ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu29 lipca 2019r. godz. 10:30, odsłon: 2290, Kazimierz Marczewski
Nie zmienia się rynek pracy w powiecie bolesławieckim.
Bolesławiec - Informacje: Stopa bezrobocia constans (fot. Bolec..Info)

Stopa bezrobocia w powiecie bolesławieckim na koniec czerwca 2019 r. wynosiła 4,0 % i była taka sama jak na koniec maja. To oznacza, że w wielu bolesławieckich  firmach nadal brakuje ludzi do pracy mimo, że następuje poprawa warunków płacy i pracy. Zatrudnienie uzupełniają obcokrajowcy najwięcej z Ukrainy.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, na koniec czerwca  2019 r. w Polsce stopa bezrobocia wynosiła tylko - 5,3 %. w województwie dolnośląskim  4,7%, a powiecie bolesławieckim 4,0%.

Dla porównania  podajemy stopę bezrobocia w innych powiatach: lubiński 4,3%, polkowicki 4,2% złotoryjski 13,3%, lwówecki 11,1, lubański 6,3%, legnicki 9,8, zgorzelecki 4,7%, jeleniogórski 8,3%, wałbrzyski 12,9%, wrocławski 1,7 %. Miasto Wrocław 1,7%, Jelenia Góra 3,1 %, Legnica 4,6%, Bolesławiec około 1,9 %.

Niektórzy analitycy twierdzą, że aktywność zawodowa spadła do najniższego poziomu od trzech lat. A zatrudnienie rośnie tylko w sektorze publicznym. Nie wprowadzając reform strukturalnych przy dobrej koniunkturze, wkrótce wszyscy za to zapłacimy. Liczy się zatrudnienie a nie bezrobocie.

Intuicyjnie wydaje się, że jeżeli bezrobocie spada, to zatrudnienie rośnie o tyle samo. To niestety nieprawda.Trzeba jednak pamiętać o tym, że stopa bezrobocia nie jest wskaźnikiem, który dokładnie informuje o rozmiarach bezrobocia.

Są bowiem osoby, które nie rejestrują się w urzędzie pracy. Ponadto jest też grupa osób zarejestrowanych jako bezrobotne, które otrzymują na przykład zasiłek dla bezrobotnych i dodatkowo pracują „na czarno”.

Jak dokładnie wygląda to powiecie bolesławieckim do końca nie wiadomo. Powiatowy Urząd Pracy prowadzi analizy dotyczące bezrobocia i stara się zaktywizować młode osoby pozostające bez pracy prowadząc odpowiednie szkolenia dla bezrobotnych.

 

 

 


 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Śliwkowa Szachownica   29 lipca 2019r. o 16:09

~Śliwkowa Szachownica

Postów:

Hmm ciekawe jakiez to oferty pracy są w UP? I za jakie miliony
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrzystobiała Morwa   29 lipca 2019r. o 17:25

~~Srebrzystobiała Morwa

Postów:

"Ponadto jest też grupa osób zarejestrowanych jako bezrobotne, które otrzymują na przykład zasiłek dla bezrobotnych i dodatkowo pracują „na czarno”. "

Nie, nie ma takich osób. Tak było dawniej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rubinowa Lnica   30 lipca 2019r. o 9:40

~~Rubinowa Lnica

Postów:

UP do likwidacji, jest nieefektywny , szkoda marnować publiczne pieniądze. Teraz są agencje pracy i one zatrudniają ludzi. Komuna już dawno się skończyła.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielony Krwawnik   31 lipca 2019r. o 8:29

~~Żółtozielony Krwawnik

Postów:

Dokładnie , popieram. W dzisiejszej dobie iinstytucja UP jest sztucznym tworem nie wiadomo po co i komu utrzymywanym za publiczne (czyli nasze) pieniądze. Po co wydaje się grube miliony ? tylko po to zeby zapewnić miejsca pracy ludziom którzy są już niewygodni na innych stanowiskach i trzeb ich gdzieś upchnąć. Przecież nie oszukujmy się, kto chce pracę ten sobie sam znajdzie i dokładnie , od tego są agencje pracy a nie dawno przestarzała instytucja, która dzisiaj jest nikomu do niczego nie potrzebna
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy