ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony27 kwietnia 2020r. godz. 13:30, odsłon: 1339, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Kandydaci na kierowców poszczególnych kategorii będą mogli przystępować do testów od 4 maja.
Bolesławiec - Informacje: WORD-y wznawiają egzaminy Egzaminy na prawo jazdy od 4 maja (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego)

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku przywracają egzaminy praktyczne i teoretyczne na prawo jazdy. Kandydaci na kierowców poszczególnych kategorii będą mogli przystępować do testów od 4 maja.

WORD Wrocław, wspólnie z ośrodkami w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze, jako jedne z pierwszych w Polsce wystąpiły z propozycją wznowienia egzaminowania kandydatów na kierowców począwszy od 4 maja. Zarząd Województwa Dolnośląskiego wyraził na to zgodę, ale ze względu na obecną sytuację póki co prowadzone będą egzaminy teoretyczne dla wszystkich kandydatów oraz praktyczne tylko dla kategorii: A, C, C+E oraz D. Testy na kategorię B zostaną wznowione w późniejszym terminie.

– Egzaminy z kategorii B stanowią zdecydowaną większość wszystkich testów na prawo jazdy. Obecnie ich organizacja jest praktycznie niemożliwa, biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia, dlatego zostaną przywrócone w późniejszym terminie. Decyzję w tej sprawie dyrektorzy WORD-ów będą podejmowali we własnym zakresie, na bieżąco informując Zarząd Województwa Dolnośląskiego o swoich postanowieniach – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Chcemy stopniowo przywracać pozostałe kategorie. To będzie wymagało przeorganizowania dotychczasowej działalności, by zapewnić wszystkim należytą ochronę i bezpieczeństwo – dodaje.

Do czasu unormowania sytuacji w kraju liczba egzaminów w ciągu dnia będzie mniejsza. Ośrodki będą także pracować na dwie zmiany. Testy prowadzone będą przy zachowaniu bezpiecznych odległości między kursantem a egzaminatorem, liczba osób przebywających na danej powierzchni będzie ograniczona. Używane będą także środki zabezpieczające i dezynfekujące pojazdy oraz pomieszczenia.

– Dyrektorzy ośrodków dokładnie sprawdzą, czy ich placówki są dobrze przygotowane pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom egzaminowanym, osobom szkolonym, egzaminatorom oraz innym pracownikom WORD. Jeśli będą w stanie zagwarantować wszystkim odpowiednią ochronę, nie widzimy przeszkód do wznowienia egzaminów – podsumowuje Tymoteusz Myrda.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Oberżynowy Agrest   27 kwietnia 2020r. o 15:28

~Oberżynowy Agrest

Postów:

Na kat B jeszcze poczekacie...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Łososiowy Bukszpan   28 kwietnia 2020r. o 15:22

~~Łososiowy Bukszpan

Postów:

Super! Brawo! Będziemy mieć nowiusieńkie nieśmigane ogniska /skupiska koronawirusa!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Łososiowy Bukszpan   28 kwietnia 2020r. o 15:24

~~Łososiowy Bukszpan

Postów:

Super! Brawo! Będziemy mieć nowiusieńkie nieśmigane ogniska /skupiska koronawirusa!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Łososiowy Bukszpan   30 kwietnia 2020r. o 20:01

~~Łososiowy Bukszpan

Postów:

Czytam własnie zarządzenie Dyrektora Word J.G które jest opublikowane na stronie instytucji...punkt 9-ty zaprzecza punktowi 8-emu " 9 -wstęp na teren ośrodka mają jedynie osoby z bieżącym terminem egzaminu " punkt 8- w Biurze obsługi klienta może znajdować się tylko jedna osoba zapisująca się na egzamin...? Czy ktoś w takim razie może przyjść do biura i zapisać się osobiście w Ot Bolesławiec...według mnie , nie! Wszystko jest w jednym budynku. Osk Zgorzelec
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1