ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony21 czerwca 2020r. godz. 11:54, odsłon: 1441, ZSM/ Bolec.Info
ZSM od wielu lat kształci specjalistów w tej dziedzinie, dzięki bogato wyposażonej,zmodernizowanej bazie dydaktycznej.
Bolesławiec - Informacje: Atrakcyjne zawody w Mechaniku Samochód elektryczny (fot. ZSM)

Technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych: dobry zawód – pewna przyszłość !!!

Zostań specjalistą naprawy aut, który szybko i skutecznie zdiagnozuje i zniweluje usterki techniczne w samochodzie lub innym pojeździe mechanicznym, dokona potrzebnych regulacji skontroluje stan techniczny.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu od wielu lat kształci specjalistów w tej dziedzinie, dzięki bogato wyposażonej, zmodernizowanej bazie dydaktycznej i odpowiednio przygotowanej kadrze.  

W trakcie nauki szkoła zapewnia kurs prawa jazdy kat. B.

Nasze warsztaty umożliwiają poznanie zawodu od strony praktycznej. Posiadamy wyspecjalizowany warsztat mechaniczny: trzy samochody na potrzeby diagnostyki i naprawy, silniki wysokoprężne, wyważarkę kół oraz niezbędny sprzęt związany z tym zawodem.

Idąc z duchem czasu i dbając o środowisko nasza szkoła pozyskała samochód w 100% elektryczny – Nissan Leaf, który umożliwi przyszłym specjalistom poznanie tej zaawansowanej technologii, osiągów i korzyści dla środowiska.

Wybierając zawód technika pojazdów samochodowych będziesz się znał na naprawie i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych. Pojazdów, które są naszpikowane elektroniką i nowoczesnymi technologiami.

Jako technik pojazdów samochodowych  możesz pracować w  salonach obsługi i sprzedaży samochodów, warsztatach naprawczych pojazdów samochodowych,  stacjach diagnostyki pojazdów, zajezdniach i bazach transportowych firm logistycznych,  firmach sprzedających części samochodowe i materiały eksploatacyjne,  firmach produkujących różnego typu pojazdy, w montowniach, jak również prowadzić własną działalność gospodarczą, np. warsztat naprawy samochodów albo możesz kontynuować naukę na uczelni wyższej.

Zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje zawodowe:

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych
MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Szkoła oferuje także kształcenie 3 – letniej szkole branżowej I stopnia, po której będziesz mógł rozpocząć pracę zawodową i uzyskać kwalifikacje zawodowe:

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie i naprawa pojazdów samochodowych

Mechanik – znane zawody – nowe możliwości!

Technik mechatronik – specjalista przyszłości!!!

Mechatronik to zawód przyszłości, bo łączy w sobie znajomość mechaniki, elektroniki, informatyki, automatyki. Zapewnia szeroki rozwój wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin.

Od linii produkcyjnych, obrabiarek numerycznych, systemów pneumatycznych i hydraulicznych, samochodów, telefonów do ogrodzeń i bram garażowych otwieranych automatycznie, systemów oświetleniowych i nawadniających, sygnalizacji świetlnej – wszędzie tam potrzebny jest specjalista mechatronik.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu kształci specjalistów w dziedzinie mechatroniki. Bogato wyposażone sale mechatroniczne stanowią podstawę do zdobycia tego zawodu. Szkoła posiada pracownię pneumatyki i hydrauliki, pracownię programowania, pracownię CAD – CAM.

Uczniowie uczą się obsługi i programowania sterowników PLC, robotów, drukarek 3D i obrabiarek CNC.

Liczne kursy dla uczniów w tym zakresie dają dodatkowe kwalifikacje.

Wiedza teoretyczna ma zastosowanie  na zajęcia praktycznych  odbywających się w naszych pracowniach, ale także w czasie miesięcznych praktyk w zakładach, z którymi współpracujemy: Zehnder, Gerresheimer, Weber Hydraulika, RENA.

Technik mechatronik posiada wiedzę i umiejętności praktyczne z technologii mechanicznej, elektrotechniki, elektroniki i informatyki. Mechatronik to zawód interdyscyplinarny (łączy w sobie wiedzę z wielu dziedzin techniki).

Jako technik mechatronik będziesz pracował w zakładach produkcyjnych na stanowiskach związanych z procesem produkcji, robotyką i automatyką lub biurach konstrukcyjnych.  Będziesz potrafił obsługiwać i programować sterowniki PLC, roboty, i obrabiarki CNC.

Możesz kontynuować swoją naukę na wyższej uczelni.

Zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje zawodowe:

ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
ELM.06  Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

Mechanik – znane zawody – nowe możliwości!

Technik mechanik – konstruuje, tworzy, ulepsza!!!

Atrakcyjność tego zawodu polega na jego długiej historii i zapotrzebowaniu na rynku pracy, gdyż mechanika jest obecna w codziennym życiu. Urządzenia mechaniczne towarzyszą nam wszędzie.

Zostań specjalistą obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń. Zdobądź umiejętności z zakresu budowy, zasad działania  i projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych, wykorzystując przy tym współczesne technologie komputerowe.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu kształci techników mechaników.

Baza dydaktyczna szkoły pozwala uczyć przyszłych specjalistów obróbki ręcznej i maszynowej. Uczniowie od strony praktycznej poznają zasady działania i obsługi obrabiarek konwencjonalnych, a także sterowanych numerycznie – CNC. Prowadzą obróbkę na nowoczesnych tokarkach, frezarkach i szlifierkach.

Uczą się spawania różnymi metodami:  MIG/MAG, TIG, spawania tworzyw sztucznych.

Szkoła, dbając o dodatkowe kwalifikacje dla uczniów, oferuje kurs spawania.

Przyszli specjaliści wykonują części maszyn i urządzeń.

Technik mechanik potrafi organizować i nadzorować proces produkcji, umie montować, instalować, uruchamiać, obsługiwać maszyny i urządzenia.

Jako technik mechanik będziesz pracował w zakładach produkcyjnych na stanowiskach związanych z procesem produkcji, obróbką mechaniczną, spawalnictwem, metaloplastyką, obsługą i programowaniem obrabiarek numerycznych albo możesz kontynuować naukę na uczelni wyższej.

Zdobędziesz kwalifikacje zawodowe:

MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ognistoczerwony Kielichowiec   21 czerwca 2020r. o 13:37

~Ognistoczerwony Kielichowiec

Postów:

Tylko do Mechanika.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.