28 listopada 2005r. godz. 07:52, odsłon: 1370, Bolec.Info

Zwycięstwo nad Pogonią na zakończenie

BKS Bolesławiec pokonał na własnym boisku w ostatnim jesiennym meczu Pogoń Oleśnicę 2:1 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Paweł Rissmann (z rzutu karnego) i Jacek Jasiński.
Bolesławiecki zespół z dorobkiem 7 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek zajmuje w czwartoligowej tabeli 7. miejsce.
(fot. Bolec.Info)

Mecz rozpoczął się od ataków BKS-u. W 11-tej minucie akcja lewą stroną boiska Pietkiewicza została przerwana faulem w polu karnym. Rzut karny skutecznie wykorzystał Paweł Rissmann i 1:0 dla BKS-u. W 13-tej minucie Nowak zagrał na prawą stronę do Jacka Jasińskiego, który po indywidualnej akcji uderza z kilkunastu metrów na bramkę Musiałka. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. BKS prowadzi 2:0. W 29-tej minucie indywidualna akcja najlepszego w tym meczu Radka Pietkiewicza, który mija kilku obrońców Oleśnicy i uderza z 10 metrów na bramkę Pogoni. Piłka odbija się od obrońcy i minimalnie, obok słupka, wychodzi na rzut różny. Groźnie na bramkę oleśniczan strzelali także Haluch, Pietrzak i Rudyk. Za każdym razem skuteczną obroną popisuje się bramkarz Pogoni.
Druga połowa rozpoczyna się od kolejnych ataków BKS-u. W 50-tej minucie po strzale Rudyka piłka trafia w słupek. Dobitka Pietkiewicza zostaje zablokowana przez obrońców Oleśnicy. W czasie tej akcji Pietkiewicz został kontuzjowany. W 67-tej minucie błąd Popka przy wyprowadzeniu piłki z naszej połowy i strata. Akcję Pogoni zakończył celnym strzałem z bliska Arkadiusz Bogusz. Po zdobyciu kontaktowej bramki piłkarze Pogoni ruszyli do odważniejszych ataków na bramkę BKS-u. W 87-tej minucie po zagraniu Kumosia w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rissmann. Jego strzał jednak z kilkunastu metrów trafia wprost w bramkarza.

BKS Bolesławiec: Przykłota, Nitarski, Pietrzak, Demczar, Nowak, Mucha, Rudyk (73. R.Kumoś), J.Jasiński, Haluch, Rissmann, Pietkiewicz (52. Popek)