ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4827, 21 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony27 października 2014r. godz. 21:03, odsłon: 3778, Redakcja
Bitcoin to internetowa waluta, o której mówi się ostatnio coraz więcej i częściej.
Bolesławiec - Informacje: Bitcoin – trochę o wirtualnej walucie (fot. Bitcoin)
W świecie finansów wciąż jednak pozostają osoby, które nie do końca rozumieją czym jest i na jakich zasadach płatniczych się opiera. Czy warto ją „wydobywać”, czy lepiej trzymać się tradycyjnych sposobów na zdobywanie walut?

BTC – tajemniczy skrót na określenie wirtualnego pieniądza

Bitcoin (BTC) – to wirtualna waluta, która w odróżnieniu do wszystkich innych walut świata, nie jest ona emitowana przez żaden z banków. Wręcz przeciwnie. Tworząc ją prawdopodobnie chciano wykluczyć druk pieniądza, przez dany bank centralny. W to miejsce wprowadzono obróbkę bloków zadań matematycznych. Dzięki takiej specyfice wydobycia bitcoinów okazało się, że sposób wytwarzania tej wirtualnej monety można porównać do wydobywania złota.

Zaletą bitcoinów jest to, że nie ma sposobu na ich fałszowanie. Są też zupełnie niezależne od danego rządu oraz elity finansowej.

Bitcoin będzie idealną waluta dla tych ludzi, którzy podobnie, jak jej twórcy myślą innowacyjnie i nie boją się technologicznych nowinek.

Jest ich coraz mniej!

Gdyby wrócić do dawnych czasów, mianowicie 2009 roku to naliczylibyśmy maksymalnie 50 bitcoinów. Obecnie każdego roku jest ich mniej przynajmniej o połowę. Dlaczego tak się dzieje? Produkcji kolejnych bitcoinów nie można bowiem przyspieszyć.

Kto może wydobywać bitcoiny?

Właściwie każda osoba, która ma w swoim zasięgu komputer. Górnik, który ma mocniejszy komputer ma wbrew pozorom trudniejsze działanie do wykonania. Najważniejsze to pamiętać o tym, że każde kolejne wydobycie bitcoina może się powtórzyć nie częściej niż co 10 minut.

Spadki i wzrosty!

Niestety zdarzają się także bitcoinom. Kurs tej wirtualnej waluty bywa bardzo przewrotny (zobacz aktualny kurs Bitcoin). W jednym dniu może gwałtownie wzrosnąć, by później tak samo spaść. Tym samym bardzo trudno jest nam wyliczyć, jaką kwotą pieniędzy dysponujemy.

Czy bitcoinem można płacić w sklepie?

Jak się okazuje tak. Coraz więcej sklepów wprowadza ten rodzaj płatności w życie. Można nimi płacić za produkty spożywcze, ale również za bilety na mecze, noclegi w hotelach. Niestety transakcji, które zostały dokonane przy pomocy bitcoinów nie mogą zostać cofnięte. Warto o tym pamiętać również podczas dokonywaniu przelewów.

I wreszcie na koniec - najczęściej wymieniane zalety wirtualnej waluty zwanej bitcoin:

- możliwość dokonywania natychmiastowych transakcji w dowolnym miejscu świata,

- niskie prowizje, porównując do innych rodzajów płatności, przy udziale innych walut,

- anonimowe transakcje – poparte adresem, który można zmienić podczas każdej transakcji,

- szybkie przelewy bez pośredników – podczas przelewu pomijane są instytucje finansowe,

- nikt nie może nas zablokować – wpływ na to ma fakt, że system działa w sieci p2p,

- jest bezpieczny – utrata bitcoinów zdarzała się bardzo marginalnie,

- cała procedura korzystania z wirtualnej waluty może się odbywać bez jakiejkolwiek rejestracji, żmudnego zakładania konta oraz biurokracji, na którą przecież nikt nie ma ochoty, ani czasu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

boggie   27 października 2014r. o 21:24

boggie

Postów: 3

No i dobrze chcę jeszcze dziś wydobyć kilka co mam zrobić, kto to odkupi?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~majętny Stef   27 października 2014r. o 21:41

~majętny Stef

Postów:

(...) Przede wszystkim do produkcji wirtualnej waluty nie używamy procesora! Procesor zużywa od 20 do nawet 120W prądu, przy czym za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie znacznie niższe od poniesionych kosztów.

Przykład (wszystkie wartości podane są w przybliżeniu):

Mój procesor Core i7 3770 wykonuje w przybliżeniu 1800 000 obliczeń na sekundę za co dostanie wynagrodzenie w wysokości 0.0001 BTC za dobę. Ten procesor pobiera podczas pracy 80W prądu, jeżeli 1 kWh kosztuje nas 60 gr. to za dobę pracy zapłacimy 1.15 zł. W zamian otrzymamy 0.0001 BTC warte obecnie jedynie 4 grosze.

Inny przykład:

Moja karta graficzna Radeon 7970 potrafi wykonać aż 650 000 000 obliczeń w ciągu jednej sekundy. Zużywa przy tym 250W prądu. W przypadku tej karty graficznej koszt prądu (w ciągu 24 godzin) to 3.6 zł, natomiast wynagrodzenie to ok. 0.0494 BTC – mało? To obecnie 22 zł!

Wniosek – można wykopać rów łyżeczką do herbaty, ale czy warto?(...)

http://www.chytrasztuczka.pl/bitcoin-po-polsku-produkcja/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   28 października 2014r. o 6:31

~

Postów:

Lol kto sponsoruje takie glupoty. bit coin nie jest bezpieczny. duze wahania kursow. brak kontroli nad nim. czeste kradzieze i wyludzenia. bitcoin to waluta hakerow i oszustow w sieci. dzieki za takie ryzyko. Wystarczy w google wpisac kradzieze bitcoin lub o jego historii spekulacji.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy