ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Bolecnauci alarmują3 stycznia 2014r. godz. 10:52, odsłon: 10974, Bolec.Info
W Bolesławcu odbędą się kolejne pokazy garnków jednej z poznańskich firm. Przy okazji przypominamy, że każdy może zrezygnować z zawartej umowy - zobacz poradnik!
Bolesławiec - Informacje: Kolejne pokazy garnków w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)
Miał być kabaret, była też sprzedaż

W lipcu 2013r. wiele emocji wzbudził występ Jerzego Kryszaka zorganizowany przez firmę Eco-Vital z Poznania. Występowi towarzyszyły warsztaty kulinarne.

Okazało się, że główny nacisk podczas spotkania był położony na promocję i sprzedaż garnków Firmy Eco-Vital z Poznania - o czym nie było mowy w zaproszeniu. Najpierw przybyłych na kabaret ludzi zaproszono do I Liceum Ogólnokształcącego, następnie według znanych sobie zasad przydzielono ich do odpowiednich klas, a tu w każdej klasie prezentowano zalety garnków oraz gotowanych i pieczonych potraw. Uczestnicy tych prezentacji mogli spróbować upieczonego piernika, kurczaka, karmelu. A potem "zapraszano" ich do indywidualnych rozmów. Znanymi sposobami namawiano do zakupu garnków na raty z natychmiast przydzielanym kredytem, który później trzeba spłacać przez wiele miesięcy.

O sprawie pisaliśmy w tekście Jerzy Kryszak handluje garnkami? Wideo oraz sam tekst były wykorzystywane przez ogólnopolskie media (w tym serwis gazeta.pl), które nagłośniły sprawę ostrzegając potencjalnych klientów. Po naszej publikacji, która spotkała się z licznymi komentarzami i trafiła na stronę główną serwisu wykop.pl, tematem zajęli się także dziennikarze serwisu gazeta.pl, którzy w artykule Jak sprzedać garnki za kilka tysięcy? Zatrudnić Kryszaka, Pazurę, Grabowskiego opisali cały proceder cytując m.in. portal Bolec.Info oraz pytając znany aktorów (Cezarego Pazure, Andrzeja Grabowskiego) o ich zaangażowanie we współpracę z firmą Eco-Vital.

W tekście Czuję się oszukana opisaliśmy także sprawę mieszkanki, która opisywała jak wyglądał proces sprzedaży. Sprawę tę opisał także magazyn Tina.

Znów w Bolesławcu

Okazuje się, że w styczniu 2014 znów mają być zorganizowane podobne "pokazy". Tym razem ma to być warsztat kulinarny i promocja naczyń, bez występu artysty. Wielu bolesławian już dostało telefony od konsultantów firmy zapraszających na pokaz.

Okazuje się jednak, że wiele z bolesławieckich firm - znając przebieg lipcowego pokazu w I LO - odmówiło współpracy badź nie zamierza współpracować z firmą od garnków.

- Nie współpracujemy z tą firmą - usłyszeliśmy od właścicieli Restauracji Oleńka. - Nie zamierzamy z nimi współpracować także w przyszłości - powiedzieli w rozmowie z Bolec.Info właściciele restauracji Inna Bajka.

Wynajmu sali na pokaz garnków, po rozmowie z Bolec.Info, odmówiła też szkoła w Iwinach. Również gospodarze lipcowego występu odmawiają dalszej współpracy - Gdybyśmy wiedzieli jak to będzie wyglądać nie wynajmowalibyśmy sali - mówiła na łamach tygodnika Newsweek Katarzyna Żak, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

Nie wszyscy chcą jednak zrezygnować z organizacji takiego pokazu. Najbliższy zaplanowany jest na 5 stycznia w Pensjonacie Avalon w Bolesławcu. - Nie będziemy zrywać umowy, musimy na czymś zarabiać - usłyszeliśmy od przedstawicielki pensjonatu. Według naszych informacji takie pokazy mają się tam odbywać regularnie.

Rzecznik Praw Konsumenta informuje

- Działania takich firm mimo, że w opinii wielu są kontrowersyjne są zgodne z obowiązującym prawem. Ale ponieważ zakup towaru występuje poza siedzibą firmy, kupujący ma prawo odstąpić od zawartej umowy w ciągu 10 dni od momentu podpisania, liczy się data stempla pocztowego. Wtedy towar w nienaruszonym stanie należy odesłać do sprzedającego - mówi Waldemar Sawicki. - Pamiętajmy o tym, aby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy dokładnie ją przeczytać, zasięgnąć opinii Radcy Prawnego. Nigdy nie powinniśmy żadnych umów podpisywać pospiesznie - dodaje.

- Dziękuję Redakcji Bolec.Info, że wspiera mnie i informuje konsumentów o grożących niebezpieczeństwach przy zawieraniu nieczytanych i niekorzystnych dla nich umów - komentuje dalej Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. - Moim zdaniem tego typu garnki, można kupić w sklepie czy w sprzedaży internetowej w cenie nawet kilkakrotnie niższej niż proponowano w Bolesławcu. Napiszcie o tych praktykach w swojej gazecie, niech większa ilość osób, konsumentów, dowie się o stosowanych nieuczciwych zgodnych z prawem praktykach - zakończył swoją wypowiedź Waldemar Sawicki.

Kupiłeś produkty podczas pokazu? Twój zakup nie był przemyślany i chcesz rozwiązać umowę - masz na to 10 dni! Zapoznaj sie z broszurą:

Broszura w PDF - Kliknij, aby pobrać i przeczytać.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~miś z okienka   3 stycznia 2014r. o 12:12

~miś z okienka

Postów:

Na owe pokazy powinni przyjść "z urzędu" przedstawiciele : PIH,UOKiK i prokuratury.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~bolecnauta   3 stycznia 2014r. o 12:58

~bolecnauta

Postów:

Argumentacja hotelu jest fatalna, chcą zarabiać na bolesławieckich emerytach? Fatalny hotel.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~bolecnauta   3 stycznia 2014r. o 13:02

~bolecnauta

Postów:

Współpracują z oszustami, to dziwne, przeciw biednym ludziom?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~realista   3 stycznia 2014r. o 13:26

~realista

Postów:

..."Nie wszyscy chcą jednak zrezygnować z organizacji takiego pokazu. Najbliższy zaplanowany jest na 5 stycznia w Pensjonacie Avalon w Bolesławcu. - Nie będziemy zrywać umowy, musimy na czymś zarabiać - usłyszeliśmy od przedstawicielki pensjonatu. Według naszych informacji takie pokazy mają się tam odbywać regularnie....."
zaraz zaraz, czy bolec info jest "strażnikiem działalności gospodarczej"? dlaczego niby ktoś kto chce zarobić - dorobić ma z tego rezygnować? to jest całkowicie legalna dopuszczalna POLSKIM PRAWEM działalność- nie rozumiem tonu tego artykułu-KOCHANI KONSUMENCI CZYTAJMY CO PODPISUJEMY I NIE KUPUJMY ZBĘDNYCH NAM BZDUR nie będzie potem lamentu i pisania głupot po internecie ja mam jedną zasadę jak słyszę w tel. " dzień dobry tu firma chcielibyśmy zaproponować.... momentalnie się rozłączam polecam każdemu to sprawdzony sposób
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   3 stycznia 2014r. o 13:29

~

Postów:

~bolecnauta napisał(a): Współpracują z oszustami, to dziwne, przeciw biednym ludziom?

nikt nikogo nie oszukuje - towar jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić- czy te zakupy odbywają się z " lufą przy skroni" nie , wiec o czym ta rozprawa
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~ostrożny   3 stycznia 2014r. o 13:29

~ostrożny

Postów:

Jedyny skuteczny sposób aby nie dać się nabrać oszustom to po prostu nie przychodzić na takie spotkania. Czy to takie trudne?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~@   3 stycznia 2014r. o 16:08

~@

Postów:

Cytuję :"Pamiętajmy o tym, aby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy dokładnie ją przeczytać, zasięgnąć opinii Radcy Prawnego".
Więc...zadaję pytanie: a gdzie na takim pokazie znaleźć należy radcę Prawnego ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   3 stycznia 2014r. o 16:11

skorn

Postów: 11793

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta to kolejne urzędnicze stanowisko-widmo. Do likwidacji.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.