Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Konfiguracja i zabezpieczenie serwera

14187
#aswel nieaktywny
9 sierpnia 2016r. o 7:26
Chodzi o serwer plików a więc takie usługi jak FTP, pocztak, www. W przyszłości również serwer streamingowy. Zastanawiam się jaki wybrać i co najważniejsze, jak to skonfigurować i zabezpieczyć, aby działał stabilnie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14887
#trek nieaktywny
9 sierpnia 2016r. o 7:41
Napisz więcej informacji. Jakiej wielkości jest ten serwer? W sieci są wprawdzie instrukcje jak to wszystko skonfigurować, ogarnąć. Sam jednak polecam nie zabierac się za to samodzielnie ale zatrudnić do tego kogoś. Jeśli nie przykładasz dużej wagi do bezpieczeństwa to ktoś może Ci się włamać i kończy się to zazwyczaj dość boleśnie ( zobacz jak przedstawia się sprawa firmy ad web).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
9 sierpnia 2016r. o 7:45
Jak zadajesz takie pytania to lepiej daj sobie spokój, temat zbyt obszerny.
Jeżeli to jakiś poważniejszy projekt, to skorzystaj z usług profesjonalistów.

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14187
#aswel nieaktywny
10 sierpnia 2016r. o 9:08
Ale co, mam teraz wymieniać specyfikację serwera jakim będzie trzeba zarządzać?
Szukam po prostu kogoś kto mi to wszystko ogarnie. Niezależnie jaki serwer by dostał. Ma to być serwer plików, ftp, www, pewnie w przyszłości również streaming.

Współfinansowanie ze środków europejskich, więc budżet jest całkiem przyjemny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12917
#infoSS nieaktywny
10 sierpnia 2016r. o 10:16
aswel napisał(a): Ale co, mam teraz wymieniać specyfikację serwera jakim będzie trzeba zarządzać?
Szukam po prostu kogoś kto mi to wszystko ogarnie. Niezależnie jaki serwer by dostał. Ma to być serwer plików, ftp, www, pewnie w przyszłości również streaming.

Współfinansowanie ze środków europejskich, więc budżet jest całkiem przyjemny.

Napisałem do Ciebie wiadomość na priv, znam się na tym i mogę pomóc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~sas niezalogowany
11 sierpnia 2016r. o 9:27
aswel napisał(a): Ale co, mam teraz wymieniać specyfikację serwera jakim będzie trzeba zarządzać?
Szukam po prostu kogoś kto mi to wszystko ogarnie. Niezależnie jaki serwer by dostał. Ma to być serwer plików, ftp, www, pewnie w przyszłości również streaming.

Współfinansowanie ze środków europejskich, więc budżet jest całkiem przyjemny.


W robocie korzystamy z bardzo podobnej usługi. Człowiek zajmuje się tym zdalnie. Jak coś się zaczyna dziać niedobrego: błędy, spam, nie działa itd. To w ramach płaconego abo. zajmuje się tym w miarę szybko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielaty Kiścień niezalogowany
20 listopada 2018r. o 14:11

Podaję pytanie, czy ktoś przybliżyłby mi temat serwerów VPS, nie mogę się połapać do czego to służy? Chcę postawić sobie bloga z ciastkami. Czytałam, że to jest najnowsza technologia, ale tylko tyle ogarnęłam przez ten informatyczny bełkot.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielaty Kiścień niezalogowany
20 listopada 2018r. o 15:31
Jeśli chodzi o serwery to warto pomyśleć o serwerze VPS, o ile chcesz mieć pełną kontrolę nad tym co masz. To najbardziej wygodne rozwiązanie sprawy. Jest też bardzo korzystne cenowo. Fajnie opisany temat przystępnie dla nieinformatyków masz tutaj Hosting w tej chwili też jest fajny, ale bardzo zależy który mogę polecić home.pl. W serwery dedykowane bym nie szła, chyba że masz parę tysięcy na zbyciu :)

Zmoderowano 20.11.2018 godz.15:41 - powód: link (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza