i często się o to pytałem. Zawsze od właścicieli słyszałem to samo. Teren jest ich, ryby też, odprowadzają podatki. I na tym koniec. Żadnych zezwoleń i kontroli. Od pilnowania prawa na ich posesjach najczęściej są ich czworonożne pupile.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Sina Nemezja   11 października 2019r. o 0:51

~Sina Nemezja

Postów:

Jaka jest głębokość tego łowiska
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielona Facelia   11 października 2019r. o 7:15

~~Żółtozielona Facelia

Postów:

Do 35 metrów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomidorowa Bergenia   12 października 2019r. o 12:20

~Pomidorowa Bergenia

Postów:

Witam gdzie jest dobrze się ustawić na wędkowanie na zbiorniku krępnica jakie są głębokości i jakie ryby
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brzoskwiniowy Ogórecznik   12 października 2019r. o 18:47

~~Brzoskwiniowy Ogórecznik

Postów:

~~Żółtozielona Facelia napisał(a): Do 35 metrów.

Chyba przecinek ci uciekł
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zgniłozielona Sanwitalia   12 października 2019r. o 21:58

~~Zgniłozielona Sanwitalia

Postów:

Nic mi nie uciekło. Zbiornik, a właściwie wyrobisko po żwirowni ma głębokość dochodzącą miejscami do 35 metrów. Jest to uzależnione od pokładów żwiru, który wydobywano. Przez wiele lat pracowałem w Zakładach Eksploatacji Kruszywa . Oczywiście z biegiem lat może się trochę wypłycił, ale kopany był na 35 metrów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji