Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
25 października 2009r. godz. 10:42, odsłon: 2021, Bolec.Info / DC

Fatalna czwarta kwarta

Drużyna TOP Bolesławiec rozegrała w sobotę, 24 października 2009r. kolejny mecz. Przeciwnikiem była drużyna z Wałbrzycha.
(fot. Top Bolesławiec)
Mecz zakończył się wysoką przegraną drużyny gospodarzy, którzy ulegli 67-87.

Pierwsza kwarta, którą nasi koszykarze zaczęli piątką: Wilas, Kureła, Wójcik, Doliński, Napiórkowski, nie wyszła naszym koszykarzom najlepiej. Szybka gra drużyny przeciwnej spowodowała, że bardzo szybko odskoczyli nam na parę oczek wygrywając 21-14.

Po krótkiej przerwie, każdy kibic miał nadzieję, że koszykarze TOP-u pokażą, że potrafią jednak grać w koszykówkę - i tak też się stało. Wielka rotacja w składzie i więcej odpoczynku dla podstawowych graczy pokazało, że jesteśmy w stanie grać jak „równy z równym” z przyjezdnymi. Tę kwartę po bardzo dobrej, twardej obronie nasi zawodnicy wygrali 26-21 i na przerwę schodziliśmy z 2 punktową stratą.

Kolejna kwarta grana była w dobrym szybkim tempie, jedni jak i drudzy dobrze rozgrywali akcje, które kończone były punktami. Dobra gra naszego rozgrywającego i centra pozwoliła nam po tej kwarcie wierzyć, że ten mecz zakończy się dobrze dla naszych koszykarzy. Ta kwarta zakończyła się niewielką przegraną 20-17.

Ostatnia cześć tego meczu była jedną z najgorszych kwart naszego zespołu. W tej kwarcie nie wychodziło naszym zawodnikom dosłownie nic. Widać było już bardzo duże zmęczenie lidera naszej drużyny Krzysia Kureły, pod deską też nie było żadnego zrozumienia, bardzo mało zmian, bardzo rwana gra gospodarzy przyniosła klęskę naszego zespołu. Wynik tej kwarty to aż 25-10 dla Górnika.

ADLER TOP Bolesławiec: Krzysztof Kuryła (20), Tomasz Wilas (17), Piotr Napiórkowski (13), Michał Mucha (12), Jacek Wójcik (4), Marcin Kozłowski (1), Daniel Czernia (0), Bartosz Doliński (0), Piotr Miarka, Łukasz Czerkas
Trener: Piotr Rydz

DARK DOG-GÓRNIK N.M Wałbrzych: Maciej Łabiak (26), Mateusz Myślak (16), Marcin Karwik (15), Jakub Kołodziej (12), Krzysztof Sujka (8), Michał Borzemski (6), Adam Adranowicz (4), Łukasz Kozłowski (0), Paweł Kaliński, Grzegorz Łuczak, Paweł Wincek
Trener: Ewa Smaglińska