Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

22258
#Horus nieaktywny
2 lutego 2021r. o 12:00
co ty pieprzysz????
porównujesz Jezusa do szamana? to on przecież postawił na nogi Łazarza ...
no może nie szatańskimi gestami ale jednak...

więc może bądź ja ta siostra zmarłego co to wieść wysłała o śmierci brata który to miał ponoć chorować...
tylko o ile wiesz o czym piszę to ten ''szaman '' nie ocenił tego jako chorobę kończacą się śmiercią a wręcz odwrotnie ...to była ''choroba''na jego chwałę czy coś w tym typie...

a więc jeśli ja ''choruję '' to tylko po to by ciebie uleczyć i wyrwać ze szponów zabobonu...:]

doceń to i nie odrzucaj słów prawdy...:]

nie słuchasz ''metalu'' powiadasz?...:]
no tak ...trudno to połączyć z ''chórami anielskimi''...:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
2 lutego 2021r. o 12:16
Horus napisał(a): co ty pieprzysz????
porównujesz Jezusa do szamana? to on przecież postawił na nogi Łazarza ...
no może nie szatańskimi gestami ale jednak...

więc może bądź ja ta siostra zmarłego co to wieść wysłała o śmierci brata który to miał ponoć chorować...
tylko o ile wiesz o czym piszę to ten ''szaman '' nie ocenił tego jako chorobę kończacą się śmiercią a wręcz odwrotnie ...to była ''choroba''na jego chwałę czy coś w tym typie...

a więc jeśli ja ''choruję '' to tylko po to by ciebie uleczyć i wyrwać ze szponów zabobonu...:]

doceń to i nie odrzucaj słów prawdy...:]

nie słuchasz ''metalu'' powiadasz?...:]
no tak ...trudno to połączyć z ''chórami anielskimi''...:]

A kojarzysz może tekst Jezusa: "Idź, wiara twoja cię uleczyła", czy jakoś tak, bo z pamięci piszę. Więc nawet dla Jezusa było istotne co miał w sercu ten, który potrzebował pomocy. Nawet sam Bóg jest wobec ciebie bezradny, gdy mówisz mu NIE. Tak więc żadne znaki, żadne gesty na nic się du zdają.
Co do reszty. I ty i ja, dobrze wiemy że to żaden zabobon. Gdybyś walczył z zabobonem, nie byłbyś tak zaangażowany. Ty walczysz z realnym bytem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stalowoniebieska Liatra niezalogowany
2 lutego 2021r. o 13:12
CZŁOWIEK DZIEŁO .UJA
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 lutego 2021r. o 13:16
~~Bordowa Smagliczka napisał(a):
Horus napisał(a):

A kojarzysz może tekst Jezusa: "Idź, wiara twoja cię uleczyła", czy jakoś tak, bo z pamięci piszę. Więc nawet dla Jezusa było istotne co miał w sercu ten, który potrzebował pomocy. Nawet sam Bóg jest wobec ciebie bezradny, gdy mówisz mu NIE. Tak więc żadne znaki, żadne gesty na nic się du zdają.
Co do reszty. I ty i ja, dobrze wiemy że to żaden zabobon. Gdybyś walczył z zabobonem, nie byłbyś tak zaangażowany. Ty walczysz z realnym bytem.


coś tam kojarzę ale nie wierzę by jakakolwiek wiara w jakiekolwiek coś kiedyś realnie uleczyła ...

według pewnych zapisów można ufać ,pokładać nadzieję i ...na tym koniec...
ale nie wierzę ;) że ''bóg'' -jakikolwiek zakładając że istnieje - w moim przypadku jest bezradny ...w twoim też...
zabobon ? ty może w to nie wierzysz ale nie przypisuj mi własnych odczuć...;)
ja wierzę że to zabobon jak wiara w Mahometa czy Buddę ...;)

i to właśnie nie jest żadna walka o której wspominasz a chęć poznania źródeł tych zabobonów i tego do kogo one trafiają ...

co napisałeś ?
''Gdybyś walczył z zabobonem, nie byłbyś tak zaangażowany. ''
czyli według ciebie moje ''zaangażowanie'' to ''walka z bogiem''? no bo jeśli nie z zabobonem to z czym lub kim?

chodzi ci o ten ''realny byt''?

a czym on jest? co to takiego według ciebie i na czym polega ta moja z nim ''walka''?

potrafisz mi odpowiedzieć dlaczego Kościołowi nigdy nie podobały się ''walki'' czy to gnostyków czy kalwinistów?
dlaczego potępili Lutra?


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 lutego 2021r. o 13:25
:]


~~Bordowa Smagliczka napisał(a):
Horus napisał(a):

A kojarzysz może tekst Jezusa: "Idź, wiara twoja cię uleczyła", czy jakoś tak, bo z pamięci piszę. Więc nawet dla Jezusa było istotne co miał w sercu ten, który potrzebował pomocy. Nawet sam Bóg jest wobec ciebie bezradny, gdy mówisz mu NIE. Tak więc żadne znaki, żadne gesty na nic się du zdają.
Co do reszty. I ty i ja, dobrze wiemy że to żaden zabobon. Gdybyś walczył z zabobonem, nie byłbyś tak zaangażowany. Ty walczysz z realnym bytem.


coś tam kojarzę ale nie wierzę by jakakolwiek wiara w jakiekolwiek coś kiedyś realnie uleczyła ...

według pewnych zapisów można ufać ,pokładać nadzieję i ...na tym koniec...
ale nie wierzę ;) że ''bóg'' -jakikolwiek zakładając że istnieje - w moim przypadku jest bezradny ...w twoim też...
zabobon ? ty może w to nie wierzysz ale nie przypisuj mi własnych odczuć...;)
ja wierzę że to zabobon jak wiara w Mahometa czy Buddę ...;)

i to właśnie nie jest żadna walka o której wspominasz a chęć poznania źródeł tych zabobonów i tego do kogo one trafiają ...

co napisałeś ?
''Gdybyś walczył z zabobonem, nie byłbyś tak zaangażowany. ''
czyli według ciebie moje ''zaangażowanie'' to ''walka z bogiem''? no bo jeśli nie z zabobonem to z czym lub kim?

chodzi ci o ten ''realny byt''?

a czym on jest? co to takiego według ciebie i na czym polega ta moja z nim ''walka''?

potrafisz mi odpowiedzieć dlaczego Kościołowi nigdy nie podobały się ''walki'' czy to gnostyków czy kalwinistów?
dlaczego potępili Lutra?


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
2 lutego 2021r. o 14:06
Horus napisał(a):
potrafisz mi odpowiedzieć dlaczego Kościołowi nigdy nie podobały się ''walki'' czy to gnostyków czy kalwinistów?
dlaczego potępili Lutra?



Gdyby skończyło się na "naprawie kościoła", to sytuacja tych odszczepieńców byłaby zupełnie inna. Ale niestety zostali uwiedzeni możnym tego świata, dali się przekonać, że należy wykonać kolejny krok, skoro już zaczęło się walkę z Kościołem. I tak z chęci jego naprawy, zrodziła się chęć jego unicestwienia i przy okazji (a może raczej przede wszystkim), przejęcie jego dóbr. Z początkowo dobrego dzieła zrobiła się krwawa jatka. W tej sytuacji jesteś pewien że Kościół powinien kochać tych zdrajców? Po owocach ich poznacie. A jakie są ich owoce? Powstają wciąż nowe kościoły protestanckie, które głoszą swoją nową, jedynie słuszną wizję Boga. Ich liczba pewnie dochodzi już do miliona. Czy to umacnia wiarę w naszego Boga?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielate Przymiotno niezalogowany
2 lutego 2021r. o 23:53
Falco smagliczka próbuje Ciebie wpuścić w maliny (kanał) jak już nie zrobiła /

kogoś już mi przypomina
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladofioletowy Agrest niezalogowany
3 lutego 2021r. o 8:16
~~Fioletowy Nagietek napisał(a):
Zakłamana szuja.


Do wszystkich oprócz bolcowego hipokryty:

Jeśli cudza hipokryzja sprawia, że ktoś stanowi dla Ciebie zagrożenie, zachowaj odpowiedni dystans i nie stawaj się ofiarą. Nie toleruj fałszu!
Słowo hipokryta kryje w sobie myśl o oszukiwaniu, o ukrywaniu prawdy i działaniu w masce. Noam Chomsky, lingwista i analityk socjalny uważał, że hipokryzja to najgorsze zło współczesnej populacji. Stosowana w różnych dziedzinach życia przyczynia się do szerzenia nieuczciwości, nierówności, sporów i tym podobnych raniących następstw, jakie niesie za sobą stosowanie oszustwa. Jeżeli jakiś sposób postępowania się nam nie podoba lub wydaje się niesprawiedliwy, nie powinniśmy pochylać głowy i akceptować tylko dlatego, że inni tego oczekują. Jeżeli nie jesteś w czyimś typie, lepiej niech ta osoba się oddali i zakończy swój taniec fałszu.
Nie zadowalaj się chmurami hipokryzji i fałszu, kiedy możesz stanąć po stronie prawdy, godności i szacunku!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima