Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

~~Szaropopielata Portulaka niezalogowany
6 lipca 2020r. o 9:27
Opowieść jednej z nich?
Według informacji Radia Szczecin, sytuacja miała miejsce w marcu 2009 roku, gdy u ojca kobiety wykryto raka płuc. Chcąc pomóc schorowanemu ojcu, kobieta znalazła w internecie dane ordynatora oddziału i kierownika szpitala przy Reducie Ordona. Był nim wówczas prof. Tomasz Grodzki, który w związku z pełnionymi funkcjami bardzo rzadko samodzielnie operował.
– By obecny Marszałek Senatu podjął się operacji, trzeba było go do tego przekonać – poinformowała rozgłośnia.
–W czasie wizyty profesor zasugerował, że będzie mógł operować, ale to będzie kosztować – powiedziała kobieta, która zaznaczyła, iż jej rodzice bardzo długo wahali się, czy przekazać pieniądze obecnemu Marszałkowi Senatu – Tydzień później tata poszedł do gabinetu i wręczył profesorowi pieniądze w kopercie. Ja stałam na zewnątrz, czekałam na tatę. Była to kwota 2 tys. zł. Potem tata rzeczywiście był operowany przez profesora, jako pierwszy tego dnia, o 7 rano. Operacja się udała.
Pacjentowi ostatecznie wycięto nowotwór, jednak po dwóch latach zmarł. “Tata był bardzo uczciwym człowiekiem i do końca nie mógł pogodzić się z tym, że musiał zapłacić za tę operację” – relacjonowała rozmówczyni Radia Szczecin.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawobłękitna Lewizja niezalogowany
6 lipca 2020r. o 9:51
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Staroróżowa Robinia niezalogowany
6 lipca 2020r. o 12:33
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawoczerwony Winobluszcz niezalogowany
6 lipca 2020r. o 12:59

pis jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki.
Polska przestała iść w stronę wolnego rynku i wraca do PRL.
Wysokie wydatki socjalne i wysokie podatki - to droga Grecka.
Zabijanie w ludziach przedsiębiorczości i zaradności w zamian za zasiłki.
Podniesienie podatków i skomplikowane przepisy podatkowe.
Coraz to nowe obowiązki podatkowe a wmawiacie że zabieracie pieniądze złodziejom.

Korupcja polityczna i demoralizacja.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudożółta Hortensja niezalogowany
6 lipca 2020r. o 13:01
~~Staroróżowa Robinia napisał(a):


https://wpolityce.pl/polityka/507829-sieci-jak-trzaskowski-i-jego-ludzie-niszczyli-mn?fbclid=IwAR3M1LvpEsk_nl9Ceah8rc-ZWq2G-_49dfgrNNggqX3zZ6oj7niO5Q1l8oQ
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Oranżowy Winobluszcz niezalogowany
6 lipca 2020r. o 18:11
Piosenka o pseudo pandemii
https://youtu.be/ctWV50MZ3sk
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoczerwony Klon niezalogowany
6 lipca 2020r. o 18:52
Konfederacja głosuje na Dudę.


https://wpolityce.pl/polityka/507967-wyborcy-bosaka-wypuscili-spot-mimo-wszystko-duda-wideo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawobrązowa Fasola niezalogowany
6 lipca 2020r. o 20:30
TEORIA MANIPULACJI Noama Chomsky'ego:
1. Rozpraszanie uwagi:
Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez ciągłe rozpraszanie uwagi i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwrócenia uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.
„Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych, poprzez zniewolenie nieważnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte, bez czasu na myślenie”.

2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie:
Ta metoda jest również określana jako „problem – reakcja – rozwiązanie”. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu rozwiązanie problemu lub zapobieganie mu w przyszłości. Na przykład: pozwól, by rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności. Wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.

3. Zmiany wprowadzaj stopniowo:
Nie wprowadzaj radykalnych zmian drastycznie lecz stopniowo, przesuwaj granicę wytrzymałości i akceptacji krok po kroku, aż do granic wytrzymałości, rozbijając zmiany na kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalne zmiany społeczno-ekonomiczne latach 80. i 90., które doprowadziły do ukształtowania się ekonomii neoliberalnej: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność zatrudnienia, masowe bezrobocie, wypłaty na niskim poziomie, brak gwarancji godnego zarobku – wprowadzenie takich zmian jednocześnie wywołałoby rewolucję.

4. Strategia odroczenia:
Kolejny sposób na wprowadzenie niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności”, którą koniecznie będziemy musieli wprowadzić w przyszłości.
Ludziom łatwiej jest zaakceptować widmo przyszłego poświęcenie, niż wprowadzić zmianę od razu. Ponadto społeczeństwa mają tendencję do naiwnej wiary, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także przyjęcie jej w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas by wcielić ją w życie.

5. Mów do społeczeństwa jak do dziecka:
Większość reklam i komunikatów kierowanych do opinii publicznej wykorzystuje język oraz sposób argumentowania, jakiego używa się, przemawiając do dzieci lub osób umysłowo chorych, a więc uproszczony i wręcz infantylny. Im bardziej chcesz zamglić obraz rzeczywistości swojemu rozmówcy, tym bardziej staraj się infantylizować komunikat. Dlaczego?
„Jeśli będziesz mówić do osoby, jakby miała ona 12 lat, to po wpływem sugestii prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

6. Skup się na emocjach, a nie na racjonalności:
Wykorzystywanie emocji to klasyczna technika mająca na celu odstawienie racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki na bok. Co więcej, użycie języka odpowiednio nacechowanego emocjonalnie daje możliwość podświadomego zaszczepienia idei, pragnień, lęków, niepokojów, impulsów, a przez to wywołanie określonych zachowań.

7. Utrzymuj ludzi w ignorancji:
Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania kontroli.
„Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, a techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla niższych klas”.

8. Promuj przeciętność:
Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że bycie głupim, wulgarnym i niewykształconym jest w porządku.

9. Wzmacniaj w ludziach poczucie winy:
Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedyną osobą winną swoich niepowodzeń przez niedostatek inteligencji, zdolności lub własnych starań. Dzięki temu, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, który stawia jednostkę w niekorzystnej sytuacji, będzie ona żyła w poczuciu winy i dewaluacji własnej wartości, prowadząc do depresji. W takim stanie osoba stanie się bierna i niezdolna do podejmowania działań mających na celu zmianę systemu. Bierność oznacza brak rewolucji.

10. Poznaj ludzi lepiej niż oni są w stanie poznać siebie:
Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce spowodował rosnącą przepaść pomiędzy zasobami wygenerowanej wiedzy a tym, co jest dostępne (i tłumaczone) dla szerokich mas. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii elity władzy są w stanie posiąść zaawansowaną wiedzę na temat jednostek, jak i społeczeństwa, co pozwala im poznać człowieka lepiej, niż on sam może znać siebie. Oznacza to, że będąc w posiadaniu tej wiedzy można mieć większą kontrolę nad jednostkami, niż one same nad sobą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza