Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
CIRCLE K w Osłej:
~~Miętowy Narcyz niezalogowany
3 marca 2018r. o 16:08
~~Brązowawożółty Śniedek napisał(a):
~~Ołowianoszara Mięta napisał(a):
~Zazieleniały Kroplik napisał(a): To dobrze ze sie przebieraja


A dlaczego dobrze? Mogłabyś/mógłbyś wytłumaczyć co jest dobrego w przebieraniu się za diabła, który jest symbolem zła?


To dobrego, że jak ktoś ma z tego radochę, to niech się przebiera i nic Ci do tego. Dla Ciebie to symbol zła, a dla mnie nic nie znaczące przebranie. Lepszy diabeł niż ksiądz ;)


Nie za bardzo rozumiesz o co chodzi. Wydaje ci się, że coś rozumiesz, ale nie masz pojęcia o czym mówisz. Wytłumaczę ci, dlatego jest istotne co się promuje. Jak ty nie pojmiesz, to może inni skorzystają.
Jak coś widzisz, to zawsze oceniasz to na podstawie schematu, który masz zaszyty w mózgu (struktury neuronalne). Schematy bazowe są wspólne dla wszystkich kultur ludzkich, stąd też na całym świecie zło ma podobne, diabelskie wyobrażenie. Możesz poczytać o archetypach , mitach i ich znaczeniu czy jungowskiej zbiorowej nieświadomości. Schematy mózgowe można zmienić - jak chcesz żeby komuś coś się przyjemnie kojarzyło to wbudowujesz mu w mózg potrzebny schemat. Tak działa reklama i mechanizm jest dobrze znany,
Jak chcesz ludziom zmienić postrzeganie zła to musisz podmienić znaczenie bazowego schematu. Jak symbol zła jest dla ciebie obojętny, albo nawet przyjemny, to już masz zaburzoną możliwość właściwego odróżnienia zła od dobra. I tak działa promocja symboliki diabelskiej . To jest reklama zła. Według typowego dla reklamy różnych produktów schematu działania. To nie jest zabawa. Jeżeli by traktować jako zabawę takie postępowanie to nie byłoby nic złego w przebraniu za esesmana.
Jak dalej nie rozumiesz jak działają symbole to popatrz na zawody sportowe i flagi narodowe czy klubowe. I jak ludzie walczą o te symbole.
Kto i dlaczego tak promuje diabła?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Złotobrązowy Klon niezalogowany
3 marca 2018r. o 17:46
Co to wogóle za gadki, jest impreza, czy to coś złego, że coś się dzieje? Skoro jest za drogo, nie zajezdzaj, masz problemy z przebieraniem, nie oglądaj, a lachony możesz sobie znaleźć w burdelu, a nie obrażać dorosłe kobiety, które mają mężów i dzieci!! Jesteś taki chojrak to zapraszam na stację, zobaczymy, czy wtedy też będziesz taki twardziel.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złoty Rdest niezalogowany
3 marca 2018r. o 17:56
~Złotobrązowy Klon napisał(a): Co to wogóle za gadki, jest impreza, czy to coś złego, że coś się dzieje? Skoro jest za drogo, nie zajezdzaj, masz problemy z przebieraniem, nie oglądaj, a lachony możesz sobie znaleźć w burdelu, a nie obrażać dorosłe kobiety, które mają mężów i dzieci!! Jesteś taki chojrak to zapraszam na stację, zobaczymy, czy wtedy też będziesz taki twardziel.


Oooo. Ktoś ze stacji! To może wytłumaczysz mi, bo nie rozumiem, dlaczego otwarcie stacji pod nową nazwą uświetniacie symbolem zła, oszustwa , złodziejstwa i rozpusty jakim jest diabeł?
Bardzo mnie to interesuje, bo na ogół firmy starają się promować w inny sposób.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopomarańczowy Grab niezalogowany
3 marca 2018r. o 18:22
ale niektórzy mają zryty beret.(topienie marzanny złe , juwenalia złe , noc świętojańska zła, diabeł jest od zarania świata ,ale to nie po katolicku) dajcie sobie na wstrzymanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopomarańczowy Grab niezalogowany
3 marca 2018r. o 18:24
już wiem nie było pokropku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedziany Fiołek niezalogowany
3 marca 2018r. o 18:46
~~Jasnopomarańczowy Grab napisał(a): ale niektórzy mają zryty beret.(topienie marzanny złe , juwenalia złe , noc świętojańska zła, diabeł jest od zarania świata ,ale to nie po katolicku) dajcie sobie na wstrzymanie.


Czy rozumiesz co to są archetypy i jakie jest ich znaczenie? Czy wiesz, jak twój mózg działa w oparciu o symbole i rozumiesz psychologiczne znaczenie archetypów? Czy wiesz, że o ten sam model opiera się reklama i propaganda?
Czy czytałeś na przykład "Psychologię archetypów" Junga?
Jak nie, to znaczy, że wypowiadasz się na temat, o którym nic nie wiesz. Czynią tak ludzie, którzy mają zryty beret - objawem klinicznym zrytego beretu jest wypowiadanie kategorycznych sądów na temat, o którym nie ma się zielonego pojęcia.
A może wiesz co chciała firma przekazać klientom poprzez symbolikę diabelską
przy uruchamianiu nowej działalności? To napisz, bo ja jestem tego bardzo ciekaw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopomarańczowy Grab niezalogowany
3 marca 2018r. o 18:56
popytaj u zródła ,ja nie jestem ich rzecznikiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Złotobrązowy Klon niezalogowany
3 marca 2018r. o 19:34
A czy wiesz, że krowy też mają rogi? Tak samo jak barany i inne zwierzęta. To może zawołajmy księdza i spalmy je wszystkie na stosie! Akurat te rogi nie miały żadnego znaczenia, a jeżeli ty masz jakiś problem z rogami to proponuję wizytę u psychologa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.