ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4590, 29 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Święto Ceramiki19 sierpnia 2019r. godz. 20:33, odsłon: 7516, Kazimierz Marczewski
W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.
Bolesławiec - Informacje: Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików (fot. Kazimierz Marczewski)

W niedzielę 18 sierpnia o godz. 20.00 ciężko było przejeść przez bolesławiecki rynek, kończyło się wprawdzie święto ceramików, ale turyści i mieszkańcy chociaż przez chwilę chcieli się nacieszyć artystyczną ceramiką i starociami prezentowanym na giełdzie.

W poniedziałek 19 sierpnia cisza i pustki, rynek przestał żyć. Pozostały jeszcze zamknięte budki, które sukcesywnie zostają zabieranie.

Miasto "umarło" a wczoraj jeszcze tętniło życiem. Obudzi się w 2020 roku 19 sierpnia. Wtedy rozpocznie się kolejne XXVI Bolesławieckie Święto Ceramiki. Wytwórcy już zaczęli się do niego przygotowywać.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

~~Celestynowa Malwa   20 sierpnia 2019r. o 7:39

~~Celestynowa Malwa

Postów:

Za rok będzie jeszcze gorzej bo idzie kryzys. W USA kryzys, w Niemczech i Chinach też więc nikt nie będzie kupował garnuszków po 30 dolarów za sztukę
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworudy Hibiskus   20 sierpnia 2019r. o 7:43

~~Jaskraworudy Hibiskus

Postów:

mam wrażenie że "pan""redaktor" nie nawiedzi naszego miasta wystarczy przejrzeć artykuły o Nowogrodźcu i Bolesławcu nienawiść do rządzących przekłada się u "pana" na nienawiść do miasta
I tak połowa ludzi zawsze oceni nas pozytywnie, a druga negatywnie. Nawet jak byśmy dostali Nobla, to połowie się to nie spodoba ,w swojej nienawiści jesteście żenujący !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarny Barwinek   20 sierpnia 2019r. o 7:49

~~Czarny Barwinek

Postów:

Zmieni się szefostwo BOKu to może zacznie się kultura.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowa Pietruszka   20 sierpnia 2019r. o 8:02

~~Paliowa Pietruszka

Postów:

Byliśmy. Więcej już nie przyjedziemy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Słomkowa Gunera   20 sierpnia 2019r. o 9:59

~~Słomkowa Gunera

Postów:

Nie lubię okresu w którym jest Święto Ceramiki. Kompletny paraliż miasta, chaos i bałagan. Z roku na rok coraz gorsze jest to Święto, niestety. Jest to doskonała możliwość promocji naszego miasta i regionu, ale niewykorzystana.
Organizacja ruchu w czasie święta to nieporozumienie. Święto mamy od 25 lat a rok w rok te same problemu z ruchem.
Taka sama sytuacja z miejscem do parkowania dla gości. Tak trudno jest wyznaczyć jakiś plac, nieużytek jako parking na czas Święta, zrobić tam przystanek i darmową komunikację z centrum co 10-15 min ?
To tylko kilka z przykładów, które można mnożyć.
Cała ta sytuacja jest bardzo smutna. Na czas Święta Ceramiki powinny zniknąć wszystkie podziały, walka o władzę i własne interesy na rzecz perfekcyjnej organizacji, promocji miasta i regionu. Pokazania Bolesławca z jak najlepszej strony.
Jeśli ktoś przyjeżdża regularnie na Święto Ceramiki i widzi, że z roku na rok jest gorzej, to co ma sobie pomyśleć o naszym mieście ? Czy będzie chcieć jeszcze raz odwiedzić Bolesławiec ?
Mam nadzieję, że w przyszłości osoby odpowiedzialne za Święto Ceramiki pójdą po rozum do głowy i staną ponad podziałami.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   20 sierpnia 2019r. o 10:18

emem

Postów: 4436

~~Jaskraworudy Hibiskus napisał(a): mam wrażenie że "pan""redaktor" nie nawiedzi naszego miasta wystarczy przejrzeć artykuły o Nowogrodźcu i Bolesławcu nienawiść do rządzących przekłada się u "pana" na nienawiść do miasta


Masz na mysli nienawisc polegajaca na licznych relacjach na zywo, w trakcie ktorych zapraszalismy do Boleslawca? Albo publikacji w Gazecie Bolec.Info programu imprezy - za darmo, podczas gdy inne media publikowaly to za pieniadze? :)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwona Psianka   20 sierpnia 2019r. o 10:21

~~Szkarłatnoczerwona Psianka

Postów:

Co Ty gadasz Gunera? Jakie podziały? Jaki paraliż? Gdy jest taka impreza, to muszą być utrudnienia. Jasne, zawsze coś można poprawić, tylko komu się chce, gdy w czasie BŚC i tak są u nas tysiące gości, że przejść w centrum miasta trudno. Po co też wydawać setki tysięcy na rzeczywiste gwiazdy muzyczne, jeśli pod sceną - nawet dla badziewia - i tak tysiące. To, co denerwuje Bolesławian, cieszy lub bawi przyjeżdżających. I nawet jeśli 100 czy 200 z nich zrazi się do BŚC, to i tak zastąpią ich inni. Ta ceramiczna impreza to już taki samograj. Wystarczy ogłosić, że się odbędzie i frekwencja gwarantowana. A marudzenie Kazimierza, że po BŚC miasto "umarło" to tylko gadka malkontenta. Każda miejscowość "gaśnie" w dzień czy dwa po swoim święcie. Zresztą, Rynek bolesławiecki jest i tak wyjątkowy na tle innych miejscowości - spacerowicze, rodziny z dziećmi, turyści... Rynek jest non stop (oprócz wieczorów) tętniący życiem. Pojedźcie do Lubania, Zgorzelca, Chojnowa czy Szprotawy albo Nowej Soli. Tam w tygodniu w centrum to dopiero pustki. Słowem, jesteśmy the best :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowa Pietruszka   20 sierpnia 2019r. o 12:03

~~Paliowa Pietruszka

Postów:

Tak, tak, czary mary... zaklinaj dalej rzeczywistość, to może sam w to w końcu uwierzysz...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!