Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
W niedzielę kolejna manifestacja przed sądem
~~ niezalogowany
24 lipca 2017r. o 17:33
jak cytujesz papieża Jana Pawła II , to wypadałoby wziąć tekst w cudzysłów , złodzieju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 lipca 2017r. o 17:49
właśnie za to dziękuję że jako jeden z niewielu wiesz czyje niekiedy słowa zamieszczam ..
i napiszę ci tak ...pomimo że ''złodziej '' masz u mnie pewien szacunek bo postarałeś się o odrobinę wysiłku by sprawdzić czyje to słowa ...
inni tego nie robią i mam często fajny ubaw jak czytałem do pewnego tekstu ...
to taki sam skur...n jak ty ,twój autorytet
a biedaczyna nie wiedział bo i skąd że wkleiłem słowa ...Wyszyńskiego ...
:D

jestem pewien że nie raz jeszcze mi się to uda kiedy nad rozumem wezmie górę zwykła niewiedza lub czysta głupota ... :D


Dopisane 24.07.2017r. o godz. 17:49:

i jeszcze to ...

Chcę powiedzieć jasno i wyraźnie: nie ma u nas tradycji, żeby Prokurator Generalny mógł ingerować w pracę SN. Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że tak być nie powinno i nie wolno do tego dopuścić

;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
24 lipca 2017r. o 17:53
skąd niby ktoś miał się domyślić, że to czyjeś słowa jak nie wziąłeś tego w cudzysłów ? co za głąb ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 lipca 2017r. o 17:59
do tego by czegoś się domyślać nie potrzeba aż takiego wysiłku ...
być może cię to przerasta ale to już inna kwestia i nie mój problem ... ;)

czyli jak widać po tym co piszesz określenie głąb nad wyraz trafne , pasuje do ciebie ''jak ulał '' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
24 lipca 2017r. o 18:01
ciebie przerasta zwykłe podanie źródła, więc nie pitol

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miśka niezalogowany
24 lipca 2017r. o 18:10
~~ napisał(a): jak cytujesz papieża Jana Pawła II , to wypadałoby wziąć tekst w cudzysłów , złodzieju
A masz bezbożniku;

,,Szanowny Panie Prezydencie,
Pragnę podziękować panu Prezydentowi za postawę zajętą w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Katolicka Nauka Społeczna docenia bowiem demokrację jako system, który zapewnia udział obywateli w decyzjach politycznych i rządzonym gwarantuje możliwość wyboru oraz kontrolowania własnych rządów. Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej. Zakłada ona spełnienie koniecznych warunków, jakich wymaga zarówno promocja poszczególnych osób - przez wychowanie i formację w duchu prawdziwych ideałów - jak i podmiotowości społeczeństwa, przez tworzenie struktur uczestnictwa oraz współodpowiedzialności (por. Kompendium Nauki Społecznej Kościoła, 406).
Z jednej strony istnieje prawo a nawet obowiązek reformy systemu sądownictwa w Polsce, bo obowiązek odpowiadania przez rządzących na potrzeby rządzonych nie oznacza wcale, że reprezentanci wyborców są jedynie biernymi wykonawcami ich żądań. Kontrola ze strony obywateli nie wyklucza niezbędnej wolności, jaką powinny cieszyć się wybrane przez nich osoby w wypełnianiu powierzonego im mandatu, jeśli chodzi o dążenie do realizacji wyznaczonych sobie godziwych celów.
Z drugiej zaś strony należy mieć na uwadze to, co powiedział papież Jan Paweł II na temat relacji władzy prawodawczej, wykonawczej i sądowniczej stwierdzając - w swoim przemówieniu do uczestników kongresu włoskiego Stowarzyszenia Sędziów – że równowaga między tymi trzema władzami, z których każda ma określone kompetencje i zakres odpowiedzialności - tak że jedna nie dominuje nigdy nad drugą - jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania demokracji.
Konstytucje nowoczesnych państw zazwyczaj gwarantują tej ostatniej władzy niezbędną niezależność w ramach systemu prawnego. Z tą niezależnością, na płaszczyźnie sumienia winno się jednak wiązać - żywe poczucie sprawiedliwości, zaś w sferze poszukiwania prawdy - niczym niezmącony obiektywizm osądu (por. Jan Paweł II, Zadania sądownictwa dzisiaj: Przemówienie do uczestników kongresu włoskiego Stowarzyszenia Sędziów (31 marca 2000), L’Osservatore Romano, ed. pol, 2000, nr 6, s. 51).
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Poznański
Przewodniczący Episkopatu Polski


I jak ci po tym,proponuję prokuratorem Piotrowiczem zmienić Episkopat,a co?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 lipca 2017r. o 18:14
skorn napisał(a): ciebie przerasta zwykłe podanie źródła, więc nie pitol


ok. :D
masz się zatem czym ''jarać '' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
24 lipca 2017r. o 18:35
Oj falco on ,,wali z ukrycia'' ale pod wnioskiem o cenzurę na BI to jest prawie podpisany .I gdzie wtedy zapalimy świeczki my sb-cy i milicyjny pies ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.