ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4006, 23 października 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


Tekst zlecony
Co robić w Warszawie na weekend?
10 października 2018r. godz. 17:38, odsłon: 1123

Wydarzenia w Warszawie odbywają się w prawie każdy weekend, a często też w tygodniu.

Bolesławiec - Informacje: Co robić w Warszawie na weekend?
(fot. pixabay.com)

Najlepiej sprawdzać repertuar nadchodzących imprez na bieżąco, aby znaleźć interesujące nas bezpłatne eventy. Jakie atrakcje można znaleźć? Wiosną i latem królują koncerty plenerowe i pokazy filmowe na świeżym powietrzu. Z kolei jesienią i zimą w Warszawie często organizowane są na przykład darmowe wykłady na temat sztuki czy historii albo bezpłatne warsztaty kulinarne. Sprawdź najciekawsze atrakcje!

Najciekawsze atrakcje Warszawy

Jak przeczytać można na blogu Eko Taxi, w Warszawie co roku odbywa się całe mnóstwo wspaniałych wydarzeń kulturalnych. Wiele z nich miało swoją pierwszą edycję jeszcze w latach 90. XX wieku, a nawet wcześniej! Dzięki temu, że różne wydarzenia kulturalne odbywają się w Warszawie cyklicznie, możemy z wyprzedzeniem zaplanować swój udział. Zazwyczaj, o ile organizatorzy nie zaznaczają, że dana edycja jest ostatnią, możemy spodziewać się imprezy w takim samym stylu za rok. Warto wcześniej zadbać nie tylko o kupienie odpowiedniego biletu, ale i zarezerwowanie wolnego w pracy!

Noc Muzeów

Noc Muzeów w Warszawie to coroczne wydarzenie kulturalne, znane i lubiane przez bardzo wiele osób w różnym wieku. W trakcie tej imprezy uczestnicy mogą w godzinach nocnych zwiedzać najróżniejsze muzea, galerie i instytucje kultury. W wielu placówkach widzom są udostępniane miejsca i obiekty na co dzień niedostępne. Jako dodatkowe atrakcje organizowane są także koncerty, warsztaty czy poczęstunki. I choć co roku do muzeów ustawiają się długie kolejki, warto się wybrać na to wydarzenie, ponieważ tylko z jego okazji zwiedzanie możliwe jest za darmo lub za symboliczna opłatą, która należy uregulować przy wejściu do pierwszej instytucji.

Tor Służewiec - wyścigi konne

Wydarzenia w postaci wyścigów konnych na Torze Służewiec odbywają się w każdy weekend od kwietnia do listopada. Ta impreza cieszy się powodzeniem zarówno wśród rodowitych warszawian, jak i przyjezdnych turystów. Niesamowite emocje towarzyszące sportowej rywalizacji dżokejów i ich koni udzielają się dużym i małym widzom wyścigów.

Łazienki Królewskie - Koncerty Chopinowskie

W Łazienkach Królewskich w Warszawie w każdą niedzielę w okresie od połowy maja do końca września odbywają się fantastyczne wydarzenia muzyczne. Dwa razy dziennie, o godzinie 12:00 i potem o 16:00, można za darmo posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu najznamienitszych pianistów oraz młodych, obiecujących artystów. Po koncercie warto jeszcze przespacerować się po terenie Łazienek Królewskich, podziwiając zabytki i piękne ogrody.

Kino Muranów i Kino Praha - 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Dwa ostatnie weekendy września otwierają i zamykają 5 już edycję familijnego wydarzenia filmowego. Festiwal Kino Dzieci to projekcje ponad 100 filmów dla dzieci w różnym wieku. Ponadto zaplanowano twórcze warsztaty, inspirujące prelekcje oraz spotkania z gośćmi specjalnymi i twórcami filmów. Po zakończeniu festiwalu także warto wybrać się z Eko Taxi do Kina Muranów lub Kina Praha, a na pewno znajdziemy ciekawe propozycje filmowe dla całej rodziny.(Zlecony tekst)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 23.10.2018, Cezary Przybylski nadal marszałkiem?
  - 23.10.2018, Zderzenie trzech aut na Garncarskiej
  - 23.10.2018, Kozak o Olimpiadzie
  - 23.10.2018, Cisza jak na budowie
  - 23.10.2018, Podział mandatów w Radzie Powiatu
  - 23.10.2018, Tablica wciąż z błędami
  - 23.10.2018, Rowery miejskie jesienią?
  - 23.10.2018, Pomnik na 100-lecia Odzyskania Niepodległości
  - 23.10.2018, Dariusz Pawliszczy wójtem gminy Gromadka
  - 22.10.2018, Robert Relich burmistrzem Nowogrodźca
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

Wybory samorządowe 2018 w powiecie bolesławieckim
Cisza jak na budowie Cisza jak na budowie

Na cztery dni przed wyborami rozpoczynano "budowę" bloku operacyjnego w szpitalu. Dziś nie dzieje się tam nic.

Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - raport specjalny
Zbierali pieniądze dla Klekusiowa Zbierali pieniądze dla Klekusiowa

Udało się podczas podróży zebrać Ceramicznym Expressem kwotę 2194,34 zł.