ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4826, 20 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Manpower - praca
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo8 maja 2020r. godz. 19:15, odsłon: 11683, Kazimierz Marczewski
Interweniowała policja, żołnierze wojsk terytorialnych oraz straż miejska w Nowogrodźca.
Bolesławiec - Informacje: Nie chcą wieży przekaźnikowej Mieszkańcy Wykrot protestowali (fot. Kazimierz Marczewski)

W piątek 8 maja ponad dwudziestu mieszkańców Wykrot na ulicy Kopernika protestowało przeciwko budowie wieży przekaźnikowej grupy Play w ich miejscowości. Stojąc na drodze uniemożliwiali przejazd na budowę specjalistycznego dźwigu. Interweniowała policja, żołnierze wojsk terytorialnych oraz straż miejska z Nowogrodźca. Policja dała demonstrującym minutę na rozejście się, grożąc manifestującym karą grzywny 5000 zł. Po tej informacji mieszkańcy zeszli na pobocze i dźwig mógł przejechać na budowę. Rozmawialiśmy z komitetem protestacyjnym.

- Nie wiemy kto i jaką wieżę buduje. Nie ma obowiązującej tablicy informacyjnej o budowie - mówią protestujący mieszkańcy. - Boimy się o zdrowie nasze i naszych dzieci. Nikt z nami nie konsultował tej budowy. Nasze domostwa są oddalone od niej około 200 metrów. Nie wiemy, czy promieniowanie z tej wysokiej wieży nie będzie dla nas groźne. Zwróciliśmy się do burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha i do starosty bolesławieckiego bez skutku. Burmistrz obiecał, że przyjedzie, nie przyjechał. Założyliśmy komitet protestacyjny i będziemy nadal walczyć, aby ta wieża tutaj nie funkcjonowała. - dodają

- Ja wykonuję zlecenie Playa, który jest tutaj inwestorem, mam wszystkie zezwolenia na wykonanie tych prac - mówi kierownik budowy. - Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy protestują. Każdy przestój to dla nas dodatkowe koszty. Nie ma tablicy informacyjnej budowy, bo ktoś ją ukradł - dodaje.

- Na podstawie analiz i przygotowanego projektu wydaliśmy pozwolenie na budowę - mówi starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak. - Wszystkie procedury obowiązujące w tej sprawie były przestrzegane - dodaje

- Priorytetem od zawsze jest dla mnie działanie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy - mówi burmistrz Robert Relich. - Jesteśmy wśród czołówki samorządów w Polsce, które przeznaczyły wielomilionowe środki na inwestycje ekologiczne. Naszym obowiązkiem jest rzetelne informowanie mieszkańców o inwestycjach aby budować zaufanie publiczne w oparciu o fakty i przestrzeganie przepisów prawa - dodaje.

- Manifestujący podporządkowali się zaleceniom policji - mówi rzecznik prasowy policji. - Po tym policja zakończyła interwencję nikt nie został ukarany ani zatrzymany- dodaje.

Co sądzicie o tym proteście?

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

~~Nadżółkła Budleja   9 maja 2020r. o 15:14

~~Nadżółkła Budleja

Postów:

A ten wasz kolega, wiecie ten co w Wykrotach ziemi nakupował na spółkę z tym co wynajął pod nadajnik to już wrócił ze stolicy z protestu strajk przedsiębiorców czy go tam aresztowali? Typ się promuje, jak ten burmistrz, że mu na zdrowiu mieszkańców zależy ha, ha.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Granatowoszary Perukowiec   9 maja 2020r. o 17:33

~~Granatowoszary Perukowiec

Postów:

Wieśniaków najbardziej boli że to ich sąsiad zarobi a nie oni. Prostacka zawiść.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Nadżółkła Budleja   9 maja 2020r. o 21:26

~~Nadżółkła Budleja

Postów:

Postaw sobie pod domem i zarabiaj. Po twojej prostackiej wypowiedzi wnioskuję, że ciebie to boli najbardziej. Wyjątkowo piękny MAJ mamy tego roku:)

Byki też opłacalne:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnoczarny Enkiant   9 maja 2020r. o 22:20

~~Brunatnoczarny Enkiant

Postów:

Witam, jeżeli zagrożenie dla zdrowia jest bardzo małe to dlaczego inwestor nie zrobił spotkania z mieszkańcami w celu poinformowania o planowanej budowie. Z doświadczenia wiemy, że jeżeli coś jest dobre to się tym chwalimy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudawobrązowy Dzwonek   9 maja 2020r. o 23:18

~~Rudawobrązowy Dzwonek

Postów:

czy starostwo powiatowe poinformowalo mieszkancow o planie budowy wiezy czy dano mieszkancom mozliwosc zgloszenia sprzeciwu? zgodnie z ustawa o ochronie srodowiska takie informacje powinny zostac przekazane mieszkancom na etapie planowania ...

czy zebranie w Wyrkotach z wojtem odbylo sie czy poinformowano mieszkancow o ich prawach zgloszenia sprzeciwu i poinformowano ich dostatecznie jak to zrobic. JESLI NIE NIESTETY INWESTOR BEDZIE MUSIAL WIEZE ROZEBRACA KOSZTPONIESIE STAROSTWO A POTEM NIK MOZE ZAPYTAC DLACZEGO STAROSTWO PONIOSLO TAKI KOSZT CZYZBY NIEGOSPODARNOSC?
czy w Polsce funcjonuje jakis system prawny czy juz tylko reka silnieszego ? i tego z odpowiednim smartem i przekaznikiem

"nawet nie wiecie co oni zrobili,..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Granatowoszary Perukowiec   10 maja 2020r. o 0:35

~~Granatowoszary Perukowiec

Postów:

Tępe buce wszyscy używają komórek ale nie swoich szarych.Wieża przekaźnikowa budowana za czyjś pieniądze. Zarobi ktoś na waszej wsi.Nowa technologia przynosi postę ale wasze kury nie będą znosić kwadratowych jaj.Co to za wieś na której nie można kupić ani kury ani świni a nawet mleka od krowy.Wszyscy kupują w biedrze bo to sklep dla biednych gów no jadów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszary Złocień   10 maja 2020r. o 8:38

~~Jasnoszary Złocień

Postów:

To, że w wielu wieżach kościelnych nad głowami wiernych są przekaźniki to nikomu nie przeszkadza. Często mam wrażenie, że w naszym społeczeństwie jest sporo hipokrytów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieska Mina   10 maja 2020r. o 9:25

~~Zielononiebieska Mina

Postów:

~~Jasnoszary Złocień napisał(a): To, że w wielu wieżach kościelnych nad głowami wiernych są przekaźniki to nikomu nie przeszkadza. Często mam wrażenie, że w naszym społeczeństwie jest sporo hipokrytów.


Owszem. Znam nawet kilku , ale jeśli chodzi o maszty 5G to jestem przeciwny . To Was zabije . Osobiście śmierci się nie boję i wisi mi " zbawienie ". Jednak trzeba przyznać , że ta technologia rozpieprzy Wam wpierw nerki , potem płuca , a na końcu mózg. A zwróćcie jeszcze uwagę , że pod osłoną koronaświrusa szemrane firmy robią co chcą nie licząc się z prawem własności w asyście dobermanów Orwella .

Boże Ty mój ... Panna musi pójść po jakie piwo , bo tej rzeczywistości itd .

ps. co tam na Bajaniu Głupia Papugo , dalej moderujesz ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

reklama Mrowka zaprasza