ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4631, 9 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu17 maja 2019r. godz. 09:37, odsłon: 5857, Bernard Łętowski
Mija mi już chyba trzeci rok pracy w Bolec.Info… Nie liczę tego jakoś zbyt dokładnie, bo jest ok.
Bolesławiec - Informacje: Piękni, piętnastoletni : ) Bernard Łętowski (fot. M.F.)

Nie zawsze mi to w życiu wychodziło, ale zwykle starałem się pracować w redakcjach, w których nikt nie mówił mi, co mam myśleć i kogo wielbić, a kogo krytykować. Bolec.Info jest niezależne i to największy komfort pracy tutaj.

No dobra, inne komforty też są, mamy ekspres do kawy, lodówkę, niezły sprzęt foto-wideo, własne studio a nawet klimę w redakcji. Mimo wszystko jednak to, że nie musimy zaklinać werbalnie rzeczywistości, czy omijać niewygodnych tematów, aby jakaś władza nas kochała i pozwalała wystawiać sobie faktury - jest nawet istotniejsze niż istotne.  

Bolec.Info to dużo wolności ale i, przy najmniej dla mnie, medium w jakiś sposób obywatelskie. Potrzebne Bolesławcowi jak wentyl. W czasach nagminnego prostytuowania się mediów nie jest łatwo się nie sprzedać, a skoro robi to tak wielu, nawet masowość mogłaby stanowić alibi. A szefowie Bolec.Info robią swoje i różni ludzie pracujący w tej redakcji przez minione 15 lat też.

Media służące władzy za kasę mają łatwiej, bo ich budżet spina się bez wysiłku... no może poza wysiłkiem jakiego wymaga patrzenie sobie w lustrze w twarz. Dlatego to, że Bolec.Info istnieje już 15 lat jest powodem do dumy i okazją, żeby docenić pracę tych, którzy współtworzyli ten portal i gazetę od początku. 

Oczywiście, że Bolec.Info ma swoje wady, ale skoro tworzący to medium je mają, to coś na portal przeleźć musi. Mnie też wkurzają nasze błędy, wypaczenia i zaniedbania. Walczymy z  tym, ale nie jest to równa walka : )))

Ważniejsze jednak jest to, że ludzie spławiani ze swoimi problemami czy informacjami gdzie indziej, tutaj mają możliwość powiedzenia tego, co myślą. Nie pomijamy pomijanych. Ważne jest to, że Bolec może więcej, bo jego istotą nie jest dobre samopoczucie klientów - wolimy zadowalać czytelników i widzów.

W mieście w którym inicjatywy i ludzie spoza jedynie słusznego towarzystwa wzajemnej adoracji nie mają łatwo, każda forma niezależności myślenia czy odwagi cywilnej znaczy więcej i warta jest uszanowania. Myślę, że wszyscy w Bolec.Info naprawdę w to wierzymy i dlatego często staramy się pomóc tym, którzy nie mogą liczyć na wsaprcie gdzie indziej.

Napisałem powyżej, że wolimy zadowalać także "widzów", bo to w Bolcu wróciłem na wizję, gdy ku własnej zgubie wymyśliłem sobie piątkowy program na żywo. Ku swojej zgubie, bo czasem trudno być co tydzień w formie, bo nie jeden gość by do programu przyszedł, ale pracuje w miejskiej firmie abo podlega jakiemuś lokalnemu towarzyszowi i wie, że dostanie po nerach, jak się na Bolcu pojawi. Ku swojej zgubie także dlatego, że bezpowrotnie utracona anonimowość bywa uciążliwa, co pozwoliłem sobie opisać rok temu na Bobrzanach w takim tekście pod tytułem: "Bogdan! Gdzie jesteś?":

Dziś przed 8 rano pod biedrą łapie mnie jakiś gość i mówi:
– Ja pana znam!
– Trudno – myślę, bo ja gościa nie kojarzę.
– Panie, mnie mój znajomy jeden powiedział – peroruje mój “znajomy” – że pan straszne rzeczy wypisujesz na tym portalu społecznościowym, okropne.
– Ale konkretnie jakie? – pytam.
– No obrzydliwe rzeczy.
– A konkretnie?
– No takie, że się nie powinno wypisywać! – podnosi głos.
– A jak ten pana znajomy się nazywa? – pytam.
– Bogdan Giemza.
– To niech pan mu powie, żeby do mnie napisał albo zadzwonił i mi wytłumaczył o jakie okropieństwa mu chodzi.
– Powiem mu, ale już pan takich rzeczy nie wypisuj!
– Ale jakich?
– No takich jak pan wypisujesz!

Bogdan, gdzie jesteś? Weź mi wytłumacz : )

 

I tak to często wygląda. 

Ale bezpowrotnie utracona anonimowość to także mnóstwo sympatii od czytelników. Pracowałem przez minione ponad 20 lat w wielu mediach, w obu bolesławieckich obecnie telewizjach, w kilku gazetach lokalnych i regionalnych a nawet w radiu. Nie pamiętam, aby nazwa mojego pracodawcy tak często wywoływała tak pozytywne reakcje i chęć do współpracy u widzów, czy czytelników. Trudno nie odnieść wrażenia, że ludzie (może poza niektórymi bohaterami tekstów związanych z władzą), po prostu lubią Bolec.Info. To jest cholernie miłe.

Trudno mi podsumowywać 15 lat, bo przez większość tego czasu byłem czytelnikiem, bolecnautą, czasem człowiekiem współpracującym z tym portalem jako autor, czy klient. Przez ten czas miałem poczucie, że portal Bolec.info może być lepszy, ładniejszy, lepiej robiony i bardziej ogarnięty. Od pewnego czasu mam na to wpływ i już wiem, że to nie takie proste. Jak w każdej pracy zdarza się plażowanie, ale generalnie tutaj non stop jest co robić i czasem ma się wrażenie, że końca nie widać. Z drugiej strony... jeśli po 15 latach końca nie widać, to raczej dobrze. I jakoś nie mam wątpliwości, że tego końca Bolec.Info jeszcze długo nie zobaczy. Z prostego powodu: to nie jest tylko biznes. Tutaj naprawdę chodzi o coś więcej. I jeśli czasem czytając Bolec.Info dochodzicie do wniosku, że istotne nie jest dla nas tylko wystawienie faktury za kolejną reklamę, a dostarczenie Wam informacji, której często nie znajdziecie nigdzie indziej albo komentarza, którego nikt u nas nie zamówił - to jest dobrze i kolejne naście lat ma sens.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Zzieleniała Kalia   17 maja 2019r. o 9:52

~Zzieleniała Kalia

Postów:

No właśnie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   17 maja 2019r. o 9:57

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Dobry tekst, daje do myślenia. Tak trzymajcie, taka postawa daje nadzieje. Bądźcie dla ludzi, nie dla władzy!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   17 maja 2019r. o 10:00

Bernard

Postów: 1198

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka napisał(a): Dobry tekst, daje do myślenia. Tak trzymajcie, taka postawa daje nadzieje. Bądźcie dla ludzi, nie dla władzy!


Dziękuję. I dziękujemy : )

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Perłowy Driakiew   17 maja 2019r. o 10:24

~~Perłowy Driakiew

Postów:

Bernard napisał(a):
~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka napisał(a): Dobry tekst, daje do myślenia. Tak trzymajcie, taka postawa daje nadzieje. Bądźcie dla ludzi, nie dla władzy!


Dziękuję. I dziękujemy : )


Przestań w końcu definiować się przez "istotne" a może ruszysz do przodu. Ostatnio nie umiesz sklecić żadnej wypowiedzi, by nie płakać, jak to jesteś moralniejszy, lepszy, szlachetniejszy niż istotne, a i tak nic nie osiągasz, to żałosne jest, stary. I prawda jest taka, że pracujesz u patałachów z poczuciem wyższości. Widocznie takie towarzystwo Ci pasuje. A nie, tylko patałachy Cię chciały, bo reszta mediów wyprosiła z salonów. Bo byłeś już wszędzie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Srebrna Jeżówka   17 maja 2019r. o 10:33

~Srebrna Jeżówka

Postów:

Zaczne, od tego, ze tekst zawiera blyskotliwe szpileczki. Osobiscie uwielbiam tego rodzaju wypowiedzi, subtelne i z klasa. Chyba to definiuje takze powody sympatii do portalu. Pan Letowski z kolei jest dla mnie pewnego rodzaju ikona. Nie zmienia to faktu ze czasem sie nie zgadzam z trescia artykulow, ze czasami wrecz dzialaja mi na nerwy, ale faktem jest, ze nie da sie zadowolic ogolu. No coz, pozostaje trzymac kciuki. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Siwy Lubczyk   17 maja 2019r. o 10:33

~Siwy Lubczyk

Postów:

Szanuję w was to że mimo że władza wykupuje czy tam wykupowała u was zlecenia to dalej mieliście swoje zdanie. Widać zorientowali się że czy dadzą czy nie to wy i tak pozostaniecie niezależni więc pewnie całkiem przestali u Was kupować. To trudne, bo łatwiej iść na skróty i korzystać z przywilejów i bonusów władzy. W sumie gdyby nie bolec to nie dowiedzielibyśmy się o żadnych nieprawidłowościach. Zachowujecie misję a to w zasadzie już chyba wyjątek wśród uwiązanych mediów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Butelkowe Parzydło   17 maja 2019r. o 10:33

~~Butelkowe Parzydło

Postów:

Witam
Życzę wytrwałości w dalszym ujawnianiu błędów i wypaczeń, bo zauważam krytycyzm w stosunku do jaśnie panujących, co w mediach lokalnych jest aktem odwagi wartym odnotowania. Sukcesów, pieniędzy i zdrowia.! A propos tego ostatniego, jakby to, żeby nie urazić? Może tak: jeśli te foto jest aktualne, to zdecydowanie należałoby zastosować się do zasady ujemnego bilansu energetycznego, by nam Pan redaktor Łętowski żył długo i szczęśliwie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   17 maja 2019r. o 10:48

Bernard

Postów: 1198

~~Perłowy Driakiew napisał(a): Przestań w końcu definiować się przez "istotne" a może ruszysz do przodu. Ostatnio nie umiesz sklecić żadnej wypowiedzi, by nie płakać, jak to jesteś moralniejszy, lepszy, szlachetniejszy niż istotne, a i tak nic nie osiągasz, to żałosne jest, stary. I prawda jest taka, że pracujesz u patałachów z poczuciem wyższości. Widocznie takie towarzystwo Ci pasuje. A nie, tylko patałachy Cię chciały, bo reszta mediów wyprosiła z salonów. Bo byłeś już wszędzie.


Nie masz odwagi cywilnej żeby się podpisać, ale za to masz zacne poczucie humoru: "definiować się przez "istotne" - też lubię Monthy Pythona, ale na to bym nie wpadł : )

Nie jestem moralniejszy ani szlachetniejszy, ale miło że tak to postrzegasz : )

Zdecydowanie coś innego uważamy za osiągnięcia. I raczej się to nie zmieni.

Co do wypraszania z "salonów". Tylko jedna redakcja w mojej historii zawodowej pożegnała się ze mną z własnej inicjatywy. Z innych odchodziłem sam wskutek mojej decyzji.

Nie płaczę, uśmiecham się, nawet do ciebie.


Dopisane 17.05.2019r. o godz. 10:45:

~Srebrna Jeżówka napisał(a): Zaczne, od tego, ze tekst zawiera blyskotliwe szpileczki. Osobiscie uwielbiam tego rodzaju wypowiedzi, subtelne i z klasa. Chyba to definiuje takze powody sympatii do portalu. Pan Letowski z kolei jest dla mnie pewnego rodzaju ikona. Nie zmienia to faktu ze czasem sie nie zgadzam z trescia artykulow, ze czasami wrecz dzialaja mi na nerwy, ale faktem jest, ze nie da sie zadowolic ogolu. No coz, pozostaje trzymac kciuki. Pozdrawiam!


Szpileczki pewnie przypadkiem wpadły...
Nie nadaję się na ikonę, ale dziękuję za miłe i dobre słowa : )
A że coś działa na nerwy to dobrze, zawsze to jakieś emocje : )


Dopisane 17.05.2019r. o godz. 10:47:

~Siwy Lubczyk napisał(a): Szanuję w was to że mimo że władza wykupuje czy tam wykupowała u was zlecenia to dalej mieliście swoje zdanie. Widać zorientowali się że czy dadzą czy nie to wy i tak pozostaniecie niezależni więc pewnie całkiem przestali u Was kupować. To trudne, bo łatwiej iść na skróty i korzystać z przywilejów i bonusów władzy. W sumie gdyby nie bolec to nie dowiedzielibyśmy się o żadnych nieprawidłowościach. Zachowujecie misję a to w zasadzie już chyba wyjątek wśród uwiązanych mediów.


Dzięki wielkie, staramy się. Zasada niezależności wobec klientów reklamowych dotyczy u nas nie tylko władz i samorządów, także klientów biznesowych. I fajnie się sprawdza.


Dopisane 17.05.2019r. o godz. 10:48:

~~Butelkowe Parzydło napisał(a): Witam
Życzę wytrwałości w dalszym ujawnianiu błędów i wypaczeń, bo zauważam krytycyzm w stosunku do jaśnie panujących, co w mediach lokalnych jest aktem odwagi wartym odnotowania. Sukcesów, pieniędzy i zdrowia.! A propos tego ostatniego, jakby to, żeby nie urazić? Może tak: jeśli te foto jest aktualne, to zdecydowanie należałoby zastosować się do zasady ujemnego bilansu energetycznego, by nam Pan redaktor Łętowski żył długo i szczęśliwie.


Foto jest prawie bardzo aktualne, niestety : )
"Zegar bije, wszystkich"
Co do bilansu, pracuję nad tym i dzięki za troskę.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!