ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4307, 20 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony23 lutego 2017r. godz. 16:05, odsłon: 4830, Zlecony tekst
Żyjemy w społeczeństwie kredytowym co wiąże się z tym, że Polacy posiadają różnego rodzaju zobowiązania finansowe.
Bolesławiec - Informacje: Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów? (fot. Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów?)

Nie powinno to budzić obaw, gdyż w wielu krajach Europy mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem. Ceny mieszkań, materiałów budowlanych oraz koszty samego utrzymania są na tyle wysokie, że zdecydowanej większości z nas nie stać na to by z oszczędzać i gromadzić pieniądze na planowane wydatki.

Stosunkowa łatwość w uzyskaniu kredytu sprzyja zadłużeniom, a szeroko rozreklamowane oferty pożyczek i kredytów przyciągają całe rzesze klientów. Jednak gdy zadłużeń jest wiele, a my nie radzimy sobie z regulowaniem ich w terminie, możemy się spodziewać przykrych konsekwencji związanych z procesem windykacyjnym ,wezwaniami do zapłaty oraz w konsekwencji negatywnym wpisem do rejestru dłużników. Chcąc uniknąć dalszego pogłębiania się długu zaciągamy pożyczki przez internet na spłatę bieżącego zobowiązania finansowego. W ten sposób wpadamy w pętle zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać. Choć firmy pozabankowe działają wg nowej ustawy antylichwiarskiej wprowadzonej w roku 2016, o czym można przeczytać na stronie internetowej Finansowa Parabola (źródło tutaj), to mimo wszystko oprocentowanie pożyczek jest na tyle wysokie, że zaciąganie ich by spłacić istniejące zobowiązania nie ma najmniejszego sensu i często prowadzi do wręcz katastrofalnych skutków.

Konsolidacja zadłużenia

Konsolidacja długów jest połączeniem kilku zobowiązań finansowych w jeden kredyt z ujednoliceniem stopy procentowej. Nie należy jednak zapominać, że konsolidując zaciągnięte kredyty czy pożyczki podpisujemy nowe zobowiązanie finansowe, czy nowy kredyt. Nie stanowi środka zaradczego na posiadane zadłużenia, lecz pomoc w ich spłacie. Konsolidując obecne kredyt w jeden, mamy możliwość spłaty comiesięcznej pojedynczej raty, która jest niższa od sumy rat pochodzących z konsolidowanych zobowiązań. Okres kredytowania zostaje odpowiednio wydłużony. Wprowadza to porządek do naszych finansów i pozwala nieco zaoszczędzić o ile oczywiście regulujemy swoje należności w terminie. W ten sposób nie wpadamy w pętle zadłużenia, ale należy liczyć się z tym, że banki chcąc zarobić na swoich klientach nakładają wyższe oprocentowanie na kredyty konsolidacyjne przez co tego koszty tego rodzaju zobowiązania przewyższają koszty zwykłego kredytu gotówkowego czy hipotecznego, który uzyskujemy z banku.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Analiza poszczególnych ofert kredytów konsolidacyjnych proponowanych przez banki może nastręczać pewne trudności. Dzieje się tak ponieważ banki prezentują jedynie pozytywne aspekty umowy kredytowej, a te negatywne strony pozostają w tle. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z listą kredytów konsolidacyjnych dostępnym na stronie internetowej gg2010.pl. Przedstawiony tam ranking kredytów konsolidacyjnych został opracowany w oparciu o takie parametry jak: maksymalna kwota kredytu, jego oprocentowanie oraz okres kredytowania. Przeanalizowane cechy pozwoliły wyłonić najlepsze dostępne obecnie na rynku finansowym produkty.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne

