ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4771, 26 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecPolecamy2 października 2017r. godz. 20:07, odsłon: 3330, Bolec.Info/Dariusz Pachnik
Cztery złote medale, jeden srebrny i brązowy oraz wygrana w klasyfikacji medalowej to dorobek naszych młodzików.
Bolesławiec - Informacje: Mają znakomitą orientację ci Medaliści MMM - od lewej Stanisław Pachnik, Jędrzej Pachnik (na górze), Jakub Jończy (fot. Dariusz Pachnik)

UKS „Orientpark.pl” Iwiny - najlepsi na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików !!!

Najlepsze w historii zawody Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegu na Orientację dla zawodników UKS „Orientpark.pl” Iwiny! Cztery złote medale, jeden srebrny i brązowy oraz wygrana w klasyfikacji medalowej to dorobek naszych młodzików.

W dniach 30.09-1.10.2017 w Okolicy Krosna Odrzańskiego odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegu na Orientację. Na nasz makroregion składają się cztery województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i wielkopolskie. Konkurencja więc dość obszerna.

W zawodach biorą udział zawodnicy do lat 14 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.  Klub z Iwin reprezentowało 10 osób. Dla przykładu zawodników MKS MOS Wrocław, czy też HKS Azymut Mochy, było trzykrotnie więcej. Po raz kolejny okazało się jednak, że nie ilość, a jakość ma znaczenie.

W sobotę rozegrano dwa biegi indywidualne. Rano bieg na dystansie klasycznym, a po południu sprint.

W biegu klasycznym zawodnicy z Iwin "ustrzelili" dublet. Zarówno u dziewcząt jak i u chłopców triumfowali  zawodnicy Stanisław Pachnik i Wiktoria Kowalczyk. O ile Staś należał do grona faworytów o tyle zwycięstwo Wiktorii było sporą niespodzianką, tym bardziej że jej przewaga nad drugą zawodniczką wynosiła trzy i pół minuty.

W pierwszej dziesiątce ( IX miejsce) zameldowała się jeszcze Emilia Piecek, a Karolina Zawda uplasowała się na XV pozycji, podobnie jak wśród chłopców Jędrzej Pachnik. Pozostali zawodnicy zajmowali bądź niższe lokaty lub startowali ze względu wiek i mniejsze doświadczenie w biegu towarzyszącym.

Bieg sprinterski rozegrano na terenie miejscowości Dychów. Ze względu na charakterystykę biegu (teren zurbanizowany) trenerzy zgłosili do tego biegu nawet zawodników poniżej 10 roku życia. Tak więc ilościowo konkurencja wzrosła do 52 zawodniczek i 35 zawodników.

Drugi bieg i drugie zwycięstwo Stanisława Pachnika !!! Wiktoria Kowalczyk potwierdziła swoją wysoką formę, ale tym razem zajęła trzecie miejsce. Ogromną sensacją było wejście do czołowej szóstki Jędrzeja Pachnika, który dopiero w grudniu skończy 11 lat, a walczył z zawodnikami o trzy lata starszymi! W pierwszej dziesiątce ponownie uplasowała się Emilia Piecek (8 miejsce). Pozostali zajmowali niższe lokaty.

Bardzo zadowoleni z pierwszego dnia zawodów, z niecierpliwością czekaliśmy na bieg sztafetowy, który zaplanowano na niedzielę. Iwiny wystawiły cztery sztafety. Dwie męskie reprezentujące Dolny Śląsk (regulamin zawodów pozwala na tworzenie sztafet z różnych klubów w ramach jednego województwa). W pierwszej sztafecie wystawiliśmy braci Pachników oraz Jakuba Jończego z MKS Palinum Jelenia Góra, a w drugiej pobiegł Gracjan Dwojak oraz dwóch zawodników z Jeleniej Góry: Tomasz Staszak i Miłosz Jurczak. Nasze dziewczęta miały sztafety klubowe – Orientpark I, w składzie której pobiegły kolejno: Emilia Piecek, Karolina Zawada i Wiktoria Kowalczyk; Orientpark II – Wiktoria Kulka, Julia Halewicz i Marcelina Zawada. Realne szanse medalowe miała jedna sztafeta chłopców i jedna dziewcząt.

Po pierwszej zmianie druga sztafeta chłopców wybiegła jako trzecia, a ta „lepsza” na piątym miejscu. Mimo to rokowania były bardzo dobre, ponieważ u nas na pierwszej zmianie pobiegł Jędrzej Pachnik ( 11 latek) i teoretycznie była to najsłabsza zmiana, ponadto przybiegł równo z jednymi z najgroźniejszych rywali HKS Azymut Mochy, która posiadała w swoim składzie medalistę Mistrzostw Polski do lat 14 Mikołaja Paterka, ale druga zmiana była ich przysłowiową „piętą achillesową”. Kolejną okolicznością sprzyjającą było to, że druga z faworyzowanych sztafet (MKS MOS Wrocław) przybiegła już ze sporą stratą.

Na drugiej zmianie pobiegł Jakub Jończy ( trzecie miejsce indywidualnie w biegu klasycznym), który wyprowadził sztafetę na pierwsze miejsce, z przewagą ponad czterech minut nad drugą MKS MOS Wrocław. Nasza trzecia zmiana to Stanisław Pachnik, czyli teoretycznie najmocniejszy zawodnik w stawce. Jednak sztafety rządzą się swoimi prawami, w każdym biegu może zdarzyć się duży błąd nawigacyjny i przewaga szybko topnieje. Tym razem nic takiego się nie stało. Staś biegł spokojnie, kontrolując przebieg wydarzeń i uzyskał najlepszy czas dnia, dokładając kolejne minuty przewagi. Ostatecznie zawodnicy  zdobyli złoty medal deklasując pozostałe zespoły z prawie 11 minutową przewagą na mecie !

Dla Stasia był to już trzeci złoty medal i używając piłkarskiego języka ustrzelił hattrick’a. Trzy biegi, trzy zwycięstwa. Dla Jędrka był to pierwszy medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, na których będzie startował jeszcze trzy razy !!!

Dziewczęta również stanęły na wysokości zadania. Młodsze dziewczynki, dwie dziesięciolatki i jedna dwunastolatka zajęły dziewiąte miejsce na trzynaście sztafet, które rywalizowały w tej kategorii. Nasza pierwsza sztafeta walczyła o medale. Emilka Piecek przybiegła jako trzecia,

Karolina Zawada poprawiła na drugie, a Wiktoria Kowalczyk utrzymała drugą pozycję zdobywając swój trzeci medal na tych zawodach, tym razem srebrny. Wiktoria zasługuje na szczególną pochwałę, ponieważ walczyła w gronie naprawdę bardzo silnych rywalek z wielkopolski oraz dziewczyn z MOS-u (Hanna Sudoł – Mistrzyni Polski do lat 14, Joanna Banasiak – srebrny medal Mistrzostw Polski).

Pokazuje to jakim potencjałem dysponuje , który mamy nadzieję rozwinie się jeszcze bardziej. Wiktoria ma dopiero 13 lat i jeszcze rok zostaje w kategorii młodzika. Staś Pachnik w przyszłym roku zmienia kategorię na juniora młodszego i będzie walczył o awans do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy które odbędą się w czerwcu w Bułgarii. Staś swój sukces zawdzięcza nie tylko pracy w swoim klubie, ale również trenerowi, u którego zaczął również uprawiać lekkoatletykę, w klubie MKS „Bolesłavia”. Mowa o Dariuszu Łomańskim – serdeczne dzięki i jednoczesne gratulacje, to również sukces!

Dariusz PachnikPS Kto chciałby spróbować się w biegu na orientację zapraszamy na zawody, które odbędą się w dniach 14-15.10.2017 w Bolesławcu.

Kontakt: Dariusz Pachnik; Tel. 505600638

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~Waldemar Krzemiński   3 października 2017r. o 11:00

~~Waldemar Krzemiński

Postów:

Serdeczne gratulacje. Piękna dyscyplina.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~~~~M   4 października 2017r. o 7:20

~~~~~M

Postów:

Gratulacje dla zdolnej młodzieży, w końcu coś innego niż piłka
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

AaPp   5 marca 2020r. o 6:37

AaPp

Postów: 10

Brawa dla heteroseksualnej młodzieży!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pożółkły Dereń   5 marca 2020r. o 7:34

~Pożółkły Dereń

Postów:

Razem z markantierzem odkopujesz te stare tematy i siejesz ferment? Czy moze pracujesz na emeryture gornicza dzieciaku?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Plus zaprasza