Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wesołego Halloween bolesławianie!
~ niezalogowany
2 listopada 2016r. o 8:41
~xxx napisał(a): A jak ktoś nie obchodzi zmałpowanego Halloween to znaczy że nie jest progresywny, postępowy i światły, tylko zacofany?

Mamy swoich kolędników na Święta Bożego Narodzenia, gdzie też się można przebrać za śmierć, diabła, pasterzy, chłopa, Żyda, anioła, króla Heroda ze strażą, Maryję i Józefa.

No ale lepiej być nowoczesnym i zmałpować.

NA SZCZĘŚCIE, szczyt popularności Halloween w Polsce już był. 2 lata temu. Według badań, 2 lata temu co 4 Polak deklarował, że bawi się w to. W tym roku już co 6.

Co ciekawe, zasługi w tym ma lewacka propaganda. Polacy to przekorny i mądry naród, szczególnie gdy zdadzą sobie sprawę, że wmawiana propaganda jest płytka, bez wartości, zmałpowana. A druga sprawa, to co raz częściej na portalach społecznościowych zamieszczane są grafiki, aby dyniowej parady nie obchodzić, a raczej zapalić znicz osobie zmarłej i że mamy swoje tradycje.


Podaje badania - http://www.polskieradio.pl/5/240/Artykul/1685662,Spada-popularnosc-Halloween-w-Polsce-Licznie-obchodzimy-Dzien-Wszystkich-Swietych
Spada popularność Halloween
Z jednej strony można odnieść wrażenie, że Halloween zagościło w polskiej tradycji. W sklepach pojawiają się z tej okazji specjalne kostiumy, maski i gadżety, organizowanych jest też wiele imprez tematycznych, na których odprawia się modły i urządza zabawy na wzór krajów anglosaskich. Okazuje się jednak, że Polacy odchodzą od tych zwyczajów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PAYBACK, zaledwie 13% Polaków celebruje ten zwyczaj, podczas gdy w ubiegłym roku chęć udziału w różnego rodzaju inicjatywach związanych z Halloween deklarowało 75% Polaków. Również wśród najmłodszych Halloween traci na popularności i nie przekonuje ich nawet zabawa pt. ”Cukierek albo psikus”. Większość rodziców (78%) deklaruje, że ich dzieci nie obchodzą tego zwyczaju. W przekonaniach na temat Halloween Polacy są bardziej podzieleni, choć wciąż nie wykazują większego zainteresowania nim. Co trzeci ankietowany twierdzi, że nie widzi nic złego w obchodzeniu Halloween, ale nie jest też jego entuzjastą. Zaledwie 1/4 Polaków traktuje ten dzień jako zabawę i nie doszukuje się w nim głębszego znaczenia. Nie brakuje jednak również krytyków Halloween. Co piąta osoba zapytana przez PAYBACK uważa, że ten zwyczaj niepotrzebnie wypiera rodzimą tradycję i niszczy nastrój Dnia Wszystkich Świętych, a nieco ponad 10% ankietowanych twierdzi, że Halloween jest niezgodne z nauką Kościoła i nie powinno się go w ogóle obchodzić. Mniej krytyczni są młodzi Polacy. Tylko dla 15% spośród nich Halloween jest zwyczajem wypierającym rodzimą tradycję, a dla 10% obchodzenie tego dnia jest niezgodne z nauką Kościoła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mirosław Parejko niezalogowany
24 listopada 2016r. o 10:28
Drodzy Ziomkowie z miasta mego rodzinnego (i ślicznego),

Teoria mówi że środki komunikacji społecznej (czyli media) mają dostarczać informacje, edukować, kształtować postawy, etc... Ładnie powiedziane.

Ponownie i uważnie przeczytajcie te powyższe wypociny bardzo zaangażowanego redaktorka i popatrzcie jak antypolskie środowiska (funkcjonujące pośród Was) kreatywnie to rozumieją.
To nie jest publicystyczny artykuł nakłaniający do dyskusji społecznej, refleksji, etc., - tworzący i budujący więzi lokalnej społeczności, etc. - co winno być rolą obiektywnych i rzetelnych mediów...
(nie wspominamy nawet o tych - patriotycznych).

To klasyczna i ordynarna - komusza, anty-katolicka agitka w stylu lat 50-tych, wrzucona na żywca akurat przed jednym z ważniejszych dla Polaków świętem.
Świętem pamięci o naszych nieobecnych już: bliskich, przyjaciołach, o naszych pomordowanych bohaterach - wszystkich tych, których pamięć chcemy zachować i czcić...

A tu hop... i jakiś szczeniak wrzuca Wam kupę gówna z radosnym i bezczelnym uśmiechem niewiniątka.
Tylko wynajęty manipulator o złej woli albo skończony i d i o t a mógłby odpalać taki numer.
Czy nikt z Was tego nie zauważył czy zabrakło odwagi na krytykę?!

Skąd Wam się urwał ten lewacki agitator od siedmiu boleści... ?!
Trzecie to czy czwarte pokolenie polskojęzycznych apatrydów?
Kto go tak zgrabnie nakręca?

Marcinie Marczewski, domorosły marksisto:
Jeśli zachciało ci się rewolucji a la Gramsci czyli komunistycznego przewrotu kulturowego - wypowiadaj się nie w imieniu mieszkańców miasta lecz raczej (i wyłącznie) - komuszej jego części.
Będziesz bardziej wiarygodny.
A tak - śmiało można napisać że tradycyjnie robisz z siebie upiornego idiotę.

Szanowni Czytelnicy:
Czy to przypadkiem nie jest wykładnia linii ideologicznej całego tego "portalu" z bożej łaski?
I od kiedy specjalistami od zarządzania sprawami lokalnymi portalu na końcu Polski są czerwoni macherzy z Krakowa - rękami miejscowego zdemoralizowanego aktywisty?!
Nie zastanawia Was to?

Czy naprawdę lubicie gdy się Wam wodę z mózgu robi i rozrzuca po waszym własnym podwórku takie oto śmiecie?

Wasz były sąsiad,
Mirosław Parejko

PS
Mała, zabawna ciekawostka:
Spróbujcie wpisać w swoje posty słowo "i d i o ta" lub "d e b i l" (bez spacji) a następnie kliknijcie "Podgląd" na dole aby sprawdzić tekst... :-) To nie są słowa zabronione - to rzeczowniki pospolite.
Czy to aby nie rodzaj cenzury?
I pomyślcie: czy aby nie robią z Was głupków?!

Aczkolwiek w pozostałych bolesławieckich merdiach wcale nie jest lepiej...
I nie tylko bolesławieckich; jak ogólnie wiadomo - wszystkie one są założone i prowadzone przez komuchów i ich pomagierów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mirosław Parejko niezalogowany
24 listopada 2016r. o 15:29
Poprawki do poprzedniego wpisu:

Zdanie:
"Czy nikt z Was tego nie zauważył czy zabrakło odwagi na krytykę?!"

Zamieniam na:
"Tylko część z Czytelników zauważyła to i prawidłowo zinterpretowała cel tej prowokacji"

Zdanie ostatnie winno brzmieć tak:
"I nie tylko bolesławieckich; jak ogólnie wiadomo - niemal wszystkie media lokalne - (jak i ogólnopolskie) są założone i prowadzone przez komuchów i ich pomagierów."

MP
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
24 listopada 2016r. o 16:02
~Mirosław Parejko napisał(a): Ponownie i uważnie przeczytajcie te powyższe wypociny bardzo zaangażowanego redaktorka i popatrzcie jak antypolskie środowiska (funkcjonujące pośród Was) kreatywnie to rozumieją.


Dlaczego Pan mnie obraża?

~Mirosław Parejko napisał(a):
To nie jest publicystyczny artykuł nakłaniający do dyskusji społecznej, refleksji, etc., - tworzący i budujący więzi lokalnej społeczności, etc. - co winno być rolą obiektywnych i rzetelnych mediów...


Oczywiście, że to nie jest artykul. To jest felieton. Felieton to forma z zalozenia subiektywna prezentujaca konkretne poglady autora.
Czy tekst naklonil do dyskusji? Moim zdaniem tak, widac to w komentarzach pod tekstem.

~Mirosław Parejko napisał(a):
To klasyczna i ordynarna - komusza, anty-katolicka agitka w stylu lat 50-tych, wrzucona na żywca akurat przed jednym z ważniejszych dla Polaków świętem.


To już Pana opinia - ma Pan do niej prawo.

~Mirosław Parejko napisał(a):
Świętem pamięci o naszych nieobecnych już: bliskich, przyjaciołach, o naszych pomordowanych bohaterach - wszystkich tych, których pamięć chcemy zachować i czcić...


Moim zdaniem mozna sie bawic podczas Halloween jednego dnia, a innego w zadumie odwiedzac groby bliskich i wspominac pomordowanych bohaterow.
Nie wszyscy musza to podzielac - nikt nikogo nie zmusza do obchodzenia tego czy tamtego swieta.


~Mirosław Parejko napisał(a):
A tu hop... i jakiś szczeniak wrzuca Wam kupę gówna z radosnym i bezczelnym uśmiechem niewiniątka.


Po raz kolejny pytam - dlaczego Pan mnie obraza?
Uzywa Pan takich wznioslych slow, pisze Pan o bohaterach, o kraju. To takie patriotyczne. Ale czy prawdziwemu patriocie przystoi obrazac innych, nawet jesli maja inne poglady? Moim zdaniem nie.


~Mirosław Parejko napisał(a):
Skąd Wam się urwał ten lewacki agitator od siedmiu boleści... ?!


Dlaczego Pan mnie obraza? Mysli Pan, ze jak mnie Pan nazwie lewakiem to to zmieni moje poglady? Czy ja mam Pana nazwa prawiczkiem, zeby Pan zmienil swoje? Nie - ja szanuje poglady innych.


~Mirosław Parejko napisał(a):
Marcinie Marczewski, domorosły marksisto:
Jeśli zachciało ci się rewolucji a la Gramsci czyli komunistycznego przewrotu kulturowego - wypowiadaj się nie w imieniu mieszkańców miasta lecz raczej (i wyłącznie) - komuszej jego części.
Będziesz bardziej wiarygodny.


Po pierwszej niech Pan wiecej tego nie robi - niech mnie Pan nie obraza. Ostrzegam, bo jezeli jeszcze raz Pan to zrobi to jako polski patriota skorzystam ze swoich praw i bede zadam satysfakcji.


~Mirosław Parejko napisał(a):
Spróbujcie wpisać w swoje posty słowo "i d i o ta" lub "d e b i l" (bez spacji) a następnie kliknijcie "Podgląd" na dole aby sprawdzić tekst... :-) To nie są słowa zabronione - to rzeczowniki pospolite.


Obrazanie na tym forum jest zabronione. Jesli sie to Panu nie podoba to mowi: DO WIDZENIA.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 listopada 2016r. o 18:16

~Mirosław Parejko 7 godz. 23 min. temu


~Mirosław Parejko
Zdjęć: 0
Postów:



To klasyczna i ordynarna - komusza, anty-katolicka agitka w stylu lat 50-tych, i jakiś szczeniak wrzuca Wam kupę gówna z radosnym i bezczelnym uśmiechem niewiniątka.

wychodzi na to że jeśli były by to prawicowe lub ''katolickie pienia '' jakiś Parejko nic złego by w tym nie widział ...
ten sam Parejko ''radośnie i bezczelnie '' nazywa kogoś ''szczeniakiem'' nie widząc tego że sam tym samym ''wrzuca tu kupę gówna''


Szanowni Czytelnicy:
Czy to przypadkiem nie jest wykładnia linii ideologicznej całego tego "portalu" z bożej łaski?
I od kiedy specjalistami od zarządzania sprawami lokalnymi portalu na końcu Polski są czerwoni macherzy z Krakowa - rękami miejscowego zdemoralizowanego aktywisty?!
Nie zastanawia Was to?

jaką linię ''ideologiczną '' sam tu prezentujesz Parejko nawet tutaj czuję więc się nie rozpisuj ...

Czy naprawdę lubicie gdy się Wam wodę z mózgu robi i rozrzuca po waszym własnym podwórku takie oto śmiecie?

a za kogo ty się masz Parejko ?...jakie masz prawo do oceny innych i tego co im ''robi wodę z mózgu''
co do ''śmieci '' -popatrz ile sam ich tutaj wrzuciłeś ...


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ja niezalogowany
24 listopada 2016r. o 19:26
A ja lubię halowen.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mirosław Parejko niezalogowany
24 listopada 2016r. o 23:11
Odpowiadam w kolejności pytań/zarzutów:

1. Nie obrażam Pana lecz opisuję fakty. Słowo "redaktorek" nie jest obraźliwym - może jedynie sugerować moje poddawanie w wątpliwości pańskich kompetencji "dziennikarskich". W równy sposób mógłbym napisać że cała pańska pisanina mnie obraża (kilka osób zresztą to zrobiło).
Co do intencji - nikt nie ma wątpliwości do czyjej bramki Pan gra.
A osoby o zbyt wątłej psychice nie powinny zajmować się działalnością publiczną jeśli nie potrafią zdzierżyć ironii lub sarkazmu: sugeruję ćwiczenia asertywności.

2. Forma nie ma tu żadnego znaczenia i nie o definicję chodzi: płyciutka manipulacja. Jeśli mącenie w głowach części tych młodych ludzi nazywa Pan dyskusją - to ja nazywam to szkodnictwem.
Jeśli nie próbami indoktrynacji i sabotażem.

3. Dziękuję: jeśli jest to forma subiektywna - właśnie z tej opcji skorzystałem...
Skoro uważa Pan że ma prawo siać destrukcję więc jesteśmy kwita: remis : remis.

4. Proszę więc robić to prywatnie, nie narzucając się otoczeniu: skoro takiej roli religii i Kościoła w naszym kraju życzą sobie pańscy idole mentalni - musi to obowiązywać w obie strony inaczej nigdy nie doprowadzicie do tzw "konsensusu społecznego". Nazywa się to zejściem do katakumb.

5. Wzniosłych słów używam w stosunku do osób które na to zasługują. Patriotów szanuję.
Pan natomiast jeszcze długo będzie musiał odrabiać stratę do tego peletonu.
Bo przecież w innym wyścigu Pan startuje...
Stwierdzenie faktu natomiast nie jest zachowaniem obraźliwym: jest Pan młodocianym, zindoktrynowanym, bezrefleksyjnym i zręcznie nakręconym gadułą sterowanym przez swoje otoczenie.
Takie osoby powszechnie nazywa się "szczeniakami" ponieważ nie mają jeszcze wystarczających umiejętności myślenia refleksyjnego by zastanowić się nad skutkami emisji własnego przekazu (i aby można było nazwać je osobami dorosłymi - patrz: poważnymi). Niczym niedoświadczone, młode psiaki.
Kupy gówna nie będę objaśniał.

6. Nie adresowałem swojego tekstu do Pana i nie poświęcałem swego czasu aby Pana reedukować. Życie zrobi to za mnie lepiej. Oczywiście jeśli zdoła Pan ogarnąć czego dotyczą moje zarzuty.
"Lewacki agitator" jest precyzyjnym i powszechnie stosowanym określeniem osoby o skrajnie lewicowych przekonaniach - nachalnie lub siłowo (w dawniejszych czasach) próbującej przekonać otoczenie do swoich poglądów...
Całym tym swoim epistolarnym dziełem natomiast zaświadczył Pan raczej o braku szacunku dla osób które Dzień Wszystkich Świętych celebrują w sposób odmienny od pańskich wizji.
Wlazł Pan im z buciorami (a może lepiej - walonkami) w ich sferę duchową.
I zaskoczę Pana; jestem osobą niewierzącą a precyzyjniej - nie jestem katolikiem ani nawet chrześcijaninem.
W jakie by Pan jednak barbarzyńskie gusła o fajności tego kretyńskiego satanistycznego obrządku nie wierzył - proszę zastanowić się nad sobą.

Informuję na wszelki wypadek: prawiczkiem już nie jestem od ładnych paru lat: to akurat było zabawne... :-)
A co do moich poglądów - to będzie się Pan musiał ostro nagimnastykować aby mi je odmienić...
Mogę nawet przyjąć to wyzwanie ponieważ pomimo swego ekscentrycznego odchylenia potrafi Pan w uporządkowany sposób prowadzić dialog - przynajmniej na obecnym poziomie więc doceniam to. Nie jest źle!

6. Kolejny akapit natomiast wskazuje na jeszcze jedną pańską ułomność: brak wiedzy (niekoniecznie - wykształcenia, bo te Pan posiada - jak nietrudno sprawdzić).
A to niestety - jeszcze gorzej: Pan po prostu sam nie wie co Pan robi!

Jeśli nie potrafi Pan ideologicznie zaklasyfikować swoich propozycji optymistycznych przebieranek w celu wymuszania cukierków przez małoletnie straszydła - niestety, trzeba się douczyć. W inny sposób bowiem ten marsz przez instytucje który prowadzi Pan po omacku - wyprowadzi Pana na manowce...
I nie zdobędzie Pan upragnionej odznaki pionierskiej.

Wyjaśniam: prowadzi Pan marksistowską propagandę metodami już nie leninowskimi a wg teorii włoskiego komunisty Altiero Gramsciego: próbuje Pan przedstawiać pogańskie obrządki jako uprawnioną alternatywę dla ponad tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej.
Tak mniej-więcej określił by to uczony politolog.

Ale z drugiej strony - przedstawił Pan oznaki nadziei na zmianę swoich poglądów: najwyraźniej kierowany instynktem - przyznał Pan iż w określeniach typu "marksista", "komusze" zawarty jest pierwiastek obrazy i wstydu: potwierdzam to.
To określenia największej w historii tej planety hańby i dewiacji rodzaju ludzkiego.
I doceniam pańską otwartą ścieżkę nawrócenia na właściwą drogę - dołączenia do osób prawych: wszyscy przecież mogą błądzić...

Odnośnie tego, co nazwał Pan własnym patriotyzmem: oceniam że to jednak na razie kolejny tani chwyt werbalny (albo wynik niewiedzy).
Proszę jeszcze nie sytuować się w grupie patriotycznej ponieważ na razie udowodnił Pan coś dokładnie przeciwnego.
Sugeruję też na razie nie chwalić się nim w towarzystwie swoich niektórych rówieśników: mogą się okazać nie tak wyrozumiali jak ja.

7. Na każdym forum obrażanie jest działaniem obrzydliwym aczkolwiek doskonale Pan wie że chodzi tu o co innego: równie obrzydliwe są takie moderatorskie zapędy rodem z PRL-u, które tu zastosowaliście.

Jedyne za co mogę przeprosić to użycie drugiej osoby liczby pojedynczej zaimka "Ja" - być może, mimo różnicy wieku - nie powinienem Pana tykać: Sorry...
A satysfakcją której się Pan domagał - nieskromnie powiem że powinno być dla Pana to iż zechciałem odpowiedzieć na pański memoriał...

Pomijając redakcyjny akapit o prawach autorskich i będąc pewnym że autor poniższej fotografii byłby zachwycony faktem publikacji jego dzieła akurat w tym miejscu - pozdrawiam Pana i wszystkich Czytających te słowa...

:-)
Mirosław Parejko

Niestety - z powodu niemożności zarejestrowania się na waszym portalu nie mogę umieścić tu bardzo dowcipnego zdjęcia o którym wspomniałem powyżej.
Proszę webmajstra o interwencję.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
24 listopada 2016r. o 23:44
Rozpisal sie Pan i nic z tego nie wynika. Zero argumentow za to duzo obrazania.
Musi Pan jednak poszukac innych dyskutantow. Mnie interesuja argumenty i proba zrozumienia drugiej strony a nie epitety.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego