ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4658, 5 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort27 grudnia 2019r. godz. 09:55, odsłon: 2032, KWP Wrocław/Bolec.Info
Na dolnośląskich drogach zatrzymano czterdziestu nietrzeźwych kierowców.
Bolesławiec - Informacje: Trzy dni akcji  „Boże Narodzenie 2019” Policja (fot. Bolec.Info)

Minione Święta Bożego Narodzenia, to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów, która jeszcze nie dobiegła do końca. Podczas trzech dni świąt funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2,8 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 98 osób oraz ujęli 62 poszukiwanych. Od wtorku do czwartku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 40 nietrzeźwych kierujących. Na dolnośląskich drogach odnotowano 10 wypadków.

Z uwagi na spodziewaną na dolnośląskich drogach kolejną falę powrotów do domu osób, które wykorzystując kumulację dni wolnych odwiedziły swoich najbliższych, działania w ramach akcji „Boże Narodzenie 2019” będą kontynuowane przez funkcjonariuszy do końca zbliżającego się weekendu.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. W ciągu minionych trzech dni odnotowano w naszym regionie 10 wypadków. To mniejsza liczba zdarzeń niż często odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi i niedostosowanie prędkości do trudnych warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków, w których rannych zostało 16 osób. Niestety, do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło w Pieńsku, gdzie 26 grudnia br. około godz. 23 kierujący pojazdem osobowym stracił panowanie nad autem i na łuku drogi uderzył w przydrożne drzewo.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 40 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 2884 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 98 osób. W ręce policjantów wpadło też 62 poszukiwanych.

W okresie świąt obserwuje się wzmożony ruch pojazdów na drogach, gdyż dla wielu osób święta, to także okazja do wyjazdu z domu i odwiedzenia najbliższych czy znajomych. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwają policjanci, którzy działania w ramach akcji „Boże Narodzenie 2019” rozpoczęli 24 grudnia br. Pierwsza fala powrotów do domu osób, które wykorzystując kumulację dni wolnych udały się do swoich rodzin w różnych zakątkach kraju, już za nami. Policjanci spodziewając się wzmożonego ruchu związanego z powrotami także w trakcie zbliżającego się weekendu, będą kontynuowali działania w ramach akcji aż do 29 grudnia br.

Policjanci w trakcie działań zwracają szczególną uwagę m.in. na:

• prędkość,
• stan trzeźwości kierujących,
• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów,
• stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Wracając autem do swojego domu trzymajmy się zasady, że trochę wolniej znaczy o wiele bezpieczniej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do ewentualnej tragedii.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jaskrawożółty Lędźwian   28 grudnia 2019r. o 9:32

~Jaskrawożółty Lędźwian

Postów:

znaczy nie jezdzili rowerami
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!