ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4243, 17 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

14 kwietnia 2017r. godz. 09:02, odsłon: 2756, Zespół Szkół Elektronicznych
Erasmus Plus zakończony
Czteroosobowy zespół z ZSE w Bolesławcu wziął udział w spotkaniu kończącym dwuletni projekt „MINT – Kits for Kids”
Bolesławiec - Informacje: Erasmus Plus zakończony Uczniowie ZSE (fot. Zespół Szkół Elektronicznych)

W ubiegłym tygodniu, w dniach 2-8 kwietnia 2017r., czteroosobowy zespół z ZSE w Bolesławcu wziął udział w spotkaniu kończącym dwuletni projekt „MINT – Kits for Kids” realizowany w ramach programu Erasmus+. Koordynator projektu - pani Izabela Zdunek-Głowacka - wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych - panem Mariuszem Potyszką -  oraz uczniami klasy 3t – Dominikiem Olszowym i Jakubem Woźniakiem - spędzili tydzień w Ibbenbüren w Niemczech.

Spotkanie miało na celu podsumowanie dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami partnerskimi z Polski, Bułgarii, Niemiec, Włoch, Węgier. Uczestnicy spotkania przywieźli tytułowe „zestawy” (Kits for Kids) i zaprezentowali je uczniom szkoły podstawowej podczas zajęć zorganizowanych w niemieckiej szkole. Ponadto mieliśmy okazję zaprezentować swoje kraje, miasta, szkoły oraz wszelkie podejmowane działania projektowe na uroczystej gali kończącej projekt. Po oficjalnej części, po przemówieniach koordynatora z Niemiec,  burmistrza Ibbenbüren i zaproszonych gości prezentowaliśmy nasze stoiska oraz zbudowane urządzenia. Na spotkaniu obecni byli również młodsi uczniowie, którzy „testowali” nasze zestawy. Na naszym stoisku znajdowały się materiały informacyjne, tj. ulotki, broszurki, albumy o Bolesławcu i Dolnym Śląsku, informacje o szkole. Nie mogło zabraknąć, oczywiście,  znanej uczestnikom projektu bolesławieckiej ceramiki. 

Ponieważ głównym celem naszego projektu było rozbudzanie zainteresowań technicznych wśród uczniów od najmłodszych lat, zespoły zaprezentowały urządzenia interaktywne  uczące poprzez zabawę. Polscy uczniowie napisali oprogramowanie do urządzenia, które rozpoznaje kształty figur geometrycznych. Goszczący na prezentacji uczniowie szkoły podstawowej mieli za zadanie narysować kilka figur, pokazać je do kamery, która następnie podpisywała poprawnie narysowane figury. Interaktywne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Łącząc naukę z zabawą, dzieci poznawały nowe urządzenia i rozwijały swoje zainteresowania z zakresu matematyki, informatyki, natury i techniki (MINT).Organizatorzy spotkania zadbali również o organizację wolnego czasu. Po codziennych zajęciach w szkole mieliśmy okazję do zwiedzania okolic. Podziwialiśmy m.in. nowo wybudowaną filharmonię w Hamburgu, zwiedziliśmy port i stare miasto. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie zakładów tekstylnych oraz kopalni węgla na głębokości 1500 metrów.

Udział w projekcie dał nam wiele satysfakcji. Uczniowie mieli okazję do zdobywania nowych umiejętności, wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Ponadto poznawaliśmy kulturę, zabytki oraz kuchnię państw europejskich. Dzięki spotkaniom mieliśmy okazję porozumiewać się w języku angielskim i niemieckim w codziennych sytuacjach.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Zuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENA
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy