Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
COMMANDO szkoli młodzież
~ nie ma niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 8:56
czemu 62 kompania została rozwiązana skoro jest taka(była) SUPER ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3306
#Anonim3306 nieaktywny
26 czerwca 2016r. o 9:36
~ nie ma napisał(a): czemu 62 kompania została rozwiązana skoro jest taka(była) SUPER ?


W tamtym czasie najlepsi z najlepszych. Można by ich śmiało porównać umiejętnościami do obecnego GROM-u
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nie ma niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 15:03
ale mnie rozbawiłeć ;)
Więc czemu nie ma tej jednostki prawie jak grom ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malkon. niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 17:03
~nie ma napisał(a): ale mnie rozbawiłeć ;)
Więc czemu nie ma tej jednostki prawie jak grom ?

Znałem tę jednostkę i jej ludzi. Żołnierze tej jednostki byli wszechstronnie wyszkoleni. Nie można ich poziomu wyszkolenia w żaden sposób porównać do poziomu wyszkolenia żołnierzy innych jednostek. Wynikało to z celów, które w sytuacjach szczególnych mieli realizować żołnierze chodzący w czerwonych beretach. W tamtych, jak ktoś powiedział, " słusznie minionych latach" nikt nie chwalił się, że ma jednostki do zadań specjalnych. Dzisiaj mamy "Grom". Jednakże wydaje mi się, że zbyt dużo na jego temat mówimy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nie ma niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 17:25
znasz ta jednostkę (chyba z opowieści) ?
Więc czemu tej jednostki nie ma ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~post niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 17:47
Nie wiadomo, rozkaz rozwiązania jest do tej pory utajniony. Być może komuś zależało, żeby nie było u nas takich jednostek?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~1979 niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 22:06
takich kompani jak 62 ks był tyko trzy i każda z nich w razie zagrożenia miała inne zadanie do wykonania.Jakie to były zadania ujawniono dopiero po 20 latach po likwidacij tych kompani w książce COMMANDO-Nieznana historia. Od początku aż do końca istnienia kompanii żołnierze pełniący tam służbę nie byli świadomi do jakich celów byli szkoleni , było to tajemnicą. ?? ?? ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nie ma niezalogowany
26 czerwca 2016r. o 22:34
gOwną praawda !
Żadna tajemnica - w 1968 roku uczestniczyli w tłumieniu zamieszek w czechosłowacji
Ja se pytom czemu tej super prawie jak grom jednostki NIE MA ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.