ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4305, 18 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje15 lutego 2019r. godz. 08:08, odsłon: 9592, Bolec.Info
NSZZ "Solidarność' zaprasza wszystkich na Mszę Świętą do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym.
Bolesławiec - Informacje: Były premier Jan Olszewski nie żyje Jan Olszewski (fot. Maciej Chojnowski/KPRP)

 

NSZZ "Solidarność' zaprasza wszystkich na Mszę Świętą  do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym w sobotę 16 lutego o godzinie 18:00  w intencji śp. Jana Olszewskiego o wieczny pokój jego duszy.

Informujemy, że  od północy rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził prezydent Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

W wieku 88 lat zmarł były premier Jan Olszewski. Był pierwszym premierach w wolnych wyborach w Polsce. Jan Olszewski urodził się w Warszawie 1930 roku. Polski polityk adwokat i publicysta.

Jak podaje Wikipedia:

W latach 1991–1992 prezes Rady Ministrów  w latach 1991–1993 i 1997–2005 poseł na Sejm I,III i V kadencji, twórca i przewodniczący Ruchu dla Rzeczypospolitej  oraz Ruchu Odbudowy Polski w latach 1989–1991 i 2005–2006 członek Trybunału Stanu  w latach 2006–2010 doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego

6 grudnia 1991 Sejm I kadencji na wniosek prezydenta Lecha Wałęsa powołał go na stanowisko prezesa Rady Ministrów Po sformowaniu składu Rady Ministrów jego gabinet uzyskał wotum zaufania 23 grudnia. Pierwszą wizytę zagraniczną jako premier złożył w lutym 1992 w Watykanie

Jako prezes RM deklarował spowolnienie prywatyzacji majątku państwowego, opowiadał się też za dekomunizacją w Ministerstwie Obrony Narodowej (obejmującą wszystkich żołnierzy i pracowników cywilnych Sił Zbrojnych RP i ministerstwa) oraz w MSW w tym w Urzędzie Ochrony Państwa i Policji (obejmującą też pracowników cywilnych podległych MSW niebędących funkcjonariuszami), nie przygotowując w trakcie kierowania Radą Ministrów rozwiązań prawnych w tym zakresie.

W maju 1992 wyraził swój sprzeciw koncepcji przekazywania baz opuszczanych przez wojska rosyjskie stacjonujące w Polsce w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Uchwałą Sejmu z 5 czerwca 1992 Jan Olszewski został pozbawiony urzędu na skutek uchwalenia wotum nieufności.

Głosowanie złożonego w maju wniosku o odwołanie rządu zostało przyspieszone w związku z działaniami ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza w ramach wykonywania tzw. lustracyjnej uchwały Sejmu i sporządzeniem listy Macierewicza.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

ramaj   11 lutego 2019r. o 16:31

ramaj

Postów: 812

M21W2 napisał(a): .......................................................................................................................................... Skąd teksty podałem , 1981 - 1989 to wyszczególnione lata z dziesięciolecia 1980 - 1989 - zrozumiał " Pan Profesor " ? - 2 kwietnia 1997 roku weszła w życie konstytucja, która wprowadziła obowiązujący obecnie w Rzeczypospolitej Polskiej ustrój polityczny. Opiera się on na zasadach demokracji, wolności jednostki, przekonań, religii i zrzeszania się. Istnieje trójpodział władzy, która dzieli się na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Nad ustawodawczą czuwa sejm i senat (wybierane na czteroletnie kadencje), wykonawczą sprawują prezydent (wybierany na pięcioletnią kadencję) i Rada Ministrów, a sądowniczą niezawisłe sądy i trybunały (np. stanu czy konstytucyjny). Inną ważną instytucją w Polsce jest m.in. Narodowy Bank Polski (NBP), który między innymi czuwa nad kursem naszej waluty.
Rzeczpospolita Polska jest republiką o ustroju demokracji z systemem parlamentarno-gabinetowym. Posłów, senatorów i prezydenta wybierają pełnoprawni obywatele państwa, czyli ci, którzy ukończyli 18 rok życia (czynne prawo wyborcze). W sejmie zasiąść może każdy obywatel powyżej 21 roku życia, zaś w senacie każdy, który ma ukończone 30 lat (bierne prawo wyborcze). Jest to tak zwana demokracja pośrednia, kiedy to przedstawiciele wybrani przez obywateli decydują o losach państwa. ...................................Socjalizm
1. «ideologia społeczna głosząca zniesienie prywatnej własności środków produkcji i postulująca zbudowanie ustroju społecznego, który doprowadzi do usunięcia podziałów klasowych» - Poczytaj o dekrecie Bieruta . ...... -Wymień państwa obozu socjalistycznego :-

Lista państw socjalistycznych
Bangladesz Ludowa Republika Bangladeszu (od 1971)[3]
Gujana Kooperacyjna Republika Gujany (od 1980)[4]
Indie Republika Indii (od 1947)
Portugalia Republika Portugalska (od 1974)[5]
Sri Lanka Demokratyczna Socjalistyczna Republika Sri Lanka (od 1978)
Syria Syryjska Republika Arabska (od 1963)[6]
Tanzania Zjednoczona Republika Tanzanii (od 1964)[7]||
Wietnam Socjalistyczna Republika Wietnamu (od 1975)

Chińska Republika Ludowa Chińska republika ludowa (od 1949) ...Termin „państwo socjalistyczne” jest używany również wobec państw gdzie władzę sprawuje partia komunistyczna. ..... Wymieniłem socjalistyczne , Lista niesocjalistycznych byłaby zbyt długa . Co mam jeszcze dla Ciebie wyszukać PROFESORKU .


Ale "zaźwęty" jak mawiał pewien mój znajomy cygan.Na wszystko znajdzie coś pisanego.Dobrze by było żeby sobie przypomniał tą przypowieść o napisie na drewnianym płocie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   11 lutego 2019r. o 16:51

falco

Postów: 27523a ja czekam na reakcję fobiaka ;)
jak przeczyta te durnoty ''kombatanta'' o socjalu i socjalizmie chyba się popłacze ze śmiechu ...;)

gościu nawet nie wie co czemu przypisać ...;)


Dopisane 11.02.2019r. o godz. 16:43:

ale ja ''kombatanta'' inaczej ...;)
napisz mi tu dlaczego to JP2 wyrzucił wam w twarz coś takiego

''co zrobiliście z ojczyzną ,przecież to i moja ojczyzna''

i ty tu będziesz pierdzielił że ja czy Wałęsa wiedział coś lepiej ?
co dostrzegł w was papież że tak wam wygarnął?

no?


Dopisane 11.02.2019r. o godz. 16:51:

pomyśl co masz napisać
ja za godzinkę poczytam bo teraz mam coś innego do zrobienia ...więc nie śpiesz się

spokojnie,ostudz emocje

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   11 lutego 2019r. o 17:07

skorn

Postów: 10644

JPII to teraz cytowany autorytet. falco, za a nawet przeciw, to jego dewiza. ; )

think about an end
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   11 lutego 2019r. o 18:18

fobiak

Postów: 3944

M21W2 napisał(a): :Fobiak wybacz ale poddaje się - mylisz socjal z socjalizmem .


pokopiowalem sobie troche i zlozylem do kupy, bo pisarze rozwalili socjalizm i ukryli go w nowych pojeciach, gumkujac nazwe.
niemcy z narodowego socjalizmu po wojnie wywalili nationale i a z tego co zostalo zrobili socjaldemokracje, przejmujac po hitlerze i dalej kontynuujac role panstwa opiekunczego.
"państwo opiekuńcze - przykładami są Niemcy, Austria, Francja, Włochy. W tych krajach prawa socjalne nabywało się przez różnice statusowe, co było uwarunkowane dziedzictwem korporacjonistyczno-państwowym oraz spuścizną po feudalizmie. To państwo nadawało te prawa. Na kształtowanie modelu miał wpływ socjalizm oraz Kościół, który podkreślając konieczność zachowania zasady pomocniczości określił rolę państwa jako instytucji pomocniczej."

podobnie bylo w polsce, niby solidarnosc rozwalila socjalizm ale tak naprawde, obsmarowala nowy system demokracja i republika, zapominajac sie pozbyc filarow socjalizmu. przystapila do rozbudowania na wzor zachodni panstwa opiekunczego, ogolnie solidarnosc (w kazdej masci partiach) utwardzila socjalizm a wstepujac od ue poglebila go jeszcze tak aby znienawidzona, dyskryminowana przez konstytucje ideologia miala sie gdzie ukryc.
"W latach 80. i 90. zachodnioeuropejscy socjaliści zostali zmuszeni do pogodzenia swoich socjalistycznych programów gospodarczych z zasadami wolnego rynku opartego na wspólnej europejskiej gospodarce. W 1992 roku powstała Partia Europejskich Socjalistów mająca grupować europejskie partie socjalistyczne i uczestniczyć w polityce Unii Europejskiej".

nie wypada mi podkradac czyichs mysli aby na tym gnoju ciebie doksztalcac, ale jesli myslisz, ze socjalizm zdechl pod twoim nosem to znaczy, ze cie solidarnosc znow wyru chala. ja mysle, ze ty musisz byc niezle rypniety, jesli uwazasz, ze solidarnosc nie zniszyla polski

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   11 lutego 2019r. o 18:25

falco

Postów: 27523

cytuję słowa JP2 kierowane do dawnej ''s'' ale gdzie ja napisałem że jest to dla mnie ''autorytet''?

napisz może co ty dzisiaj sądzisz o tamtej i obecnej ''s'' bo jak widzę ''kombatant'' w odwrocie ...;)


Dopisane 11.02.2019r. o godz. 18:25:

fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):


ale jesli myslisz, ze socjalizm zdechl pod twoim nosem to znaczy, ze cie solidarnosc znow wyru chala.
ja mysle, ze ty musisz byc niezle rypniety, jesli uwazasz, ze solidarnosc nie zniszyla polski
"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   11 lutego 2019r. o 22:55

skorn

Postów: 10644

Każda opozycja przeciwko autorytaryzmowi i zamordyzmowi jest pożądana, nawet taka, z którą światopoglądowo mi nie po drodze. To że możesz dziś całymi dniami na publicznym forum stękać na władzę bez żadnych konsekwencji, to także w małym stopniu zasługa "S" i takich ludzi jak premier Olszewski, którzy nie stali po tej stronie co zomo. Jedni udawali służbę narodowi zakładając mundur, inni naprawdę mu służyli.

Teraz też mamy socjalizm, bo ciągle rządzą partie lewicowe gospodarczo, ale zamordyzmu na taką skalę jak był, już nie ma.

A Polskę zniszczyli czerwoni, bo to oni byli u władzy przez 50 lat. Mieli czas, żeby zrobić tu el dorado. Czemu nie zrobili?

think about an end
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworuda Stokrotka   11 lutego 2019r. o 23:20

~~Jaskraworuda Stokrotka

Postów:

no teraz po 30 latach mamy ELDORADO.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   11 lutego 2019r. o 23:27

skorn

Postów: 10644

Teraz też mamy socjalizm, bo ciągle rządzą partie lewicowe gospodarczo, ale zamordyzmu na taką skalę jak był, już nie ma.

think about an end
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Pobiegli z filiżankami Pobiegli z filiżankami

Rywalizowali o najlepszy czas