ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4633, 11 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort8 sierpnia 2019r. godz. 21:24, odsłon: 3463, Policja
Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy kontaktach z obcymi.
Bolesławiec - Informacje: Uwaga na oszustów Odznaka (fot. źródło: wikipedia)

Policjanci ostrzegają mieszkańców całego powiatu przed oszustwami metoda na „wnuczka, „policjanta, „hydraulika”, czy też na „blika”. Informujmy swoich rodziców, dziadków, sąsiadów, osoby starsze mieszkające samotnie o metodach wykorzystywanych przez przestępców.

Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z obcymi. Pamiętajmy, aby nigdy nie przekazywać swoich oszczędności nieznajomym, nawet jeżeli o przekazanie pieniędzy prosi nas osoba podająca się za funkcjonariusza policji.

Pamiętajmy, że policjant nie informuje o prowadzonych przez siebie postępowaniach telefonicznie i nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy też przelanie ich na inny rachunek bankowy.

Policjanci przestrzegają również przed oszustami, którzy podając się np. za hydraulików, pracowników gazowni, wodociągów, czy też akwizytorów zostają wpuszczani do mieszkań, gdzie korzystając z nadarzającej się sposobności kradną pieniądze lub wartościowe przedmioty.

Pamiętajmy również, aby zachować ostrożność przy pożyczaniu pieniędzy za pomocą „blika”. Oszustwo „na BLIK-a” to nowy i coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy na wyłudzanie pieniędzy.

Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy. Najczęściej dodają, że właśnie stoją przy kasie i chcą zapłacić za zakupy, ale ich karta płatnicza akurat w tym dniu straciła ważność lub zabrakło im środków na koncie.

Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Czytajmy także dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji. Taka forma kontaktu może się okazać zwykłym oszustwem. My natomiast możemy stracić swoje oszczędności, ponieważ przestępcy zamiast stać przy kasie, stoją właśnie przy bankomacie i wypłacają nasze ciężko zarobione pieniądze. 

Apelujemy aby podczas rozmów z rodziną, sąsiadami, osobami starszymi mieszkającymi samotnie informować ich o metodach jakie wykorzystują oszuści, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złocisty Powojnik   8 sierpnia 2019r. o 21:31

~Złocisty Powojnik

Postów:

ważne!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonobrązowa Mięta   8 sierpnia 2019r. o 21:47

~~Czerwonobrązowa Mięta

Postów:

W najbliższych dniach Kancelaria Senatu „w związku z napływającymi licznymi prośbami” opublikuje też wykaz lotów o statusie HEAD Bogdana Borusewicza z czasu, gdy był marszałkiem Senatu (lata 2005-15).

W ciągu 14 pierwszych miesięcy tej kadencji latał aż 137 razy. Tyle, że korzystał z samolotów rejsowych, przez co łączny koszt nie przekroczył 80 tys. zł. To co najmniej 50 razy mniej od oszacowanych przez Onet kosztów lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złotordzawa Cieszynianka   9 sierpnia 2019r. o 13:52

~Złotordzawa Cieszynianka

Postów:

A co mają loty samolotowe polityków do ostrzeżeń policji w sprawie oszustów ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1