Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Prokurator porozmawia z Prezydentem
~~ niezalogowany
8 listopada 2017r. o 19:27
falko mądrości twoje zapewne wybitnego obserwatora naszego grajdołka miały by większą wartość gdybyś był wartością dodaną rozpoznawana z imienia i nazwiska. Bez obrazy nie jakiś Mucha tylko Pan Radny Miasta Bolesławiec Dariusz Mucha - wymagasz szacunku od innych okazuj go sam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 listopada 2017r. o 19:40
napisałem ''jakiś Mucha'' tylko i wyłącznie by pokazać jak można to postrzegać z obozu bolesławieckiej ''władzuni ''

nazwisko radnego padło wcześniej więc tylko do tego się odniosłem ...
samego radnego nie znam ale nie mam zamiaru go obrażać bo -nawiasem mówiąc -to chyba jedyny facet który ''ma jaja'' w tej całej ...;)

pana Muchę jeśli poczuje się urażony formą jaką tu przyjąłem potrafię przeprosić ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 listopada 2017r. o 23:21
falco napisał(a): napisałem ''jakiś Mucha'' tylko i wyłącznie by pokazać jak można to postrzegać z obozu bolesławieckiej ''władzuni ''

nazwisko radnego padło wcześniej więc tylko do tego się odniosłem ...
samego radnego nie znam ale nie mam zamiaru go obrażać bo -nawiasem mówiąc -to chyba jedyny facet który ''ma jaja'' w tej całej ...;)

pana Muchę jeśli poczuje się urażony formą jaką tu przyjąłem potrafię przeprosić ...

- precyzja naszych wypowiedzi wymaga dopowiedzeń- trzymasz klasę i to dobry prognostyk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Cza czytać to co napisało! niezalogowany
9 listopada 2017r. o 12:29
Stoi jak byk, że cennik jest z tego roku!
Wcześniej były inne cenniki , a prawo nie działa wstecz.

Podejrzenia niektórym się rodzą, ale wiele podejrzeń się potem nie potwierdza.

A przy okazji - ta interpretacja przeszłości nie trzyma się kupy. Byłoby rażącą niesprawiedliwością, gdy by gdyby murowane (na wieczność ) były w tej samej cenie co ziemne tylko na 20 lat.
Słowem bicie piany... Nieuzasadnione!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 listopada 2017r. o 15:45
~~Cza czytać to co napisało! napisał(a): Stoi jak byk, że cennik jest z tego roku!
Wcześniej były inne cenniki , a prawo nie działa wstecz.

Podejrzenia niektórym się rodzą, ale wiele podejrzeń się potem nie potwierdza.

A przy okazji - ta interpretacja przeszłości nie trzyma się kupy. Byłoby rażącą niesprawiedliwością, gdy by gdyby murowane (na wieczność ) były w tej samej cenie co ziemne tylko na 20 lat.
Słowem bicie piany... Nieuzasadnione!

nieuzasadnione jest wypowiadanie się na tematy na których się nie znasz!!
- żadne bicie piany!!, sprawdź jak to wygląda w Warszawie lub innych miastach!!, ponad to ustawa jednoznacznie reguluje opłaty za groby ziemne i za groby murowane prezydent dopiero po 15 latach się zorientował( pan Mucha mu to wytłumaczył!!), że dotychczas za jego kadencji popierano bezprawnie od ludzi pieniądze za pochowanych w grobach murowanych w których pochowano więcej niż jedną osobę!!
dlatego kiedy prezydent zrozumiał o co chodzi od razu w dał zarządzenie i teraz jest zgodnie z obowiązującym od 1959 roku prawem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
9 listopada 2017r. o 18:54
~~ napisał(a):
falco napisał(a): napisałem ''jakiś Mucha'' tylko i wyłącznie by pokazać jak można to postrzegać z obozu bolesławieckiej ''władzuni ''

nazwisko radnego padło wcześniej więc tylko do tego się odniosłem ...
samego radnego nie znam ale nie mam zamiaru go obrażać bo -nawiasem mówiąc -to chyba jedyny facet który ''ma jaja'' w tej całej ...;)

pana Muchę jeśli poczuje się urażony formą jaką tu przyjąłem potrafię przeprosić ...

- precyzja naszych wypowiedzi wymaga dopowiedzeń- trzymasz klasę i to dobry prognostyk.



:)
ale niektórym trzeba tłumaczyć słowo po słowie ...
;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
10 listopada 2017r. o 11:32
~~ napisał(a):
Słowem bicie piany... Nieuzasadnione!

nieuzasadnione jest wypowiadanie się na tematy na których się nie znasz!!
- żadne bicie piany!!, sprawdź jak to wygląda w Warszawie lub innych miastach!!, ponad to ustawa jednoznacznie reguluje opłaty za groby ziemne i za groby murowane prezydent dopiero po 15 latach się zorientował( pan Mucha mu to wytłumaczył!!), że dotychczas za jego kadencji popierano bezprawnie od ludzi pieniądze za pochowanych w grobach murowanych w których pochowano więcej niż jedną osobę!!
dlatego kiedy prezydent zrozumiał o co chodzi od razu w dał zarządzenie i teraz jest zgodnie z obowiązującym od 1959 roku prawem.

Puste gadanie...
W Warszawie jest tak, a było inaczej. I w Bolesławcu było inaczej. Nie tylko w tej sprawie jest tak, że każdy sąd interpretuje prawo po swojemu. A w Polsce nie obwiązuje prawo precedensów i to, że jeden sąd coś orzekł niczego nie zmienia w pozostałych!
Powtórzę - byłoby jaskrawą niesprawiedliwością, gdyby wg tej naciąganej interpretacji za grobowiec na wieczność płacono tyle samo, co na grób ziemny przez 20 lat.

Wskaż - który dokładnie paragraf został złamany?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
11 listopada 2017r. o 22:32
Powtórzę - byłoby jaskrawą niesprawiedliwością, gdyby wg tej naciąganej interpretacji za grobowiec na wieczność płacono tyle samo, co na grób ziemny przez 20 lat.

Wskaż - który dokładnie paragraf został złamany?
błąd w założeniu - opłata za pierwsze 20 lat jest zróżnicowana, czyli opłata za zożenie zwłok do grobu na 20 lat.
- nie ma naciąganej interpretacji tzw grobowiec nie jest na wieczność istotą jest ilość osób pochowanych w ciągu 20 lat , dotyczy to tzw. grobów murowanych - opłata jest jednorazowa z uwzględnieniem 20 letniego okresu dla każdego z pochowanych
- groby murowane w których pochowano więcej niż jedną osobę posiadają status grobów których nie można wykorzystać do ponownego pochówku już po 20 latach w, przypadku braku opłaty prolongacyjnej jak to jest w przypadku grobów ziemnych. wobec powyższego groby murowane w których pochowano więcej niż jedna osobę określane są mianem wieczystych tzn że ponowny pochówek na tym miejscu możliwy jest po 99 latach od pierwszego pochowanego. złamany został art 7 pkt 3 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
ps. nie wykazujmy sobie ignorancji, jedyni wyjaśnijmy ludziom skomplikowaność tej materii - zapraszam do dalszej dyskusji w tym tonie.
wyroki są w tej sprawie w Polsce jednoznaczne nie jednoznaczne jest interpretowanie zapisów ustawy a to co innego. Nasz prezydent tez to zrozumiał po czasie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo