Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Religia tak czy nie ?

2900
#falco nieaktywny
6 grudnia 2015r. o 22:30
:D [img=1449437430_xqyvdc4.jpg]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
6 grudnia 2015r. o 22:42
Jednak falco dal glos. Dziekuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Spartakus niezalogowany
6 grudnia 2015r. o 22:43


Pan M i jego profanum.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
6 grudnia 2015r. o 22:44
~ napisał(a): Francuzi już dawno porzucili religię, tradycje... i jak widać wyszło... im to delikatnie mówiąc - bokiem. Wcześniej polska wyzwolona lewica zawsze podawała przykład ateistycznej Francji, Szwecji czy tym podobnych "wyzwolonych" krajów jako przykład nowoczesności, tolerancji. Ściągali pomnik Jana Pawła II, a jednocześnie naspraszali obcych, którzy pobudowali sobie meczety i minarety... bo to oczywiście miało nas tak wzbogacić.


Kusi mnie aby się zmierzyć z tym wpisem.Nie wiem czy dam radę w kilku zdaniach.W myśl zasady im więcej zdań tym mniej zrozumienia.

Myślę że nazywanie jakiegokolwiek kraju ateistycznym jest bardzo daleko posuniętym nadużyciem.
Przecież wiara / tak jak marzenia / przypisana jest osobistej niezależnej od nikogo woli jednostki.
Nie ma na świecie takiej siły która była by w stanie kontrolować lub zmuszać kogokolwiek do zmiany wiary lub marzeń.
Ustroje tych państw to zwykła dalece posunięta tolerancja nie pozwalająca żadnej z religii na demonstrowanie wyższości nad pozostałymi.
Nie ma w nich miejsca ani na nakazy ani na zakazy wiary kogokolwiek w cokolwiek.
Gdyby w Polsce wprowadzić takie reguły to czy zmniejszyło by to ilość wiernych ?
Czy uniemożliwiło by im uczestnictwa w modlitwie w domu lub świątyni ?
Czy neutralność światopoglądowa i rozdział kościoła od państwa spowodował by powstanie meczetów zamiast innych świątyń ?

Uważam że / tak jak pisałem wcześniej / wiara jest przypisana z reguły do miejsca urodzenia i zamieszkania.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
6 grudnia 2015r. o 22:49
gover napisał(a): Jednak falco dal glos. Dziekuje.


przecież nie zasnął byś spokojnie
ne dziękuj bo czekałeś na to a ja że litościwy jestem ,musiałem ci ulżyć w cierpieniu...
ale nie dziękuj... :D

dałem głos?..zaśmiałem się tylko bo wiedziałem z czego i z kogo... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
6 grudnia 2015r. o 22:55
falco napisał(a): przecież nie zasnął byś spokojnie
ne dziękuj bo czekałeś na to a ja że litościwy jestem ,musiałem ci ulżyć w cierpieniu...
ale nie dziękuj... :D dałem głos?..zaśmiałem się tylko bo wiedziałem z czego i z kogo... ;)

Dziekuje za wyrazy litosci. Smiech to zdrowie. Poprosilem Cie o danie glosu.Dales glos. Dziekuje. Ulzyles w cierpieniu. Zasne spokojnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
6 grudnia 2015r. o 22:58
zapisz mi to jako dobry uczynek... :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
6 grudnia 2015r. o 23:00
falco napisał(a): zapisz mi to jako dobry uczynek... :D

Oczywiscie, zapisuje to jako Twoj dobry uczynek. Czekam na dalsze.
Mam nadzieje, ze nie zawiedziesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie