Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jak z małego Jasia wyrasta okrutny i bezwzględny Jan?
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 0:32
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~miłośniczka zwierząt niezalogowany
1 lutego 2016r. o 11:11
Wspaniały artykuł ! Brawo!
fajnie byłoby, gdyby dotarł do jak największej liczby osób ,które zastanowiłyby się głębiej nad swoim stosunkiem do zwierząt oraz nad reagowaniem na karygodne zachowania innych.

Mam w swoim sąsiedztwie myśliwego ,który strzelał z wiatrówki do suczki sąsiada i uszło mu to na sucho. Suczka miała i ma nadal 6 śrutów w ciele.

ostatnio zauważyliśmy ,że nasza suczka została draśnięta z wiatrówki,ale nie mogę nic z tym zrobić ,bo dowodów nie mam ..tylko domysły..
Na dodatek mój kot we wrześniu został otruty najprawdopodobniej cyjankiem potasu(opinia weterynarza ,po oględzinach i objawach zgonu kota)...a nie każdy ma w swoim domu taka truciznę...(myśliwi trują tym kuny)

jestem wściekła ,że nie mogę z tym nic zrobić!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~u. niezalogowany
1 lutego 2016r. o 15:13
Nie powinno być w żadnym razie społecznego przyzwolenia na krzywdzenie zwierząt i nikt nie powinien przymykać oczu na zauważone zło, trzeba reagować.
Dobry artykuł, dobrze byłoby gdyby jak najwięcej ludzi mogło go przeczytać
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pozwolenie na wiatrówkę niezalogowany
1 lutego 2016r. o 19:59
a może przykład ze stanów US i krótka weryfikacja przy zakupie wiatrówki/kuszy np. PESEL?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xyz niezalogowany
1 lutego 2016r. o 20:11
Oby dużo ludzi przeczytało i zrozumiało przesłanie. Oby w szkołach edukowali.. i oby znieczulicy ludzkiej jak najmniej było...
tego czy tych sk....ów nawet okrutnym i bezwzględnym Janem nazwać nie można....

https://www.facebook.com/iwona.franek/posts/998901166848948
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~DDA niezalogowany
2 lutego 2016r. o 0:33
Tytuł chwytliwy, ale nie adekwatny. Myślałem, że opiszesz problem DDA. A tu pieski,ha. Moja analiza i w dodatku tldr. Nawet osoby z trudnym dzieciństwem mało prawdopodobne, że będą męczyć zwierzęta. Żeby to robić, trzeba być sadystą, a to już źle funkcjonujący mózg. Albo jakaś mega trauma. HAHAH, to, że rodzić nie nauczył odpowiedzialności nic nie znaczy, sam będzie pewnie tego psa wyprowadzał. Znam dużo przypadków nieodpowiedzialnych osób już dorosłych i jakoś nigdy zwierza nie skrzywdzili. Koniec.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
11 lutego 2016r. o 11:41
Angelika Krzmińska napisał(a): Każdy posiadacz psa spotkał na swojej drodze niezliczoną ilość słodkich dzieciaczków, które żywo i entuzjastycznie reagowały na jego czworożnego przyjaciela. Niektóre z nich nie potrafiąc jeszcze mówić wymachiwały rękoma i wydawały zabawne dźwięki przypominające szczekanie psa, te nieco starsze z miejsca podbiegały do pieska, żeby go pogłaskać...(...)

Prosta sytuacja...w temacie o mężczyźnie, który rzucił psem ludzie o tym pisali...dziecko biegnie żeby pogłaskać pieska, piesek widząc obcego człowieka biegnącego wprost na niego reaguje obronnie - gryzie w wyciągniętą rękę - w jego mniemaniu - agresora...
Co na to dziecko? Co na to rodzic? Co na to właściciel psa?
Właściciel psa przeprasza i uspokaja że pies jest szczepiony (może pokazać dokumenty)a rodzic przeprasza za lekkomyślne zachowanie dziecka tłumacząc jednocześnie dziecku że nie wolno zaczepiać obcych zwierząt, ten piesek tylko się bronił bo go nie zna i się przestraszył...? Wszyscy rozstają się w zgodzie a dziecko nauczone bolesnym doświadczeniem następnym razem grzecznie pyta właściciela psa czy może go pogłaskać... Ilu ludzi by się tak zachowało!?
A ilu ludzi pokazałoby, że psa, który się tylko bronił, należy ukarać bo przecież zaatakował DZIECKO! Dziecko w ten sposób uczy się że mu wszystko wolno a zwierzę może tylko posłusznie znosić wszystko co mu dziecko robi, bo w razie sprzeciwu pies zostanie przecież ukarany. I wiele zwierząt też jest od szczeniaka uczonych, że nie mają prawa bronić się przed człowiekiem! Dlaczego maltretowany amstaff nie rzuca się do gardła oprawcy...? Przecież to silny pies, który jest w stanie powalić niedźwiedzia a wobec człowieka często jest bezbronny jak ratlerek...
W odpowiedzi na informację o mężczyźnie który rzucił psem, który ugryzł jego psa, wielu bolecnautów pisało: "a co jeśli pies zaatakowałby dziecko!?". No, co by wtedy było...?

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
11 lutego 2016r. o 13:55
Dwóch rzeczy nienawidzę , kłamczuchów i znęcania sie nad zwierzętami :> :> :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza