Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
~Antoni niezalogowany
10 listopada 2015r. o 12:32
~ napisał(a):
Kosy na sztorc i gonić okupanta.
Na koń, szable w dłoń.
Antoni zarządź mobilizację zwołaj pospolite ruszenie i ze śpiewem na ustach "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" goń okupanta.

Dziękujemy za pomysł. Zastanowimy się - może skorzystamy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sensacyjne pogłoski niezalogowany
10 listopada 2015r. o 12:51
Krążą bardzo sensacyjne pogłoski.Ponoć ktoś dokopał się do dokumentów że to Antoni M podłożył bombę w samolocie z Polską delegacją do Smoleńska.
Sam przezornie pojechał pociągiem.Potem dla zatarcia śladów rozpętuje co raz to nowe wizje katastrofy oskarżając kogo się da.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
10 listopada 2015r. o 14:58
~zacofany moher napisał(a):
misiekELF napisał(a):
A co by było gdyby nasi dziadkowie zamiast interesować się światem który ich wtedy otaczał, tym co było dla nich "tu i teraz", świętowali zwycięstwo w Bitwie pod Grunwaldem...?

Dlaczego ZAMIAST?
Nasi przodkowie świętowali zwycięstwo pod Grunwaldem ([i]vide[/i] monumentalny pomnik grunwaldzki w Krakowie odsłonięty w 1910 roku) i JEDNOCZEŚNIE przygotowywali się do ostatecznej rozgrywki o wolną Polskę.
Tak też czynimy i my.
Dbałość o pamięć historyczną nie oznacza, że nie interesujemy się teraźniejszością i przyszłością.


A w jaki to sposób przygotowujemy się do tej rozgrywki?
Głosując ciągle na tych samych złodziei albo w ogóle nie głosując bo nie ma na kogo i jęcząc tylko jak to nic się nie zmienia? Wyjeżdżając z tego kraju za chlebem? Kłócąc się między sobą czyja partia jest naj? Powtarzając jak to wiele zawdzięczamy innym, jak to dobrze nam się żyje i tym dobrobytem powinniśmy się dzielić z "potrzebującymi" w imię tolerancji mimo że "potrzebujący" nas nie tolerują? Nazywając każdy przejaw walki o to co jeszcze z tego kraju zostało faszyzmem? Godząc się na to że mając system emerytalny, który wprowadzony został teoretycznie po to żebyśmy sami wypracowali swoje emerytury a nie dzieci nas utrzymywały na starość i tak emerytur nie będziemy mieć bo "nie będzie kto miał na nie pracować - mamy starzejące się społeczeństwo, niż demograficzny" (moja mama uwielbia ten temat: "tak, Ty pracujesz na moją emeryturę bo ja się przecież przez 40 lat opier... i to od leżenia do góry brzuchem mam chory kręgosłup, zniszczone stawy...")?

Powiedz kto, gdzie i jak się przygotowuje do walki, z kim, o co (co oznacza dla niego/was "wolna Polska") i w jaki sposób będzie walczył, może dołączę.


Dopisane 10.11.2015r. o godz. 14:58:

Jak na razie z tego co widzę walczymy ze sobą...
http://www.bolec.info/index.php?boleslawiec=forum&forum=16&act=showtopic&topic=100685&strona=last

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~saba niezalogowany
10 listopada 2015r. o 16:45
Mam lepszy sposób na spędzanie czasu i niż marsze i manifestacje nie wiadomo po co i komu i słuchać nienawiści polityków , teorii zamachowych i innych głupot.Na Maltę nie ma komu pojechać bo ...bo sie Prezydent boi odpowiedzialności , natomiast stać pod pomnikami Smoleńskimi i pitolić o jakiś tam racjach stanu to ich pełno .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
10 listopada 2015r. o 21:27
misiekELF napisał(a):
A w jaki to sposób przygotowujemy się do tej rozgrywki?
Głosując ciągle na tych samych złodziei albo w ogóle nie głosując bo nie ma na kogo i jęcząc tylko jak to nic się nie zmienia? Wyjeżdżając z tego kraju za chlebem? Kłócąc się między sobą czyja partia jest naj? Powtarzając jak to wiele zawdzięczamy innym, jak to dobrze nam się żyje i tym dobrobytem powinniśmy się dzielić z "potrzebującymi" w imię tolerancji mimo że "potrzebujący" nas nie tolerują? Nazywając każdy przejaw walki o to co jeszcze z tego kraju zostało faszyzmem? Godząc się na to że mając system emerytalny, który wprowadzony został teoretycznie po to żebyśmy sami wypracowali swoje emerytury a nie dzieci nas utrzymywały na starość i tak emerytur nie będziemy mieć bo "nie będzie kto miał na nie pracować - mamy starzejące się społeczeństwo, niż demograficzny" (moja mama uwielbia ten temat: "tak, Ty pracujesz na moją emeryturę bo ja się przecież przez 40 lat opier... i to od leżenia do góry brzuchem mam chory kręgosłup, zniszczone stawy...")?

Powiedz kto, gdzie i jak się przygotowuje do walki, z kim, o co (co oznacza dla niego/was "wolna Polska") i w jaki sposób będzie walczył, może dołączę.Dopisane 10.11.2015r. o godz. 14:58:Jak na razie z tego co widzę walczymy ze sobą...
http://www.bolec.info/index.php?boleslawiec=forum&forum=16&act=showtopic&topic=100685&strona=last

MAKS - No widzisz, jak ty nic o życiu nie wiesz...
LAMIA - Jak to? Mam trzy fakultety!
MAKS - Eee tam, te wasze fakultety.

Naprawdę oprócz świata telewizji istnieje jeszcze inny - śmiem twierdzić, że realniejszy - świat. Czy to, że dzisiejsza młodzież nie wstydzi się swego patriotyzmu nie świadczy jednak o naszym małym zwycięstwie? My teraz nie musimy już walczyć o wolną Polskę (zbyt dosłownie traktujesz me słowa) - choć wolności musimy pilnować. Za to możemy walczyć o lepszą Polskę.
Uwierz - jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.
Poproś mamusię, by nie używała wulgaryzmów - to będzie Twój mały wkład.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 listopada 2015r. o 21:46
''Krzyż powróci przed Pałac Prezydencki? Kaczyński: to słuszna inicjatywa

Krzyż powróci przed Pałac Prezydencki? Opowiedział się za tym Jarosław Kaczyński. Jak mówił podczas przemówienia na Krakowskim Przedmieściu, inicjatywa w tej sprawie już trafiła do prezydenta Andrzeja Dudy. Krzyż miałby stanąć na dziedzińcu prezydenckiego pałacu''

a na Malcie premier Czech będzie ''reprezentował '' Polskę :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
10 listopada 2015r. o 21:53
Piekne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
10 listopada 2015r. o 23:57
Będzie pieknie, jak się odetną od upaińskiej tradycji.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza