ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu18 lipca 2019r. godz. 12:59, odsłon: 3431, Bolec.info/UM Nowogrodziec
Mieszkańcy gminy dostaną pieniądze na wymianę pieców-kopciuchów i ocieplenie domów.
Bolesławiec - Informacje: Czyste powietrze w gminie Nowogrodziec Nowogrodzie w programie czyste powietrze (fot. Gmina Nowogrodziec)

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał podczas uroczystego spotkania w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  we Wrocławiu porozumienie w sprawie wsparcia działań w realizacji Programu Czyste Powietrze na obszarze gminy Nowogrodziec. Jest to bardzo istotny dla środowiska i zdrowia naszych Mieszkańców projekt.

Podpisanie przez Burmistrza Roberta Relicha porozumienia oznacza, że Gmina Nowogrodziec włączyła się w obsługę rządowego Programu "Czyste Powietrze", dzięki któremu nasi Mieszkańcy dostaną pieniądze m.in. na wymianę pieców-kopciuchów i ocieplenie domów.

Podczas spotkania z samorządowcami przekazano informacje o bieżących efektach wdrażania programu na Dolnym Śląsku. Rządowy Program Czyste Powietrze to kompleksowy projekt, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych, mogą nie tylko wymienić przestarzałe piece m.in. na kotły gazowe czy pompy ciepła, ale i pozyskać pieniądze na ocieplenie swoich domów oraz wymianę okien i drzwi. 

Porozumienie zostało podpisane z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Samorząd będzie udzielać informacji w sprawie programu, będzie przyjmować wnioski (oraz ich ewentualne korekty), dokonywać  ich oceny i weryfikacji.

Na terenie województwa dolnośląskiego działają cztery punkty obsługi klienta programu "Czyste Powietrze", prowadzone przez WFOŚiGW we Wrocławiu: w stolicy regionu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy.

Teraz liczba takich punktów będzie rosła wraz z przystępowaniem kolejnych samorządów do obsługi programu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Zzieleniała Kalia   18 lipca 2019r. o 13:56

~Zzieleniała Kalia

Postów:

No wreszcie się coś ruszyło.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morski Liliowiec   19 lipca 2019r. o 11:05

~~Morski Liliowiec

Postów:

Zachodnie firmy ulokowane w strefach są zwolnione z podatku dochodowego i mają dołączony gaz,lokalne firmy mają figę z makiem ale podatek płacą.Pod względem zarobku pracowników nie ma różnicy od sprawiedliwość.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnopomarańczowa Dalia   19 lipca 2019r. o 12:08

~~Jasnopomarańczowa Dalia

Postów:

~~Morski Liliowiec napisał(a): Zachodnie firmy ulokowane w strefach są zwolnione z podatku dochodowego i mają dołączony gaz,lokalne firmy mają figę z makiem ale podatek płacą.Pod względem zarobku pracowników nie ma różnicy od sprawiedliwość.

!0 lipca w Zebrzydowej odbyło się spotkanie w sprawie gazyfikacji Gminy ,oczywiście na spotkanie nie przyszedł Relich tylko wysłał zastępcę który kompletnie nie był przygotowany ,Mieszkańcy zadawali pytania na które nie umiał odpowiedzieć tylko stwierdził ,że ogrzewanie gazowe jest około 30 % droższe od tradycyjnego ,mieszkańcy pytali czy jest możliwa pomoc ze strony Gminy ,i odpowiedź była ,że na tą chwilę takiej pomocy nie ma .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biały Tytoń   19 lipca 2019r. o 14:52

~~Biały Tytoń

Postów:

Te spotkania są spotkaniami na poprawę wizerunku burmistrza. Co mają o tym działaniu burmistrza sadzić Ci ludzie, którzy nie czekając na nie zorjętowaną Władze sami zaczęli starania i rozmowy z Gazownią . To Radny Powiatowy z Zebrzydowej i jej mieszkańcy zrozumieli wcześniej, że należy oddychać czystym powietrzem. W mojej ocenie Pan Burmistrz powinien zaprosić Pana Miterę na to spotkanie i podziękować mu za cenny pomysł i podpowiedź. Wszyscy wiedzą, że to nie Pana pomysł i się podśmiechują z politowaniem. Co Ksiądz w Zebrzydowej przeczytał w Kościele, że oszuści chodzą po wsi i namawiają na gaz ? Panie burmistrzu choć raz podnieś Pan przyłbicę i podziękuj Pan właściwej osobie. Pan robi tylko to co do pana należy a Pan Mitera robił to bo czół taką potrzebę i jeszcze go za to przykrość spotkała z Pana strony. Ja i tak wiem, że to nic z tego nie wyjdzie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Atramentowa Przylaszczka   19 lipca 2019r. o 15:40

~~Atramentowa Przylaszczka

Postów:

Pan burmistrz na tym zdjęciu jakoś słabo wygląda. zaczynam się martwić.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowianoniebieski Nachyłek   19 lipca 2019r. o 22:13

~~Ołowianoniebieski Nachyłek

Postów:

Nowogrodziec dnia 01 X 2018

KOMUNIKAT BURMISTRZA NOWOGRODŹCA

Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Zebrzydowa .

W związku z licznymi próbami oszustw przez osoby ,które przedstawiają się jako pracownicy operatorów sieci gazowych uprzejmie informuję ,że POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA SP .Z O O WE WROCŁAWIU ZAKŁAD W ZGORZELCU NIE PLANUJE na terenie wsi Zebrzydowa budowy sieci gazowej i przyłączy dla Mieszkańców .
Ponieważ na ryzyko kradzieży szczególnie narażone są osoby starsze i samotne ,prosi się o zgłaszanie wszelkich incydentów do Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu pod numerem telefonu75 738 06 60 .

Z poważaniem
Robert Relich Burmistrz Nowogrodźca


Adresat
1 Sołtys Zebrzydowej
2 Ksiądz Wilhelm Ogaza .


Oświadczam ,że to ja od miesiąca stycznia 2018 r nawiązałem rozmowy z Gazownią z Bolesławca i Zgorzelca gdzie otrzymałem odpowiedź ,że w związku z tym,że przez Zebrzydową przebiega gazociąg średniego ciśnienia i nie potrzeba budować nowej podstacji ta inwestycja jest możliwa pod warunkiem ,że będzie duże zainteresowanie mieszkańców . Pobrałem z Gazowni w Bolesławcu gotowe wnioski o przyłącza, które roznosiłem zainteresowanym mieszkańcom w ilości ponad 120 .W miesiącu październiku zorganizowałem spotkanie z przedstawicielami Gazowni i Mieszkańcami Zebrzydowej ,Burmistrz na to spotkanie wydelegował ówczesnego zastępcę Jancelewicza i Prezesa Hydro Tech którzy zostali wybuczeni przez mieszkańców za swoje wypowiedzi .


Z poważaniem

Zbigniew Mitera
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   20 lipca 2019r. o 6:25

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

Dostaniecie pierwsze rachunki za gaz, to z powrotem wrócicie na opalanie drzewem. Mi za 1 miesiąc przy -10 na dworze przyszedł rachunek na 1300zł. Dom ocieplony, co +cwu + kuchenka. Za drogo, w tym sezonie przeproszę piec na drzewo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowianoniebieski Nachyłek   20 lipca 2019r. o 7:03

~~Ołowianoniebieski Nachyłek

Postów:

~~Zielonoszary Cyprysik napisał(a): Dostaniecie pierwsze rachunki za gaz, to z powrotem wrócicie na opalanie drzewem. Mi za 1 miesiąc przy -10 na dworze przyszedł rachunek na 1300zł. Dom ocieplony, co +cwu + kuchenka. Za drogo, w tym sezonie przeproszę piec na drzewo.

Trochę to dziwne, bo mój kolega za domek jednorodzinny (ogrzewanie + ciepła woda )zapłacił za rok 3600 zł i jest zadowolony .Natomiast ja 4 tony węgla + przyczepa drzewa zapłaciłem około 5 tys nie licząc mojej pracy i połykanego kurzu .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Zamek Kliczków zaprasza!