ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4588, 27 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Dom Seniora zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: Pogoda: Dotrzymujemy słowa

Treść posta:
~~Chabrowy Cząber napisał(a):
PIS oraz ten człowiek nie kumają, że z biedy wychodzi się DZIĘKI PRACY, a nie dzięki zasiłkom. Nie można na niego głosować tylko dlatego, że jest z Bolesławca.

Aby praca się opłacała to trzeba mieć rynek zbytu. Różne są metody na rozruszanie rynku wewnętrznego. Można uruchomić np roboty publiczne. U nas spróbowano tego wariantu z autostradami. Niestety patologia w zamówieniach publicznych jest tak wielka że cała operacja zakończyła się bankructwami wykonawców, przy kosztach budowy najwyższych na świecie. Ciekawe dokąd uciekły te pieniądze.
Z autostradami się nie udało to trzeba było spróbować czegoś innego, prostszego i bardziej skutecznego. Rynek na 500+ zareagował bardzo pozytywnie. Wszystkie wskaźniki ekonomiczne wyskoczyły w górę. Przy okazji ten program zmotywował pracodawców do podzielenia się zyskami z pracownikami. Bo do tej pory pracodawcy swoje krociowe zarobki przeznaczali głównie na zakupy luksusowych dóbr u zagranicznych dostawców (drogie samochody, jachty, wycieczki, domy letniskowe).
Dodatkową motywacją do podwyżki wynagrodzeń jest podwyżka płacy minimalnej. Można tu się obrażać na władzę, ale nie można ludziom płacić za uczciwą pracę, środków nie wystarczających na przeżycie czy założenie rodziny. Wyższe płace zaś pobudza rynek wewnętrzny więc impuls dekoniunktury, płynący z Niemiec być może będzie zrównoważony i dalej będziemy mieć dobre wskaźniki ekonomiczne.

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazkareklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji