ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort15 listopada 2019r. godz. 10:58, odsłon: 9632, zinfo.pl/Bolec.Info/eluban
Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M.
Bolesławiec - Informacje:  Kobieta wspierająca księdza: Kościół w Ruszowie (fot. screen)

W sprawie księdza z Ruszowa z zarzutami prokuratorskimi pisaliśmy w październiku 2019 roku Rusza proces księdza z Ruszowa

13 listopada w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu zeznania w sprawie złożyły matki ofiar. Pod salą rozpraw zebrali się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy księdza.

Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M. rozpoczęła się o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Podczas pierwszej, która odbyła się 25 października. Ruszowski proboszcz został przesłuchany w charakterze oskarżonego. Teraz zeznania złożyły matki pokrzywdzonych dzieci.

Atmosfera w sądzie była bardzo napięta. Z jednej strony "stanęli" obrońcy księdza, którzy absolutnie nie biorą pod uwagę, że duchowny może być winny, z drugiej, osoby, które wierzą w winę księdza i stoją po stronie pokrzywdzonych. Na miejscu były również kobiety reprezentujące grupę Ogólnopolski Strajk Kobiet, z zaangażowaną od samego początku Stanisławą Kuzio - Podrucką.

Podczas gdy oskarżony ksiądz był prowadzony przez policję na salę rozpraw, funkcjonariusze nakazali zgromadzonym, aby ich przepuścili. Wówczas jedna z kobiet wspierająca księdza wtórowała: ''Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego"!

W rozmowie z mieszkankami Ruszowa, które wspierają matki ofiar słyszmy, że druga strona, uważa, że zostały one "opętane przez szatana".

- Jak można dziecko nazwać małą prostytutką? W głowie mi się to nie mieści - mówi jedna z kobiet, która stoi w obronie pokrzywdzonych. [Takich słów miała użyć jedna z kobiet broniących księdza, podczas pierwszej rozprawy].

Kobiety, które były obecne w sądzie, a wspierają księdza, uważają, że wszyscy, którzy oskarżają go o te czyny są w wielkim błędzie.

- Te wszystkie oskarżenia padają z ust osób, które nie chodzą do Kościoła. Nie bronie księdza, bronię człowieka. To dobry człowiek, który jest niewinny - mówi jedna z kobiet.

- To najlepszy proboszcz, jakiego pamiętam w tej parafii. 3 najlepsze lata - mówi jedna z mieszkanek Ruszowa.

Sędzia Łukasz Hartman wyłączył jawność procesu. Nie wiemy, co działo się na sali rozpraw. Atmosfera w sądzie była natomiast bardzo napięta. W czasie, gdy świadkowie zeznawali, a zainteresowani czekali na zewnątrz na jej finał, doszło do "spięć" między stronami.

- Dziecko nie zostało nawet tknięte! - krzyczała starsza kobieta pod salą rozpraw, odmawiając różaniec.

 - Ewa uratowała wasze wnuczki i prawnuczki. Za to powinniście się modlić - odpowiedziała druga strona, sugerując, że matka ofiary nie tylko broni swojej córki, ale również chce uchronić wszystkie dzieci, które mogłyby mieć styczność z ks. Piotrem M.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   15 listopada 2019r. o 11:02

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Święty? Kpina! Ciemnogród.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Języczka   15 listopada 2019r. o 11:23

~~Języczka

Postów:

Abpa Paetza właśnie nierychliwy Pan Bóg powołał przed sąd boży. Przyjdzie kolej i na innych, który ziemska sprawiedliwość nie zdąży dosięgnąć.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czarniawy Złotlin   15 listopada 2019r. o 11:24

~Czarniawy Złotlin

Postów:

Ludzie opamiętajcie się
Księża to pasibrzuchy i sekta,która dzięki otumanionym naiwniakom dobrze się ma
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotawordzawy Jarząb   15 listopada 2019r. o 11:43

~~Złotawordzawy Jarząb

Postów:

~Czarniawy Złotlin napisał(a): Ludzie opamiętajcie się
Księża to pasibrzuchy i sekta,która dzięki otumanionym naiwniakom dobrze się ma


Tych otumanionych jest na tyle dużo że mają partię rządzącą wszystkimi.
Sekta trzepie kase .
Ciemniaki nigdy nie będą oświeceni.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Różowofioletowa Trzykrotka   15 listopada 2019r. o 11:54

~Różowofioletowa Trzykrotka

Postów:

Każda wiara polega na dojeniu wiernych i oglupianiu ich. Liczy sie kasa i władza
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Miodunka   15 listopada 2019r. o 12:08

~~Brązowoszara Miodunka

Postów:

Dużo mamy w Polsce zdewociałych ludzi ( szczególnie panie )Zbieraja sie więc szeptuchy i naginają rzeczywistośc ! A księżulka zadowoleni Są bezkarni-- robią co im sie podoba ! I trzepią kasiorę ___jak mawia Ferdek ! -- Na pogrzeb nie pójdzie, jak nie dostanie 800 --- 1000 zł. Ale miejmy nadzieje że tych bardziej skazonych-- powoła za sobą, pan Paetz --- przed oblicze Pana
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Butelkowa Trzmielina   15 listopada 2019r. o 12:15

~Butelkowa Trzmielina

Postów:

No niestety zgoupienie starych dewot jest dosyć powszechne a że jest ich coraz więcej to klechy trzepie mamonę , należy odróżnić normalnych porządnych księży od kleru bo dwie różne sprawy . Rydzyk jest nie napasiony jak stonka w kartoflach więc szuka durni bo za darmo to tam nic nie ma . Pan Jezus nigdy nie brał kasy za odpuszczenie grzechów , nauki i śmierć na krzyżu , księża niestety tak za wszystko i to nie ma nic wspólnego z wiarą .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworudy Hibiskus   15 listopada 2019r. o 12:29

~~Jaskraworudy Hibiskus

Postów:

"Kościół ma olbrzymie znaczenie w każdym społeczeństwie, a szczególnie w polskim. Ogrywa olbrzymią rolę społeczną, jest depozytariuszem tradycji i niby nośnikiem pewnych wartości. Ale on je wypacza na naszych oczach. Tolerancję wymienia na szowinizm, patriotyzm w nacjonalizm, jest pyszny, pełen hipokryzji i stoi ponad prawem. To psuje całą społeczność. Ludzi przekonanych do Kościoła utwierdza w przekonaniu, że można wierzyć w Boga i być antysemitą, natomiast krytyków Kościoła nastawia jeszcze bardziej wrogo. To sytuacja bez wyjścia. Na końcu tej drogi jest całkowita laicyzacja i upadek instytucji. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. w Islandii, gdzie wszystkie religie zostały niedawno zakwalifikowane jako zaburzenie psychiczne i tym samym wpisane na listę broni masowego rażenia. Podejście skrajnie radykalne i - mimo że je rozumiem - chyba nie do końca się z nim zgadzam, bo to jednak pewien zamach na wolność wyznaniową. "
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza