Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy badania na tarczycę są refundowane

~Ja niezalogowany
5 października 2016r. o 17:32
Ja mam niedoczynność i hashimoto. Badania ktore zleca mi co kilka miesięcy endokrynolog robię za darmo bo dowiadywalam się w nfz czy badania te przysługują chociaż lekarze rodzinni woleliby nie dawać skierowania albo czaruja że przysługują tylko raz czy dwa w roku. Jak ktoś nie wie co mu przysługuje to niestety za wszystko płaci niepotrzebnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
5 października 2016r. o 17:32
Ja mam niedoczynność i hashimoto. Badania ktore zleca mi co kilka miesięcy endokrynolog robię za darmo bo dowiadywalam się w nfz czy badania te przysługują chociaż lekarze rodzinni woleliby nie dawać skierowania albo czaruja że przysługują tylko raz czy dwa w roku. Jak ktoś nie wie co mu przysługuje to niestety za wszystko płaci niepotrzebnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~AGA niezalogowany
5 października 2016r. o 17:46
~ napisał(a): USG tarczycy można zrobić na NFZ. Skierowanie dostaniesz od lekarza pierwszego kontaktu, jeżeli masz nieprawidłowy wynik TSH. Jeżeli w opisie USG będzie sugestia dotycząca Haschimoto, to musisz prywatnie wykonać badanie ATPO w kierunku autoimmunodiagnostyki. Do endokrynologa na NFZ długo się czeka, lepiej wybrać się prywatnie.

niby można ale jak mam siedzieć w tych kolejkach...a usg nie trzeba robić bo endo robi na każdej wizycie,polecam doktora Szymczaka z Wrocławia bliżej przyjmuje w Lubinie i Jaśkowicach Legnickich,Tylko nie wiem jak z terminami bo ja zapisuję się z wizyty na wizytę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
5 października 2016r. o 18:11
~AGA napisał(a):
~ napisał(a): USG tarczycy można zrobić na NFZ. Skierowanie dostaniesz od lekarza pierwszego kontaktu, jeżeli masz nieprawidłowy wynik TSH. Jeżeli w opisie USG będzie sugestia dotycząca Haschimoto, to musisz prywatnie wykonać badanie ATPO w kierunku autoimmunodiagnostyki. Do endokrynologa na NFZ długo się czeka, lepiej wybrać się prywatnie.

niby można ale jak mam siedzieć w tych kolejkach...a usg nie trzeba robić bo endo robi na każdej wizycie,polecam doktora Szymczaka z Wrocławia bliżej przyjmuje w Lubinie i Jaśkowicach Legnickich,Tylko nie wiem jak z terminami bo ja zapisuję się z wizyty na wizytę .


proszę o jakiś namiar na Szymczaka we Wrocławiu jesli można tel. to super :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Edyta niezalogowany
5 października 2016r. o 18:21
Jeśli wynik TSH wyszedł w normie,czy robić jeszcze rozszerzone dla pewności? Czy ten pierwszy wynik od razu wyklucza tarczycę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bb niezalogowany
5 października 2016r. o 18:36
Strasznie ważny jest poziom wit D3. Poczytajcie jaki to ma też wpływ na tarczyce
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aga niezalogowany
6 października 2016r. o 8:16
~Edyta napisał(a): Jeśli wynik TSH wyszedł w normie,czy robić jeszcze rozszerzone dla pewności? Czy ten pierwszy wynik od razu wyklucza tarczycę?

Tsh zawsze robiłam co roku wynik zawsze poprawny w granicach normy ale przy górnym pułapie.Lekarz pierwszego kontaktu mówił że ok.Samopoczucie do bani,skóra szorstka włosy jak mop,senność, o zerowej przemianie materii nie wspomnę .Zrobiłam wszystkie badnia,okazało się że mam hasimoto,guzki na tarczycy Bogu dzięki nie grożne spowodowane przewlekłym zapaleniem tarczycy.Endokrynolog powiedział że przy moim stanie zdrowia i samopoczuciu tsh powinno byc dużo niższe.Leczę się dopiero rok ,biorę eutyrox.tsh spadło do niższej wartości, czuję się jak osiemnastka ,jestem pełna życia,mało tego waga spada w dół.Leczę się u dr.Szymczaka w Jaśkowicach Legnickich.Tylko z tego co się orientuję to do końca roku nie ma miejsc.Ale spróbuj przychodnia w Jaśkowicach Legnickich
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~AGA niezalogowany
6 października 2016r. o 8:18
Jak będziesz tam dzwonic i umawiać się na wizytę to powiedzą Ci z jakimi wynikami badań masz przyjechać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza