Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Zapraszamy
BolecFORUM Nowy temat

Awantura na spotkaniu dotyczącym szkoły specjalnej

~ 16 czerwca 2016r. o 21:03
Blackjack napisał(a): Wiecie co.... kurcze wstyd, wstyd mi za tych naszych lokalnych włodarzy. Normalnie od szkoły do szkoły i szukanie kto się zgodzi na przyjęcie pod dach dzieci.
Panowie, pokażcie klasę, wybudujcie dla nich szkołę z prawdziwego zdarzenia, z pełnymi udogodnieniami. Pierdzielenie że kasy nie ma... Po tam jesteście, aby kasa się znalazła.
Dzieciakom się należy, zwłaszcza tym dla których los nie był łaskawy .....


Święte słowa! Ważniejsze były orliki i inne pierdoły niż niepełnosprawny CZŁOWIEK. Ważniejszy etatowy członek powiatu zgarniający sporą kasę, na to są pieniądze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Joanna 16 czerwca 2016r. o 21:48
Moim zdaniem powiat napuszcza na siebie Bogu ducha winnych rodziców, uczniów i nauczycieli obu szkół po to aby nie odpowiadać na pytanie Jak to się stało, że na remont nowej pięknej siedziby urzędu pieniądze sie znalazły a przez lata na remont szkoły specjalnej nie? Przecież to jest oczywiste, ze nie da sie zaspokoić potrzeb edukacyjnych tak rożnych grup uczniów jednym rozwiązaniem. Podopieczni szkoły specjalnej zasługują na obiekt, który pozwoli realizować różnorodne formy edukacyjne w przygotowanych specjalnie dla nich warunkach. Zamknięcie ich w budynku szkoły, która nie będzie zaspokajała ich indywidualnych potrzeb będzie tylko wprowadzeniem na rynek nieruchomosci pięknego choć zniszczonego obiektu za duże pieniądze i przepraszam za określenie upchnieciem dzieci w środowisku, które nie da im szans spokojnego rozwoju. Pomijam kwestie zupełnie oczywiste typu: jak zmieścić dzieci w jednej szkole skoro budynek dotychczas był wykorzystany na 100 %?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mdm 16 czerwca 2016r. o 21:49
Problem stary jak powiat. Puki co żadnemu ze starostów nie udało się go rozwiązać. Uczniów jest coraz mniej,pytanie kiedy nauczycieli zacznie ubywać?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dobra zmiana 16 czerwca 2016r. o 22:06
Ciemnogród rządzi.......dlaczego katoland jest przeciwny dzieciom niepełnosprawnym? Zaprosimy TVN do Bolesławca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tutejszy 16 czerwca 2016r. o 22:08
Do prywatyzacji przedszkola niepubliczne świetnie dają sobie rade, u swietoświętoje... Pijarów by się dało, tylko trzeba było by normalnie pracować po 40h
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
Blackjack 16 czerwca 2016r. o 22:23
~dobra zmiana napisał(a): Ciemnogród rządzi.......dlaczego katoland jest przeciwny dzieciom niepełnosprawnym? Zaprosimy TVN do Bolesławca.

No i nagrają program o tobie "z kamerą wśród......" pomyśl najpierw kto w starostwie rządzi.

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uczennice 2lo 16 czerwca 2016r. o 23:43
Witam, dzisiaj niestety wraz z koleżanką nie mogłyśmy dokończyć swojej wypowiedzi, ze względu na tragiczną organizacje spotkania i stres tez trochę zjadł. Postaram się w skrócie do kończyć to co moim zdaniem najbardziej powinno przemawiać za tym, daczego szkoła specjalna nie powinna zostać dołączona do jakiejkolwiek innej placówki. Nasze społeczeństwo jest nie tolerancyjne... zrobicie tym dziecią krzywde stawiając ich w obrębie gimnazjum i liceum, choć wizja i pomysł samego projektu są świetne, to kompletnie nie przemyślane ze strony ETYCZNEJ, bo z ekonomicznej z pewnością tak...a widac że tylko to się liczy dla starostwa : prestiż, tanio szybko i łatwo... jakim cudem przez 20 lat nie jesteście w stanie odłożyć na placówkę a na dziesiątki projektów przyłączenia budynków tak ? Wizja choć piękna jest nierealna. Zostałyśmy z koleżanką do końca by porozmawiać jeszcze raz z projektantem i starostwem, mimo to że ta sprawa nas za rok już nie będzie dotyczyć i pewnie do tego czasu nie dotknie, bo kończymy już liceum, to jednak szkoda mi bardzo tych dzieci które będą narażone na szykanowanie i obelgi, bo sorry, ale społeczności nie zmienimy tym, że rzucimy się na głęboką wode od razu stawiając szkołe specjalną wraz z ogólniakiem i gimnazjum....Pan projektant i Państwo ze starostwa powiedziali nam " że trzeba to zmieniać, trzeba iść na przód na zachodzie to jest normalne, że szkoły specjalne są połączone z publicznymi liceami itp " jasne że tak...ale na takie rzeczy pracuje się latami.. a nie porywając się na takie " pseudo dobre projekty " . Druga sprawa, to że 2 ogólniak zacznie tracić ucznów, z roku na rok będzie ich coraz mniej przychodziło, bo rodzice będą sie martwili o swoje dzieci ...i nikt nie chce ich urazić, ale okrutne jest to i prawdziwe. Sama mam rodzeństwo niepełnosprawne i nie wyobrażam sobie postawić go w takiej sytuacji ... Ogólniak straci uczniów aż w końcu zostanie zlikwidowani, ie dziwcie się że nauczyciele są oburzeni !!! to chodzi też o ich przyszłość, prace , przecież to dotknie każdego nauczyciela z tej szkoły..ale przede wsyztskim pamiętajmy o dzieciach które ucierpią ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obiektywny 17 czerwca 2016r. o 0:25
Na boisko za dwadzieścia kilka milionów na którym nikt nie gra i bramek nie ma pieniadze były. Na szkołę dla najbardziej poszkodowanych pieniędzy nie ma (zdrowie podobno najważniejsze). Smutne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Zapraszamy