Wśród banków oferujących konsolidację zadłużenia jedną z lepszych propozycji przedstawia Alior Bank. Wysokość maksymalna kredytu konsolidacyjnego może dochodzić do 200 000 zł, a łączyć można zarówno kredyty ratalne jak i gotówkowe, samochodowe ponadto limity na koncie czy karcie kredytowej. Oprocentowania takiego zobowiązanie finansowego wynosi 7,77% a klient otrzymuje ponadto dodatkową gotówkę, którą może przeznaczyć na dowolny cel. Kolejną interesującą ofertą kredytu jest konsolidacja zadłużenia w banku Millennium. Okres kredytowania jest odpowiednio długi i wynosi 30 lat a klienci mają prawo do skorzystania z wakacji kredytowych umożliwiających zawieszenia spłaty jednej raty rocznie. T-Mobile Usługi bankowe proponuje kredyt w wysokości 200 000 zł bez zabezpieczenia w postaci hipoteki z korzystnym oprocentowaniem, które dla kwoty 50 000 zł wynosi niecałe 10%. Warto również wspomnieć o banku Credit Agricole, który konsoliduje zarówno kredyty ratalne jak i gotówkowe i oferuje kredyt do kwoty 150 000 zł z oprocentowaniem w wysokości zaledwie 9,5% dla kwoty 50 000 zł.

Zanim podpiszesz umowę

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów zaciągany w bankach, tak przy podpisywaniu umowy na kredyt konsolidacyjny należy przygotować odpowiednie dokumenty. Są to dowód osobisty oraz zaświadczenie i źródle i wysokości dochodu. Bank zbada zdolność kredytową klienta na postawie przedstawionych dokumentów oraz jego wiarygodność finansową w bazach Biura Informacji Gospodarczej i Kredytowej. Decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana stosunkowo szybko, zwykle w przeciągu jednego dnia. Przy czym należy liczyć się z tym, że kwota o którą wnioskujemy może nie zostać zaakceptowana, gdyż nie pozwala na to nasza zdolność finansowa. W takim wypadku bank może zaproponować niższą kwotę kredytu konsolidacyjnego oraz przekazać nam harmonogram jej spłaty. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, dlatego cały proces aplikowania o kredyt jest bardzo prosty. Ponadto, co istotne, umowę na zobowiązanie finansowe konsolidujące zadłużenia możemy podpisać z dowolnym bankiem, który oferuje taki kredyt, nie musi być to nasz własny bank. Możemy zatem już dziś wybrać najkorzystniejszą ofertę i podjąć działania, które pozwolą na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

agus123   23 lutego 2017r. o 20:13

agus123

Postów: 3

Najlepszym sposobem jest w ogóle nie brac kredytów ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   24 lutego 2017r. o 12:00

~~

Postów:

mój pradziadek mogileski twierdził że od banków trzeba się trzymać z daleka bo to są oszuści ,złodzieje i naciągacze
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~polak   24 lutego 2017r. o 13:37

~~polak

Postów:

a te wymienione własnie banki to jedne z lepszych pasożytów :P
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~@   24 lutego 2017r. o 16:07

~~@

Postów:

"Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów?" odpowiedź do tego pytania: wziąć następny i się załatwić na całego..... i sprawa rozwiązana.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Gekon   8 czerwca 2017r. o 12:56

Gekon

Postów: 6

Ludzie się bezmyślnie zadłużają. Banki się reklamują ciągle, że oferują kredyt na 5%, ale tak naprawdę RRSO wynosi 30% jak się uwzględni różne inne opłaty. Ale to i tak nic, bo masa polaków się zadłuża w firmach pożyczkowych gdzie RRSO sięga kilkuset procent. Na tyle, że banki też już robią takie kredyty online. Polska jest widać bardzo dobrym rynkiem kredytowym. Teraz się pojawił nowy pojawił InBank http://antyhaczyk.blogspot.com/2017/06/inbank-opinie-kredyty-oplaty-lokaty.html to jest jakiś bank z Estonii, który wygląda jak firma pożyczkowa - oferuje tylko kredyty i lokaty, w ogóle żadnych kont czy innych usług bankowych nie ma w ofercie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrzystoczarna Miodunka   20 kwietnia 2018r. o 3:58

~~Srebrzystoczarna Miodunka

Postów:

https://slimlineopinie.wordpress.com/
https://weightlosstipsstuff.tumblr.com/
https://weightlossforbusypeople.wordpress.com/
http://africanmango12.angelfire.com/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.