ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4885, 16 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 > >>

~~Niebieskofioletowa Goryczka   5 lutego 2020r. o 19:32

~~Niebieskofioletowa Goryczka

Postów:

~~Liliowoczerwony Łubinnik napisał(a): Goran Andrijanić: Ze smutkiem i niepokojem obserwuję polskich opozycjonistów w Parlamencie Europejskim

Nawet ja, Chorwat, ze zdziwieniem, smutkiem i i niepokojem obserwowałem relację ze spotkania w Parlamencie Europejskim, w czasie którego opozycyjni europosłowie i intelektualiści nalegali, aby ich podobnie myślący koledzy z innych krajów wywarli presję na legalny demokratyczny rząd w Polsce. Mogę się tylko domyślać jak czuli się Polacy.Szokuje mnie to, ponieważ byłem zaskoczony tym, do czego jest zdolna ta totalna opozycja, aby powrócić do władzy w Polsce. Szokuje mnie gotowość do wykorzystania każdej możliwej metody dla własnej korzyści politycznej (oczywiście ukrytej pod maską „troski o demokrację“). Także i tej, która na dłuższą metę nie może sprzyjać dobru Polski, a jest nią poszukiwanie sojusznika poza własnym krajem dla konfliktów politycznych dotyczących własnych obywateli.
Szokujące było dla mnie obserwować jak politycy z innych krajów są gotowi mieszać się w wewnętrzne sprawy innych państw. Hiszpański socjalista Juan Fernando López Aguilar była w tak rewolucyjnym nastroju, że zaofiarował swoją pomoc w zburzeniu polskiego rządu, do tego stopnia, że Radosław Sikorski musiał go uspokajać, zwracając mu uwagę na włączone kamery.Dalej, smutno mi było patrzeć na polskich polityków i intelektualistów z układu III RP jak źle mówią o swojej ojczyźnie. Pochodzę z kraju, którego wolność wiele kosztowała. W Chorwacji jest nie do pomyślenia, aby poważni politycy, nawet ci lewicowi, podczas tak oficjalnych spotkań, wypowiadali się w tak negatywny sposób o demokratycznie wybranym rządzie swojej ojczyzny. Tak jest teraz, nie wiem jak będzie w przyszłości. Naiwnie myślałem, że jest tak też w Polsce, w kraju, który także zapłacił ogromną cenę za swoją wolność i niezależność. A potem zobaczyłem Wojciecha Sadurskiego, który namawia europejskie elity do dalszej presji na Warszawę, bezwstydnie obrażając przy tym polski rząd.
Na końcu bardzo niepokojący wydał mi się całościowy obraz Unii Europejskiej oraz sposób, w jaki dziś funkcjonuje i dokąd zmierza. To nie jest dobry kierunek, ponieważ system polityczny, który umożliwia politykowi z Hiszpanii, o którym nic nie wiem i któremu nie przyznałem żadnej legitymacji wyborczej, aby posiadał tak wielką władzę w decydujących kwestiach, które dotyczą mnie jako obywatela Chorwacji (pisze teoretyczne), nie ma dobrej przyszłości. Chodzi o system, który wykorzystuje część nadanej mu suwerenności narodowej do gier politycznych. W tej perspektywie walka, którą prowadzi teraz PiS w kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości jest walką, która powinna interesować każdego obywatela UE, mającego inne wizje suwerenności niż ta, która dominuje w brukselskiej biurokracji.
Jeśli ta walka zostanie przegrana z powodu nacisków z Brukseli, jutro wszystkim nam będzie trudniej walczyć o swoje sprawy.
Na końcu zwracam uwagę, że nie chodzi o zajęcie takiego lub innego stanowiska w bardzo trudnej kwestii dotyczącej reformy sądownictwa w Polsce. Chodzi o coś innego. O wagę ochrony zasady, według której główne prawo o decydowaniu o tak trudnych kwestiach mają mieć ci, których ona najbardziej obchodzi, a są to polscy obywatele.


prawda
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawy Nawłoć   5 lutego 2020r. o 20:04

~~Rudobrunatnyrudawy Nawłoć

Postów:


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz   6 lutego 2020r. o 20:48

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz

Postów:

pisowska KASTA zniszczyła, upodliła POLSKĘ
będzie już tylko gorzej ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz   7 lutego 2020r. o 20:25

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz

Postów:

https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-vera-jourova-o-polsce-to-nie-jest-reforma-to-jest-zniszczeni,nId,4313841

Jest za późno by Polskę ratować
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszary Niecierpek   7 lutego 2020r. o 22:29

~~Jasnoszary Niecierpek

Postów:

jesteśmy w unii ,nic nam nie grozi ,wyluzujcie,skończcie z tym czarnowidztwem ,tego nie da się czytać
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Butelkowa Języczka   7 lutego 2020r. o 22:45

~~Butelkowa Języczka

Postów:

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz napisał(a): https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-vera-jourova-o-polsce-to-nie-jest-reforma-to-jest-zniszczeni,nId,4313841

Jest za późno by Polskę ratować


Ja, Deutsche Welle! Sehr gut. A Deutsche Welle ma bliżej, bo w Niemczech przepisy dotyczące sądownictwa powinny być też zmienione. Są gorsze niż to, co proponuje PiS! I piszę to ja, osoba, która nie lubi PiSu i uważa, że reforma sądownictwa na pewno nie powinna być w rękach obecnego ministra sprawiedliwości.
Tu nic nie trzeba ratować. Trzeba normalnych sądów, w których Najsztub i jemu podobni będą sprawiedliwie skazani, a szary obywatel nie będzie czekał latami na rozstrzygnięcie swojej sprawy. Trochę rozsądku trzeba zachować, a nie dawać się podpuszczać propagandzie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   9 lutego 2020r. o 23:09

skorn

Postów: 12623

http://niewygodne.info.pl/artykul9/Zarobki-w-Polsce-a-zarobki-w-Europie.htm

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawy Wawrzynek   11 lutego 2020r. o 10:50

~~Rdzawy Wawrzynek

Postów:

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz napisał(a): https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-vera-jourova-o-polsce-to-nie-jest-reforma-to-jest-zniszczeni,nId,4313841

Jest za późno by Polskę ratować


Co za bzdety?!

(ściągnięte z sieci)
Najwyższy czas był zrobić coś z tą bezczelną nietykalną kastą!
Jest rzeczą niedopuszczalną, by ci, co skazują innych, sami bezkarnie okradali staruszki, okradali sklepy, doprowadzali do bankructwa przyzwoitych ludzi i jeździli po pijanemu samochodem.
Od dawna wszyscy są zgodni, że sądownictwo wymaga reform: Polska zajmuje 2 miejsce w Europie jeśli chodzi o ilość sędziów na 100 000 mieszkańców, a jednak przeciętny proces sięga 800 dni!
Już 15 lat temu prezes TK Rzepliński domagał się odebrania KRS sędziom https://wprawo.pl/rzeplinski-potwierdza-ze-zalecal-wyrwanie-sedziom-krajowej-rady-sadownictwa-wideo/
Jeśli w Niemczech można w ten sam sposób powoływać sędziów, to i w Polsce nie może to być sprzeczne z prawem unijnym.

Analogia obecnej sytuacji do końca XVIII wieku jest szersza niż się zauważa. Polska wyszła na zwróceniu się do Katarzyny o pomoc w obronie przeciw próbom reform, niczym Zabłocki na mydle. I zamiast uczyć się na błędach (najlepiej cudzych!) "nowe przysłowie Polak sobie kupi: że i przed szkodą i po szkodzie głupi". Czy się to nie sprawdziło?! Wtedy magnaci zwrócili się do Niemki Katarzyny, dziś Niemka ma na imię Aniela (zwana Angelą - a czemu np. Elżbieta nie jest Elisabeth II) ?! Wtedy magnaci zwrócili się w obronie praw i wolności, teraz europejsy dokładnie o to samo! Gorzej ! Logika i historia nie nauczyła ich, że Obcy ZAWSZE działają we WŁASNYM interesie, NIGDY w czyimś! W Polsce dość powszechny jest boski kult oddawany UE. Zakompleksieni tubylcy (niemożliwe, by Polacy działali przeciw Polsce!) są jedynymi w Europie Europejczykami. W skład UE wchodzą Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie,...) a Europejczycy są tylko w Polsce ;-) Do tego Europejcycy odporni na kontakt z rzeczywistością i jakikolwiek doświadczenie! Oto w obronie TK zwrócili się do Holendra, u którego NIE MA TK, a krytykowanie Ustaw jest penalizowane! Obrońca interesów polskich - UE uznała natychmiast polskich sędziów za europejskich. Jakoś nikt nie zapytał w którym europejskim kraju mogą ferować wyroki nasi "europejscy" sędziowie? Co ciekawe nasi europejscy kierowcy, podbiwszy konkurencyjnością niemal całą Europę, natychmiast przestali być europejscy, bo Eurosojuz uchwalił protekcyjne prawo chroniące transport przed Polakami! Po wejściu do UE sprzedaliśmy cukrownie Niemcom,bo "kwoty cukrowe i tak uniemożliwiały rozwój cukrownictwa i sprzedaży cukru", po czym UE natychmiast zniosła limity produkcji cukru! "Solidarność europejska" leży na dnie Bałtyku - Niemcy z Rosjanami dołożyli sporo do interesu kładąc Nordstream na dnie Bałtyku, byle tylko ominąć terytorium Polski i umożliwić odcięcie nam rosyjskiego gazu bez szkodzenia Niemcom! A ślepi głupcy dalej wierzą, że UE będzie bronić naszych interesów. Jest to szczególny rodzaj upośledzenia - folksdojcze i europejsy wyznają głęboką wiarę w "prawo UE" nie zauważając, że np. niemieccy i francuscy politycy też wybierają sobie sędziów! Ten rodzaj upośledzenia umysłowego może tylko rodzić głębokie współczucie !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 > >>